Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

GALIMYBĖ PILIEČIAMS TAPTI NEPRIKLAUSOMAIS RINKIMŲ STEBĖTOJAIS

„Baltosios pirštinės“ ragina piliečius tapti rinkimų stebėtojais.
D. Labučio / ELTOS nuotrauka

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ vykdo atvirą registraciją norintiems tapti rinkimų stebėtojais per artėjančius Seimo rinkimus. Jau kelerius metus galiojanti įstatymų norma, kad rinkimų stebėtojais gali būti ir nevyriausybinių organizacijų deleguoti piliečiai, suteikia teisę kiekvienam įsitraukti į rinkimų stebėseną ir užtikrinti vietoje vykstančių rinkimų skaidrumą.

Nepriklausomi rinkimų stebėtojai, atitikę reikalavimus, gauna Vyriausiosios rinkimų komisijos išduodamus stebėtojo pažymėjimus, kurie suteikia teisę stebėti visus balsavimo etapus. Rinkimų stebėtojai gali užtikrinti skaidrumą išankstinio balsavimo metu savivaldybėse, specialiuose punktuose (globos, įkalinimo įstaigose, ligoninėse ir pan.) ir namuose, taip pat gali stebėti rinkimų dieną apylinkėse, o po balsavimo – balsų skaičiavimo procedūrą.

Nepriklausomais rinkimų stebėtojais gali būti pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai, nepriklausantys politinėms partijoms, neužsiimantys politine agitacija, nedirbantys politinio pasitikėjimo postuose ar rinkimų štabuose, kampanijose. Savanoriai stebėtojai balsavimo metu užtikrina įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi, tikslų rinkimų komisijų darbą, fiksuoja galimus pažeidimus ir apie juos informuoja atsakingas institucijas.
Stebėtojų registracija vyksta iki rugsėjo 30 dienos internetu https://baltosiospirstines.lt/registracija

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ yra pirma ir vienintelė nepriklausoma rinkimų stebėjimo organizacija Lietuvoje, siekianti užtikrinti skaidrius rinkimus ir stiprinti pilietinę visuomenę.

„Baltųjų pirštinių“ inf.

Kvietimas-stebėtojams (1)

Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. Stebėtoja (91.233.176.245)

    2020-09-27 at 13:40

    labai kviečiu prisijungti! 🙂 išskirtinė galimybė pamatyti, ko kasdien nematom + būti pilietiškais

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų