2024/06/16

 

VRK: KUPIŠKIO RAJONE BUS RENGIAMI NAUJI MERO RINKIMAI

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Laikinasis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Andrius Puksas sako, kad Lietuvos apeliaciniam teismui pripažinus dabartinį Kupiškio merą Dainių Bardauską kaltu dėl korupcijos, rajono savivaldybėje turės būti rengiami nauji rinkimai.

Pasak laikinojo komisijos vadovo, Kupiškio gyventojams rinktis prie balsadėžių nepaisant to, ar D. Bardauskas pats atsisakys savivaldybės vadovo mandato, ar ne. A. Pukso teigimu, VRK privalo vykdyti teismų sprendimus – Apeliacinis teismas D. Bardauskui uždraudė 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose.

„Yra keli variantai – arba jis pats kreipiasi, arba mes bet kokiu atveju kaip institucija privalome vykdyti tai, ką numatė teismas. Bet kokiu atveju bus priimtas sprendimas dėl mandato – ar jis kreipsis, ar nesikreips. Be abejo, kreipimasis yra tokia gražesnė procedūra“, – Eltai sakė laikinai VRK vadovo pareigas einantis A. Puksas.

Anot A. Pukso, D. Bardausko mandatas vienu ar kitu pagrindu pus panaikintas artimiausiu metu. Tačiau jis abejojo, ar komisija priims sprendimą jau penktadienį vyksiančiame posėdyje, mat, akcentavo laikinasis VRK vadovas, nariams dar reikia atidžiai susipažinti su itin didelės apimties – 79 puslapių – teismo sprendimu.

„Viename iš artimiausių posėdžių tikrai tas bus padaryta. O teismo nuosprendis – kad ir koks jis būtų – privalo būti vykdomas“, – komentavo jis.

„Rytoj turime posėdį, bet taip greitai pasiruošti ir padaryti būtų tiesiog neprofesionalu iš mūsų pusės“, – pabrėžė A. Puksas.

Visgi, A. Puksas pažymėjo, kad nauji rinkimai Kupiškyje turės būti rengiami.

„Didelės apimties dokumentas, pavyko užmesti akį tik į rezoliucinę dalį. Bet ką aš matau – aš matau naujus rinkimus Kupiškyje“, – teigė jis.

Klausiamas, kada galėtų būti organizuojami tokie rinkimai, A. Puksas nurodė, kad VRK turėtų surengti naują balsavimą per 6 mėnesius.

„Tas turėtų įvykti per artimiausią pusmetį“, – pridūrė VRK atstovas.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį kaltu pripažino anksčiau išteisintą Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską dėl korupcinių veikų, skyrė jam 24,8 tūkst. eurų baudą ir uždraudė 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose.

Pernai Panevėžio apygardos teismas (pirmos instancijos) Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską ir savivaldybės Kultūros centro direktorę Jolitą Janušonienę korupcijos byloje buvo išteisinęs. Tačiau apeliacinis teismas konstatavo, kad D. Bardauskas yra kaltas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, kurstymo suklastoti dokumentą.

Eltai politikas teigė ketinantis atsisakyti Kupiškio rajono mero mandato savo valia.

D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja trečią kadenciją (nuo 2015 m.), politikas mero rinkimus laimėjo kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas, tačiau šiuo metu jis narystę partijoje yra suspendavęs.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Janušonienė nebegali dirbti Kultūros centro direktore, tai aiškiai pateikta Lietuvos apeliacinio teismo sprendime. Sprendimas įsiteisėja nuo sprendimo priėmimo dienos.

 • Ar J. Janusoniene ir toliau dirbs Kulturos centro direktore? Ji nebuvo sio nusikaltimo bendrininke?

  • Dominari trūksta čiužinių siuvėjų. Toliau nuo pagubdų 😀

 • Gerai, kad bent jau miesto rinkėjai mąstantys ir tikrai, jei tektų vėl rinkti naują merą, išrinks lygiavertį esamam.

  • tipo po lygiaverčio, bus ketvirti rinkimai?

  • Taigi sakot kad lygiaverčio nėra ir nebebus? Tai nebus ir ką rinkti. Kupiškis vėl nugrims į liūną, stotis, biblioteka ir aikštė apaugs krūmais, po kuriuos slankios pablūdę buvę gerbėjai, iš baseino bus 4 metams išleistas vanduo…
   Alpstantiems dėl padarytų darbų – dėkoti politikui už tai ką padarė ES, Lietuvos, savivaldybės biudžeto pinigais tas pats kas garbinti ir dėkoti bankomatui už išduotus pinigus.

 • Aišku labai liūdina dešiniuosius rinkėjus ypač miesto žmones kurie rinko merą,betdabar bus gražu stebėti kaip mušis prie lovio puldamos bemokslės gandrės…

  • O KOKIA SALDI TA DUONA VALDŽIA JEIGU IR PO TEISMO SPRENDIMO KAD NEGALI UZIMT PAREIGŲ IR DIRBT ŠIO DARBO NE ATSISTATYDINA IR TRAUKIA DAR DIENELE, DAR DIENELE, O KUR PADORUMAS, GARBĖ JO NĖRA, O GAL LIKO TIK KELINESE ARBA PO SIJONO GEDA

 • Nesidžiaukit komunizmas nebegrįš….

 • Gera pradžia,pusė darbo-greit visiems konservams bus taip!

 • Ot gerai sitam isperai

 • Ketveri metai netrūks prabėgti, Tie kurie už permainas vėl išrinks Bardauską. Dabar gi 4 metus tikriausiai teks pasnudūriuoti, na bet kupiškėnai prie to pripratę.

 • Pagaliau teismingumas atstatytas, nebuvo galima jo reitinguoti į merus

 • Kalti tie, kas rinko nusikaltimus darius merą. Kaip liaudies patarlė sako: toks tokį pažino, į svečius pavadino.

 • Antri rinkimai, vėl didziules sumos bus skiriamos rinkimams. O dengiama iš rajono biudžeto. Manau tokiam mažam rajonui tai tikrai atsilieps finansiškai.

 • Panevėžyje tebedirba sovietiniai prokurorai ,kodėl leido žmogui kandidatuoti ,o kai žmonės išrinko neleis dirbti,tegu iš savo kišenės moka už naujus rinkimus,būtinai reikia skųsti aukščiausiam teismui,nėra ko prarasti….

  • Jonuk, neprokurorai, o VRK leidžia kandidatuoti.O išrinko, panašūs į Bardauską. Be moralės. Ir neleis, ne toliau dirbti, o toliau vogti. O Aukščiausias Teismas, būna, kad neišteisina, bet dar ir prideda.

Rekomenduojami video