Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

SUKČIAI IŠVILIOJO 5 000 EURŲ

Rugsėjo 1 d. apie 20 val. Kupiškio rajono gyventoja mobiliuoju telefonu gavo tokią trumpąją žinutę: „Smart ID“ programa užblokuota dėl saugumo. Norėdami to išvengti, spustelėkite nuorodą.“ Paspaudusi nuorodą ir sekdama tolesnius nurodymus, moteris suvedė savo banko „Smart ID“ prisijungimo kodus, kad būtų pakeisti prisijungimo kodai. „Smart ID“ prisijungimai buvo pakeisti, o netrukus iš banko sąskaitos per du kartus išimti 5 000 eurų ir pervesti į kito asmens sąskaitą.

Policija primena:

– Naudodamiesi elektronine bankininkyste, netvirtinkite jokių operacijų, kurių patys neinicijavote. Gavę bet kokį prašymą patvirtinti mokėjimą, neskubėkite atlikti veiksmų, netvirtinkite operacijų.
– Jeigu gaunate pranešimą žinute ar elektroniniu laišku, kad reikia atnaujinti tam tikrus duomenis, eikite į oficialius banko tinklalapius, jeigu reikės atnaujinti kokius nors duomenis, bus parašyta prisijungus prie savo paskyros.

– Netvirtinkite jokių bankinių operacijų pokalbio su nežinomu asmeniu metu. Jeigu Jums skambina nežinomas asmuo, kalba apie bankinius pavedimus, netikrus pinigus, duomenų atnaujinimą, nutraukite pokalbį neteikdami jokių asmeninių duomenų. Jeigu turite klausimų, susisiekite su bankų atstovais oficialiai paskelbtais telefonų numeriais.

– Jeigu sulaukėte įtartino skambučio, įsidėmėkite, kad bankų atstovai ir policijos pareigūnai niekada neprašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenų, PIN kodų, slaptažodžių. Taip pat šių įstaigų atstovai neprašo patvirtinti bankinių operacijų per telefoninį pokalbį.

Nukentėję nuo sukčių ar sulaukę įtartinų asmenų skambučio, informuokite policijos pareigūnus telefonu 112 arba naudodamiesi elektroninėmis paslaugomis www.epolicija.lt.

Saugokite save ir kitus, pasakykite šią informaciją visiems gyventojams, ypač vyresnio amžiaus giminaičiams ir pažįstamiems žmonėms, kad sukčiai turėtų kuo mažiau galimybių apgauti!

Parengta pagal Kupiškio RPK inf.

Reklama
4 Komentarai

4 komentarai

 1. Timas (90.131.34.88)

  2021-09-05 at 20:36

  Cia patis bankai skambina ir isima pinigus is saiskaitu is kur gali vagis zinoti kad zmogus turi kelis tukstancius nes vage ti tiuos kurie turi daug pinigu

 2. Zeda (82.135.134.248)

  2021-09-04 at 11:58

  Niekada nesakyk niekada

 3. Saule (84.15.180.86)

  2021-09-03 at 19:51

  Jei nesugebi naudotis internetine bankininkyste, kam ji tau is viso reikalinga, nueitum i banka rami galva butu ir pinigai niekur nedingtu.

 4. Kupiskiete (82.135.134.158)

  2021-09-03 at 14:24

  Na niekaip nesuprantu zmoniu kurie taip ir neisisavina kad bankas jokiu kodu nepraso kalbama per tv visokias laidas per zinias bet kaip atsiranda zmoniu kurie nemoka apsaugoti savo pinigu net pasideje banke juos praranda

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų