2024/06/23

 

VRK PANAIKINO KUPIŠKIO MERO MANDATĄ: SAVIVALDYBĖJE BUS RENGIAMI NAUJI RINKIMAI (atnaujinta)

Dainius Bardauskas neteko mero mandato. Jurgos Banionienės nuotrauka

Lietuvos apeliaciniam teismui pripažinus Kupiškio merą Dainių Bardauską kaltu dėl korupcijos ir uždraudus politikui 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame sektoriuje, Vyriausioji rinkimų komisija šiandien panaikino politiko mandatą ir mero pažymėjimą pripažino negaliojančiu.

Gavus teismo nutartį panaikintas Kupiškio rajono savivaldybės mero mandatas

Gegužės 16 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino Kupiškio rajono savivaldybės mero Dainiaus Bardausko įgaliojimus nutrūkusiais nesuėjus terminui pagal įsiteisėjusį apkaltinamąjį teismo nuosprendį.

Mandatas kovo mėnesį Kupiškio rajono savivaldybės meru perrinktam Dainiui Bardauskui buvo panaikintas gavus Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo teisėjų kolegija pripažino jį kaltu baudžiamojoje byloje ir atėmė teisę ketverius metus dirbti vadovaujantį darbą valstybiniame, viešajame ar privačiame sektoriuje.

D. Bardausko įgaliojimus VRK nutraukė vadovaudamasi Rinkimų kodekso 176 straipsnio 4 dalies 4 punktu, kai mero įgaliojimai nutrūksta įsiteisėjus apkaltinamajam teismo nuosprendžiui.

Priėmus šį VRK sprendimą atsirado pagrindas skelbti pirmalaikius Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimus. Jų datą ne vėliau kaip per 30 dienų nuo šios dienos turi paskelbti Seimas.

Pirmalaikiai mero rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Naujų Kupiškio mero rinkimų kaina priklausys nuo jų datos

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) panaikinus kaltu pripažinto konservatoriaus Dainiaus Bardausko mero mandatą, Kupiškio savivaldybėje per pusmetį bus surengti nauji rinkimai. Visgi, nei konkreti data, nei šių rinkimų kaina dar nėra aiški, sako laikinasis VRK pirmininkas Andrius Puksas.

Pasak jo, teoriškai Kupiškio mero rinkimus būtų galima derinti kartu su rugsėjo 3 d. vyksiančiais Seimo rinkimais vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje. Tokiu atveju balsavimo organizavimui reikalingi kaštai būtų mažesni. Visgi, A. Puksas pažymi, kad sprendimą dėl rinkimų datos turės priimti parlamentarai.

„Mes labai tikimės, kas ir turėtų įvykti per artimiausius 6 mėnesius, kad įvyks rinkimai. Ir jau turės Kupiškis naują merą“, – po VRK posėdžio žurnalistams sakė A. Puksas, pažymėdamas, kad iki naujo mero priesaikos Kupiškio taryba turės išsirinkti laikinąjį vadovą.

„Gali kainuoti brangiau, gali kainuoti pigiau. Priklausys nuo to, kokia bus data, nes rudenį, kaip mes žinome, vyks ir kiti rinkimai – ne savivaldos, Seimo Raseinių-Kėdainių apygardoje. Bet jeigu sutaptų tam tikri turai, kaina būtų visiškai kitokia. Dabar skaičiavimų tikrai neturime, kaip ir neturime datos. Turime tik sprendimą, kad Kupiškio meras neteko mandato“, – nurodė jis.

Be to, A. Puksas pažymėjo, kad Kupiškio rajone vyksiantys nauji rinkimai nėra tapatūs kovo 5 d. vykusiems savivaldos rinkimams ar gegužės 7 d. Visagine vykusiam pakartotiniam balsavimui. Anot laikinojo VRK vadovo, išankstinis balsavimas mero rinkimuose vyktų tik Kupiškio rajone – ne visose 60 savivaldybių.

„Tikrai per visą Lietuvą balsavimai nevyktų – čia pavieniai rinkimai. Atitinkamai Kupiškyje būtų sudaryta komisija, kuri ir atliktų savo pareigas. Čia visiškai skirtingas atvejis nuo rinkimų, kurie vyko kovo 5 d., kai buvo galima balsuoti visose savivaldybėse. Šiuo atveju taip išankstinis balsavimas nebūtų vykdomas“, – teigė A. Puksas.

„Kupiškėnų minčių“, VRK ir ELTOS inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Meras NIEKO nepaėmė SAU !!! Sovietiniu laikotarpiu išbujoję žmonės, turtus susikrovę , namus pasistatę iš gamyklų, ir kolūkių , per vienintelę to laikmečio partiją gavę geras pareigas ir algas sau, artimiesiems ir palikuonims, tikriausiai užmiršo šiuos savo biografijų faktus . Atgavo Lietuva Nepriklausomybę, nors jie buvo visiškai priešingos pasaulėžiūros, bet daug tokių lindo sulindo į vadovaujamas pareigas , susikūrė “šiltas”” vietas ir vėl. Kas gali paneigti, kad dalis būtent tokio raugo žmogelių ir puola Bardauską, nors Teismai dar nesibaigė ! Laisva Lietuva turi Aukščiausiąjį Teismą, pasitikime teismais , bet štai pirmas teismas išteisino, antras apkaltino, o tam ir yra aukštesnės instancijos. Ramybės visiems.

  • Gal gana ar neatsibodo nes jau atrodo kad meras yra šventasis, o mažiausiai palaimintas, bet teismas sako visai kita klastojo dokumentus, uzsiminejo korupciją, o gal ir ėmė. Tad turėjome ne sventuoli kaip kai kuryje sapalioj, o korumpuota, klastotoja todėl jis ir buvo išsiųstas šunimis seko piaut ir ner čia ko dejuoti reike
   Susitaikyt su realybe ir gyvent reike pagal valstybės ir dievo istatimus

  • Šiaip, tai taikote į dešimtuką. Dainiaus tėvas,sako, buvo kolūkio pirmininkas… Gal todėl žmogui sunku suprasti kad neimk kas ne tavo..

 • Kaip bebūtų, mero nusikaltimus įvardijo teismas. O teiginiai, kad tik piktavaliai smerkia merą, yra nepasitikėjimas aukščiausia LR teisėsaugos institucija. Tai griauna pasitikėjimą LIETUVA. Meras savo fb irgi teigia esąs nekaltas. Vadinasi, negalima pasitikėti teismu? Nustokit griauti šalies nepriklausomybę, ją pririšdami prie nusižengėlių ir nusikaltėlių kišenės.

 • Absoliuti dauguma žmonių labai gerbia Bardauską ir vėl balsuotų tik už jį į Mero pareigas. Taip ir kalba, jeigu bus kiti rinkimai ir nebeleistų jam dirbti, tai perbrauks kitus biuletenio kandidatus ir užrašys UŽ BARDAUSKĄ “ . Už tiesą visada sunku kovoti, tik blogis plinta kaip piktžolės ar virusai. Nėra daug tokių , kurie pila purvą ant Mero ir savo komentarais palieka baisią biodujų smarvę., jie ir gyvena savo nuodingame pasaulėlyje. Neabejojam, kad atpažįsta žmonės raudonkelnius ir raudonkepuraites 🙂

  • Už Bardauską balsavo 3778 iš 14329, t.y, 26 procentai rinkėjų. Tai toli gražu ne absoliuti dauguma, tai mažuma.

  • Aš negerbiu. Man, kyšininkas- šiukšlė. Tu gal bachūro šestiorkė? Bijai eiti gaidynan? Pasidaryk Bardausko snukio nakolkę ant krūtinės.

 • Elena ir kiti virkaujantys „koks geras meras, kiek padarė, kito tokio nebus“ -ar jūs suprantate, kad ginate ir liaupsinate nusikaltėlį – reketininką ir klastotoją? Ar suprantate kąip jautėsi ir ką galvojo šeimas išlaikyti turėję versliininkai, kai toks pūzas pasikvietęs juos atvirai reketavo? Torpedų išmušti pinigus nesiųsdavo, bet skambučiais neatstodavo? KUPIŠKIUI VADOVAVO NUSIKALTĖLIS, ir tai IR JŪSŲ KALTĖ.
  Kiek darbuotojų ir vadovų kentėjo nuo jo Napoleoniškos didybės komplekso? Man tiesą sakant labiau gaila Janušonienės, kurią įtraukė į nusikaltimus ir privertė tapti bendtininke. Beje, lieka neaiškus Danienės vaidmuo ne be reikalo staigiai dingo iš Kupiškio.
  Konstatuojama, kad Lietuvoje labai aukšti įrodymų standartai, todėl daugelis nusikaltėlių taip ir nesulaukia realios bausmės. Šiuo atveju įrodymų užteko su kaupu.

  • Palojai,budon!

  • PRIE KO ČIA VERSLININKAI,JIS JIEMS NEVADOVAVO,VADOVAI KURIE DIRBO TAI IR DIRBO,O KOKIE TINGINIAI AR IŠVĖPELIAI TAI JIE NIEKUR NEPADIRS. TAI IR NIRŠO ANT MERO NES NORĖJO TIK EGZISTUOTI.DIDŽIUOJAMĖS MERU IR LINKIME JAM SVEIKATOS IR PASIEKTI SAVŲ TIKSLŲ.

 • Tie rinkėjai,kurie jau du kartus rinko ir balsavo už merą ,tikrai nebalsuos už atėjūną komunistą ar už šeimamaršius valstiečius….

  • Garbingi žmonės sužinoję kad teismas uždraudė eit šias pareigas tai yra dirbti meru nuo tos pačios minutės atsistadidina, bet tai netaikoma TS lanzbergiui jiems teismo sprendimas ne motais matomai užpakalis priklijuotas ar prikaltas prie mero kėdės, gėda aš galvojau kad Dainius garbingas, bet klydau kaip visi neleciamieji, nepakaltinami, palaiminti Lanzbergiai rinkėjai ateityje pagalvokit

   • Kas meluoja- tas ir vagia.

    • TIKRAI, KIEK DARBUOTOJŲ KENTĖJO NES REIKĖJO IŠDIRBTI VISAS VALANDAS

   • Ir taip aišku,teismas viską sustatė į savo vietas ir nebėra ko daugiau čia aiškintis.

  • Tai kad Kupiškio konservatoriai atrodo susivienijo su šeimamaršiais valstiečiais – dėl tarybos posėdžio, kuriame bus renkamas laikinasis meras, pasirašė būtent konservatoriai ir valstiečiai. Panašu, kad konservatoriai balsuos už LEP merą valstietį…

 • Būkim realistai. Žmonės ieško kur geriau, o iš Kupiškio nuo 1995 metų pabėgo pusė gyventojų. Apsoliutus regresas. Kur gera gyventi ,ten ir žmonių nestinga.

 • Siaubas kokie mes pykti pilni purvo neišsiauklėje varėm ,varėm ant Bardausko dabar jau raudoni užkliuvo koks čia jis atvykėlis jis gyvena Antašavoje o iki atvykėlio dar kai kam taip toli kaip iki menulio baikit į žeidinėti žmones savo pykti pasilikit sau bus sveikiau negu lieti ji čia.

  • Tai ir gerai kad gyvena Antašavoj,juk ten yra ką veikti ir prie pensijos prisidėti .Yra puiki liaudies menininkė Palaimienė galima iš jos daug ko pasimokyti pavyzdžiui sodų pynimo

  • Gal geriau toj Antašavoj susikūrenusį kulturnamį atstato, kad toks protingas ir galinga.

 • Važiuoji per Kupiškį ir matai mero atliktus darbus. O kas buvo prie ankstesnių merų ? Vienas pusę užpelkijusio ežero išvalė, prie kito „angelas iš giedro dangaus nusileido“, bet taip ir išskrido nieko nenuveikęs. Na nebent dar armonikėlėm pačirpindavo ar verksmingas giesmes kartą per metus sugiedodavo Lingaudalos šventėj. Tikėsimės, kad nušalintas meras dar sugrįš, lauksime ir balsuosime už jį.

  • Balsuok savo sapnuose Broneli 🙂

  • Pagal jus konservatorių valdimo laikotarpiu didžiausias pasiekimas STICHIJOS įsu dokumentų klastojimu ir sava kišenę tai vieša paslaptis teismas įrodė

   • Kliedesiai!

  • Ar tu visai glušas?

 • Nepamirškite, kad Lietuvoje konservatoriai ir socdemai yra ta pati chebra

 • Kupiskis- visoje Lietuvoje raudoniausias rajonas. Ir labai keista buvo,kad koncervatorius laimėjo. O, dabar raudonieji stengiasi kaip įmanydami juodinti Merą. Tokia jau komunisto logika. Niekas nesikeicia.

  • Tik ne už atvykėlį! Lai laksto raudonkelnės! Neįsileiskim ,yra ir vietinių.

 • Jeigu bobulencijų nuomonė būtų aukštesnė už Aukščiausiąjį Teismą,, tai suėstų tą Merą be prieskonių. Bet , deja, deja taip nėra ir nebus. Yra kategorija , kas balsuotų už bet kokį žioplį, kad tik ne už Bardauską , bet čia jau truputį čik čirik 😉

 • Toamai, kiek jau čia tų žmonių beliko? Gal 4,5 tūkstančio iš 10 tūkstančių. Ir tie biudžetininkai ir pašalpiniai. Jei pašalpiniui nuo 10 iki 10 užtenka ant alaus ir maisto- jam gyvenimas yra geras, tokios prie valdžios,prie kurios gali nedirbt metų metus, o gyvensi gerai, nes tiek tereikia. Visi kiti- biudžetinių įstaigų darbuotojai. Pabandyk nebalsuoti už Bardą- tuoj atsilieps tarnyboje, nes visur skundikų prifarširuota.

 • Mandatas panaikintas šiandien ir jam nemotai kad nebe turi mandato bet vis tiek atėjo į Matulionio mokyklą sveikinti busimų pirmokų na reikia turėti labai geras akys

  • Man už jus gėda. Ko slepiesi už anonimo?

 • Galėjo pats gražiai pasitraukti, o dabar laikėsi įsikabinęs pareigų. Tikiuosi, kad nebandys išlaikyti įtakos rajone per kitus asmenis.

  Tiems, kurie sako, kad jis išgrąžino Kupiškį, pasižiūrėkite, kaip apleido kai kurias vietas. Praktiškai nebeliko skulptūrų Kupos parke, pavėsines ir poilsiavietės prie marių neatnaujinamos.

  • Tomui, kuris visai ne Tomas, o kokia Genė ar panašiai: kodėl jam reikėjo trauktis ??? – visų pirma Dainius Bardauskas buvo išrinktas Kupiškio rajono žmonių dauguma 3. -iai kadencijai, jis tikrai nesilaikė nei įsikibęs tų pareigų, nei ką, o po teisėtų rinkimų tiesiog tęsė darbus Mero pareigose. Jeigu tiek metų kupiškėnai atiduoda jam pasitikėjimą, reiškia vertas . Bus matyt, kaip dar viskas susiklostys, gal išrinksime ir į Seimą, nes protingas ir tvirtas vyras, patriotiškas .

   • Išrinktas ne žmonių, o Kupiškio silpnapročių. Sąžiningas žmogus, nebalsuos už žuliką. Esi iš tų kaimiečių, kuri neturėdama pinigų, gydytojai neša kiaušinius ir lašinius. O už ką daugiau balsuoti… Nors ir už katiną po balkonu, svarbu, nevagia.

 • Dabar lauksime aukščiausiojo teismo išvados….

  • Nėra ko laukt aukščuausiojo teismo išvados-ir taip nuspręsta kad kaltas yra ir reikia su tuo susitaikyti.Bus nauji mero rinkimai,užmirškit tą Bardauską.

   • Ačiū Dievui, su tokia galvosena žmonių yra MAŽUMA . Nelaimingas ir liūdnas tokių personažų gyvenimas, baisoka šitiek laiko gaišti, sėdėti ir varyti ant Bardausko. Ar jis į galvą įkando ar į pasturgalį įspyrė ?

    • Nei į galvą įkando, nei pasturgalin įspyrė. Tik už kyšį suteikė geresnes sąlygas prekybai. O verslininkai, kad atsiimtų „investiciją“, pakėlė kainą už prekes, O tokios prietrankos, mokėjo ir dėjavo, kodėl,taip brangu. Kad apiplėįė, lochai, taip ir nesuprato. Perdaug buki.

Rekomenduojami video