2024/05/18

Gaudentas Baikauskas: „Baimintis dėl paslaptingai krintančių ešerių pagrindo nėra“

Kupiškio rajonas nepasižymi vandens telkinių gausa, tačiau gali didžiuotis vis dar šalyje žuvingiausiu Lėvens tvenkiniu, vadinamu Kupiškio mariomis.

Kaip vykdomi žuvų įveisimo darbai, kokių problemų iškyla saugant šį gamtos turtą, kalbėjomės su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus medžioklės žinovu Bronislovu Juodviršiu bei Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) vyresn. inspektoriumi Gaudentu Baikausku.

Telkinių įžuvinimas – pagal planą

Žuvų įveisimo darbais rūpinasi Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyrius. Pasak B. Juodviršio, žuvų įveisimas telkiniuose atliekamas planingai. Sudaromas planas, kuriame numatoma, kiek, kuriame vandens telkinyje, kokių žuvų ir kuriais metais numatoma įleisti. Draugijos rūpestis – surasti, kur geriausiomis kainomis galima pirkti žuvies. Apie numatomus atlikti žuvų įveisimo darbus informuojama Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono agentūra, Panevėžio apskrities viršininko administracija ir Kupiškio rajono savivaldybė. Sudaroma komisija, kuri susideda iš rajono Savivaldybės, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono agentūros bei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus atstovų.

Kupiškio marioms žuvų įveisimo planas yra numatytas iki 2015 metų. Šiais metais į mūsų marias buvo įleista 3600 vienetų lydekų, kitais metais numatoma čia apgyvendinti 3100 vienetų starkių.

„Gautos mokslininkų rekomendacijos, kad Kupiškio mariose yra puikios sąlygos veistis šamams, todėl prašysime, kad leistų priveisti ir šių žuvų“, – sakė B. Juodviršis.

Pasiteiravus apie mariose žvejų pagaunamus vėžius, pašnekovas sakė, kad čia gyvena dviejų rūšių vėžiai – plačiažnypliai ir siauražnypliai. Vėžių gausa įrodo, kad marios yra švarios, neužterštos, nes jie gyvena tik švariuose vandenyse.

Nors šių bestuburių gyvūnų ir labai daug, tačiau žvejai turėtų žinoti, kad per parą vienam vėžiautojui jų leidžiama pagauti ne daugiau kaip penkiasdešimt ir galima imti ne trumpesnius kaip 10 centimetrų ilgio vėžius, matuojant nuo galvos smaigalio iki ištiestos uodegos galo.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Neringa BUTKEVIČIŪTĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video