2024/07/22

 

KANDIDATŲ Į MERUS DEBATUOSE IR APIE BLOGIO ŠAKNIS

Priešrinkiminių merų debatų dalyviai. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Lyg į gerą koncertą, gana gausiai praėjusį pirmadienį, vasario 20 dieną, kupiškėnai buvo susirinkę į Kupiškio kultūros centrą pasiklausyti, ką kalba, kaip rajono reikalus išmano, kokių blogybių žada atsikratyti, kokia linkme norėtų sukti rajono vairą pretendentai į merus.

Taip pat buvo galima tiesiogiai šiems politikams užduoti savo klausimą, replikuoti.

Šiuos priešrinkiminius potencialių merų debatus organizavo nešališkas politinės stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“.

Šiek tiek daugiau nei dvi valandas užtrukę debatai vyko korektiškai, bet nestigo ir žaismingų momentų.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Didžiausias sopulys gyventojų ir verslų mažėjimas

Debatų moderatorius žurnalistas Ignas Kinčinas pristatė juose dalyvaujančius kandidatus į merus: Albertą Audicką (Darbo partija), Dainių Bardauską (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Vidmantą Paliulį (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Modestą Puišę (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“) ir Algirdą Raslaną (Lietuvos socialdemokratų partija). Moderatorius pranešė, kad debatuose dėl COVID-19 ligos diagnozės nedalyvauja Daiva Dūdienė (Lietuvos regionų partija). Taigi ši pretendentė rinkėjams liko didelė mįslė.

Pirmiausia debatų moderatorius pretendentų į merus klausė, kokia didžiausia Kupiškio rajono problema ir kaip ją galima būtų išspręsti.

Visi pretendentai paminėjo labai prastą demografinę situaciją, gyventojų senėjimą, jaunimo migraciją į didmiesčius ir kitur, prastoką smulkaus ir vidutinio verslo padėtį.

Plačiau skaitykite vasario 25 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Kupiškėnai gausiai susirinko pasiklausyti kandidatų į merus minčių ir pažadų.
Autorės nuotrauka
Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Rinkėjams patinka pažadai. Pažiūrėkime kas padaryta prie Bardausko. Kiek darbų. Ko tai tikimės Šventaji Saliamona išsirinkti? rajonas atkuto. Žmogus jau turi patirtį, o kiti du metus stumdysis kol supras kur Kupiškis yra. Kalbos kalbom , darbai parodo tikrąją situaciją. O dūmų visada bus.

 • Ką besakytumėt, man konkrečiausiai kalbėjo Puišė. O svarbiausia, drąsiai parodė, kad dabartinis karalius “ nuogas „. Už vaikų skyriaus sunaikinimą turi prisiimti atsakomybę konservatoriai ir socdemai. Dabartiniam merui rekomenduočiau kreiptis į medikus, nes su visa pagarba jam, vaizdas buvo labai ligotas. Juolab, kad dar nesibaigė teismas.
  Kupiškiui labai reikia vienybės, nes dabar labai didelis susipriešinimas.
  Tai liūdina.

  • Yra pasakyta, kad vienas lauke ne karys. Balsuojant už Puišę pagal viską reikėtų balsuoti ir už jo partiją, o ten gi vienas iš pirmųjų sąraše p. Aleksandravičius vėl prie lovio taikosi, nors ankstesnėj kadencijoj buvo negarbingai nušalintas. Vienu žodžiu kur bespjausi, ten teistas.

 • p. Vytautai jus esat labai žemo menteliiteto žmogus, kad neisit balsuot, arba sugadinsit bilioteni. Ką tas duos? kiti už jus prabalsuos ir išrinks ką nori, jug nesvarbu kiek balsuos nors iš dešimt, vistiek rinkimai bus teiseti.

  • Patark ir pagrisk ką rinkti, būtinai dalyvausiu ir kitus dar paagituosiu.

  • Šitam, su aukštu mentalitetu. Komentare radau 15 klaidų . Tipiškas, besmegenis, konservatorių iš pedopartijos ir kitų vagių rinkėjas.

 • Paskaičiau, paklausiau, pasidomėjau kandidatais bei jų pliurpalais ir matau dvi galimybes; 1. Nedalyvauti rinkimuose 2. Sugadinti biuletenį. Kitų kelių lyg ir nematau.

 • Stebėjau priešrinkiminius debatus kultūros namų salėje, nors debatais pavadinti negalima tai daugiau prisistatymas, ir vaizdelis toks, kad politinis intelektas labai žemas. Žemas jis tame, kad kandidatas nesugeba savęs pristatyti. Galima papriekaištauti ir vedančiajam, kad nesudarė tokių sąlygų, pateikė tokį formatą. Norėjosi daugiau informacijos kam suteikiami prioritetai paskirstant biudžetą, norėjosi išgirsti pasamprotavimo apie rajono medicinos įstaigas, privačią ir valstybinę kokie privalumai vienos ir kitos, kokią dalį sudaro ligonių kasos pinigai jų išlaikymui, kokia paslaugų kaina, kodėl gydytojas už darbą privačioje klinikoje gauna didesnį atlygį. Scenoje sėdėjo kandidatai, esamas meras šalia jo norintis būti meru Albertas Audickas. Labai norisi paklausti pono Alberto kodėl jūs lipate ant scenos? Jums buvo iškelta baudžiamoji byla už sukčiavimą, teismas pripažino, kad jūs pažeidėte įstatymą, buvo paskirta nuobauda. Kokios žmogaus savybės lemia, kad jūs taip elgiatės, siekiate mero posto? Kas tai, įžūlumas (naglumas), moralės stoka, ar menkas supratimas apie rajono tarybą ir mero pareigas? Manau, su tokia gyvenimo istorija kandidatai siekdami mero posto, ar norėdami tapti tarybos nariais menkina šias institucijas.

 • kuris is kandidatu ne vagis, nei vienas nepriipazino

 • O gal ir vogė?????

  • Yra asilų, kurie sakys: o už ką daugiau balsuoti? 🙂 Galės eiti į pakartotinius rinkimus, kai apeliacinis teismas priims kitą sprendimą. Prokurorai, įrodė, kad paėmė kyšį, o teismas nusprendė, kad naudos neturėjo. Aš subraižysiu kieme, iš pavydo, geresnį kaimyno automobilį, irgi naudos neturėsiu. Dabar, jeigu nepriklausai pedopartijai, tai savivaldybės įstagose negausi darbo net valytoju. Gal jau reikia baigti šitą reikalą?

  • Siaubas! Kaip gali eiti į rinkimus žmogus ir žiūrėti į akis rinkėjams. Auditas,Puišė ,Bardauskas. Jeigu dar teistumas būtų už kokius eismo pažeidimus ar avarijas,o dabar už korupciją,klastojimą dokumentų-nesuprantama,kaip galima turėti tokią sąžinę ir veršio akis.Mieli kupiškėnai,R gerai prasiplaukit akis ir labai sąžiningai pagalvokit kur dėti × ×.

 • Vienam kandidotui, labai rankos dreba. Kaip kaimyno vištą vogus 😀

  • Jo dreba,nes vandenyse gerai pafigliavo. Cha cha ir i merus dabar!

Rekomenduojami video