Skelbimai
Pašnekesiai
Sveikata

BEDANČIŲ ŽANDIKAULIŲ ATKŪRIMAS: KAIP TAI VYKSTA?

Implantuojantis gydytojas odontologas Gotfridas Krujalskis

Kai kalbama apie visų dantų netekimą, daug kam prieš akis iškyla pagyvenusio žmogaus paveikslas. Tačiau dantis gali prarasti bet kokio amžiaus žmonės. Tokia patirtis griauna pasitikėjimą savimi, neigiamai paveikia sveikatą ir apsunkina kasdienybę. Kiekviena nemaloni situacija – tik laikina stotelė, kuri turi sprendimą. Ne išimtis ir dantų praradimas. Apie dantų atkūrimą implantais žino kiekvienas, juk moderni implantologija Lietuvoje gyvuoja jau 20 metų. Nepaisant to, ši tema vis dar apipinta mitais, vadinasi, žmonės žinių turi nepakankamai. Taigi, kaip dantų netekimas paveikia kasdienybę, sveikatos būklę ir kokie yra efektyviausi šypsenos atkūrimo būdai?

Netekus dantų laukia liūdnos pasekmės

Šypsena – ko gero didžiausia žmogaus puošmena. Tiesa, dantis praradę žmonės puikiai žino, kad dantų netekimas – kur kas daugiau nei tik išvaizda. Tai atsiliepia ir sveikatai bei psichologinei būklei.

Praradus dantis, tirpsta žandikaulio kaulas. Būtent dėl šios priežasties dantis atkurti būtina nedelsiant. Priešingu atveju tenka priauginti trūkstamą kaulo kiekį, todėl implantavimo procedūra sunkėja ir trunka ilgiau. Kaulo tirpimas ne tik apsunkina implantavimo procedūrą, bet ir stipriai pakeičia išvaizdą. Žmogus atrodo daug vyresnis ne tik dėl neestetiškos šypsenos, bet ir dėl pasikeitusių veido bruožų bei formos: tirpstant kaului, oda suglemba, išryškėja raukšlės“, – pasekmes aptaria klinikos „Dantų meistrai“ implantuojantis gydytojas odontologas Gotfridas Krujalskis.

Dantys yra neatsiejami nuo viso organizmo. Netekus dantų, tampa keblu sukramtyti maistą, todėl tenka atsisakyti kai kurių produktų. Ribotas maisto racionas neaprūpina organizmo reikalingomis medžiagomis, tad ilgainiui atsiranda sveikatos problemos. Be to, nekokybiškai sukramtytas maistas gali lemti virškinimo sutrikimus.

Išimamieji dantų protezai

Išimama plokštelė neišsprendžia nepatogumų, atsiradusių netekus dantų, tačiau juos apslopina. Šis dantų atkūrimo būdas negali atstoti natūralių dantų ne tik todėl, kad kas vakarą plokštelę reikia išsiimti, bet ir dėl daugybės kitų neigiamų aspektų: išimamas dantų protezas netvirtai laikosi, sukelia svetimkūnio pojūtį burnoje, trukdo raiškiai kalbėti ir neatrodo estetiškai.

Jeigu žmogus nenori ar negali visų dantų atkurti implantais, išimamos plokštelės sukeliamą diskomfortą galima sumažinti įsriegus du implantus, ant kurių tvirtinamas protezas.
Tokiu būdu ženkliai pagerinamas plokštelės laikomumas bei kramtymo funkcija.

„Straumann pro Arch“ metodika.

Bedančių žandikaulių atkūrimas

Pamiršti bet kokius nepatogumus ir jaustis tarsi su savais dantimis padeda dantų implantacija. „Norint atkurti dantis implantais, visų pirma, reikėtų atsakingai išsirinkti gydytoją ir kliniką, kadangi procedūros sėkmę ir ilgaamžiškumą lemia būtent implantų gamintojas ir gydytojo kompetencija. Aukščiausios kokybės šveicariškų implantų prigijimo rodikliai siekia net iki 99 proc. Aukštus implantų prigijimo rodiklius lemia medžiaga, iš kurios jis pagamintas, taip pat unikalus paviršius, forma ir jungtis su dantų vainikėliu. Šių implantų patikimumą patvirtina ir nuolat atliekami moksliniai tyrimai bei visam gyvenimui suteikiama garantija“, – pabrėžia implantuojantis gyd. odontologas G. Krujalskis.

Implantų skaičių bei optimaliausią gydymo variantą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į esamą situaciją ir paciento poreikius. Šiuo metu sparčiai populiarėja metodas, suteikiantis galimybę visus dantis atkurti vos ant keturių implantų. Taikant šią metodiką, dažnai galima išvengti kaulo priauginimo procedūros. Taip pat, visus dantis galima atkurti ant 6–8 implantų mažais tiltukais, tokiu būdu sukuriant ypač stabilią ir tvirtą konstrukciją.

Dantų implantavimo procedūra apima kelis etapus. Visų pirma, prieš atliekant dantų implantaciją, jei reikia, atliekama kaulo priauginimo procedūra. Vėliau galima įsriegti dantų šaknį atstojančius implantus. Pacientui pageidaujant, iš karto pritvirtinami laikini dantys. Per 2–3 mėnesius prigijus implantams, laikinas protezas pakeičiamas estetiškais ir tvirtais nuolatiniais dantimis.
Pamirškite apie dantų netekimą ir susigrąžinkite prarastą šypseną. Dantų implantacija padės atkurti harmoningus veido bruožus, estetišką šypseną bei funkcionalius dantis.

Užs. Nr.226

Reklama
3 Komentarai

3 komentarai

 1. (85.206.211.247)

  2020-03-11 at 09:03

  Vyras gražus ,kainos gražios, bet tas nesimato darbuose….

 2. Skaudu (90.135.197.152)

  2020-03-07 at 19:35

  Kainos,kainos ir dar karta kainos,ar mes nesuprantame,kad tai ne musu kisenei?

 3. Atsiliepimas (90.112.229.150)

  2020-03-04 at 20:43

  Gerbiama redakcija,
  kodėl jūs teršiate Kupiškio žmonių sąmonę panašiais straipsniais?

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų