2024/06/24

 

PASIKĖSINIMU Į R. FICO GYVYBĘ ĮTARIAMAS SLOVAKIJOJE ŽINOMAS RAŠYTOJAS

Per šaudymą sužeistas Slovakijos premjeras R. Fico nuvežtas į ligoninę. EPA-ELTA nuotrauka

Trečiadienį Slovakijoje buvo pasikėsinta į šalies ministro pirmininko  Roberto Fico gyvybę. Pasak vietos žiniasklaidos, 71 metų šaulys gali būti žinomas rašytojas Jurajus Čintula, praneša UNIAN.

Įtariamasis yra liberalios partijos „Pažangioji Slovakija“ aktyvistas ir turėjo oficialiai užregistruotą ginklą, rašo „Aktuality“. Leidinys susisiekė su įtariamojo sūnumi. Sukrėstas vyras patvirtino, kad jo tėvas ginklą turėjo teisėtai.

„Aš neturėjau jokio supratimo, ką sumanė mano tėvas, ką jis planuoja, kodėl tai nutiko“, – sakė jis.

Žurnalistų paklaustas, ar jo tėvas nekenčia R. Fico, įtariamojo sūnus pareiškė: „Pasakysiu taip – jis už jį nebalsavo. Tai viskas, ką galiu pasakyti šiuo klausimu.“

Vyras taip pat neigė gandus, kad jo 71 metų tėvas gali turėti psichikos sutrikimų.

Pažymima, kad įtariamasis yra kelių poezijos rinkinių autorius. 2016 metais jis dirbo privačioje saugos tarnyboje. Tada jis pats nukentėjo nuo užpuoliko viename prekybos centre.

Slovakijos žiniasklaida įvardija šaulį kaip J.Č,  tačiau nėra oficialaus patvirtinimo, kad tai Jurajus Čintula.

Robertas Fico buvo pašautas trečiadienį Handlovos mieste, kur vyko išvažiuojamasis Slovakijos vyriausybės posėdis. Pasak žurnalistų, nuaidėjo keli šūviai. Premjeras buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

Handlova yra už maždaug 180 km į šiaurės rytus nuo Slovakijos sostinės Bratislavos.

Greitosios pagalbos tarnybos nekomentavo R. Fico būklės, tačiau buvo pranešta, kad premjeras buvo pašautas į pilvą ir krūtinę. Sužeistą premjerą į ligoninę nuskraidino sraigtasparnis. Pagalba jam buvo suteikta Handlovos ligoninėje, iš ten jis išvežtas į sostinę Bratislavą, trečiadienį naujienų agentūrai AFP sakė ligoninės direktorė.

„Ponas Fico buvo atvežtas į mūsų ligoninę ir gydomas mūsų kraujagyslių chirurgijos klinikoje“, – sakė ligoninės direktorė Marta Eckhardtova ir pridūrė: „Vėliau ministras pirmininkas iš mūsų ligoninės buvo išvežtas į Bratislavą“.

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova pasmerkė „žiaurų ir beatodairišką“ išpuolį prieš ministrą pirmininką R. Fico. „Esu sukrėsta. Linkiu Robertui Fico daug jėgų šią kritišką akimirką, kad atsigautų po išpuolio“, – sakoma jos pranešime.

Policija evakavo kultūros centrą, kuriame vyko išvažiuojamasis vyriausybės posėdis.

Pastaroji R. Fico kadencija ministro pirmininko poste prasidėjo spalį. 59 metų politikas anksčiau ėjo ministro pirmininko pareigas nuo 2006 iki 2010 m. ir nuo 2012 iki 2018 metų.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video