2024/06/15

 

DĖL EKSTREMALAUS KARŠČIO BANKOKE PASKELBTAS PAVOJUS

Tailande paskelbtas pavojus dėl karščio.

Tailando valdžia trečiadienį Bankoke paskelbė ekstremalaus karščio pavojų, staigiai pakilus oro temperatūrai ragindama gyventojus dėl savo pačių saugumo likti namuose.

Buvo prognozuojama, kad oro temperatūra didžiulę teritoriją užimančioje Tailando sostinėje turėtų pasiekti 39 laipsnius Celsijaus, tuo tarpu karščio indeksas viršijo 52 laipsnius ir valdžios institucijų yra laikomas itin pavojingu.

Karščio indeksas parodo jutiminę temperatūrą, atsižvelgiant į drėgmę, vėjo greitį ir kitus veiksnius.

„Perspėjimas – šiandien karščio indeksas yra „itin pavojingas“. Prašome vengti veiklos atvirame ore“, – feisbuke rašė Bankoko savivaldybės aplinkos skyrius.

„Karščio indeksas yra laikomas itin pavojingu, kai viršija 52 laipsnius Celsijaus.“

Balandis paprastai Tailande būna karščiausiais ir drėgniausias metų laikas, tačiau šiemet sąlygas pablogino El Nino.

Karalystę šią savaitę alino kaitra, o pirmadienį šalies šiaurėje esančioje Lampango provincijoje užfiksuota 44,2 laipsnių Celsijaus temperatūra – vos kiek mažiau nei nacionalinis 44,6 laipsnių rekordas.

Karščiai turėtų neatslūgti ir ateinančiomis dienomis, o vyriausybė paprašė gyventojų gerti pakankamai skysčių, naudoti kremą nuo saulės ir, kad išvengtų karščio smūgio, sportuoti patalpose.

Praėjusiais metais oro temperatūra pasiekė rekordines aukštumas visame pasaulyje, o Jungtinių Tautų oro ir klimato agentūra antradienį pranešė, kad Azijoje oras kaista itin dideliu tempu.

Jūras Barauskas (AFP)

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video