Skelbimai
Pašnekesiai
Nuomonės

ATSARGUMAS AR RASINĖ DISKRIMINACIJA?

Banguolė Aleknienė-Andrijauskė,
žurnalistė

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Praėjusių metų pabaigoje redakcija sulaukė vieno jaunuolio skambučio, neva jis Kupiškyje patyrė rasinę diskriminaciją. Jaunuolis kalbėjo be jokio akcento. Sakė, kad yra kupiškėnas, studijuoja universitete ir atlieka socialinį eksperimentą – soliariume nusisvilino veidą iki Karibų jūros regiono gyventojams būdingo tamsumo, pošviesius plaukus susipynė į kaseles, su nepažįstamais žmonėmis pirmiausiai kalba angliškai, kad jį palaikytų užsieniečiu. Sostinėje susiduria su visokiais žmonėmis. Vieni su juo draugiški, antri nelabai arba nesibodi parodyti atviro priešiškumo ir išsakyti rasistinių užgauliojimų. Vėliau dauguma labai nustemba, kad jis yra tikras etninis lietuvis.

Kad pamatytume, kad jis tikrai atrodo ne kaip čionykštis žmogus, vaikinas pasisiūlė ateiti ir į redakciją.

Kai susitikome, jis papasakojo, kad viešėdamas Kupiškyje per feisbuką susirado merginą, kuri skelbėsi, kad jam tinkamu metu važiuos į Vilnių ir gali paimti kelis pakeleivius. Per internetą su ja susisiekęs rezervavo sau vietą.

Kai atėjo sutartu laiku iki automobilio, mergina jį pamačiusi, nieko nepaaiškinusi staiga nuvažiavo. Likęs ant ledo. Tądien buvo sužlugdytas jo pokalbis dėl darbo, turėjęs įvykti Vilniuje.

„Manau, kad ji taip pasielgė dėl mano išvaizdos. Tai traktuoju kaip rasistinį išpuolį. Tiesa, šiek tiek vėliau ji man atsiuntė žinutę, kad sugedo automobilis. Aš tuo netikiu. Daugiau ji į mano žinutes neatsakinėja. Būtinai apie tokį įvykį reikėtų paviešinti visuomenei“, – buvo įsitikinęs jaunuolis.

Daugiau jį pakamantinėjus paaiškėjo, kad feisbuke jis sąmoningai nededa savo nuotraukos, nenori, kad socialinių tinklų lankytojai apie jį susidarytų išankstinę nuostatą.

Vaikinas per pokalbį emocingai vis įterpdavo, kad patyrė rasistinį išpuolį, ir nori su ta mergina susitikti ir pasikalbėti. Klausė, ar mes neturime jos telefono numerio. Peršasi išvada, kad, matyt, ta mergina jam krito į akį. Aišku, redakcija telefono numerio neturėjo. Be to, bet kam ir nedalija numerių, jei ir turi.

Pasigilinus į šią situaciją peršasi ir kita prielaida, kodėl mergina nuvažiavo pamačiusi tą jaunuolį. Pirmiausia, jis savo nuotraukos neskelbia viešai savo feisbuko paskyroje. Antra, jo išvaizda šiuo metu tikrai gana egzotiška. Gal mergina tikėjosi sulaukti bent iš matymo pažįstamo bendrakeleivio. Juk Kupiškis nedidelis miestukas ir jaunuoliai vieni kitus daugmaž pažįsta.

Trečia, atsarga, sveikas baimės jausmas niekada gėdos nedaro. Kiek yra buvę tragiškai merginoms pasibaigusių važiavimo pakeleivinėmis mašinomis ir panašių atsitikimų.

Ketvirta, jaunuolis, ko gero, pernelyg įsijautė į šį savo socialinį eksperimentą ir naudoja jį sąmoningai provokuodamas kitus su juo netinkamai elgtis.

 

Asociatyvi Rasos Čepaitės nuotrauka

ATSARGUMAS AR RASINĖ DISKRIMINACIJA?
Reklama
5 Komentarai

5 komentarai

 1. Mykolas (86.100.226.55)

  2020-01-25 at 09:42

  Kiekvienas turi teisę eiti iš proto savaip, o juo labiau tokiame amžiuje. Jaunuolis apimtas jaunatviško entuziazmo, ieškodamas savęs gyvenime ir savo gyvenimo kelių tiesiog darė eksperimentą jį dominančiu klausymu, manau daugiau prie šio klausymo jis daugiau nebegrįš.

 2. Apokalipsė (188.69.198.202)

  2020-01-24 at 23:16

  Bijo komentuoti žmonės ,kad ir jų neisvadintu rasistais. Bet tokį reikia izoliuoti, nes dar sugalvos lytį pasikeisti kad išprovokuotu zmonės dėl seksualinių mažumų diskriminacijos.vaksa gali nusiplauti o dėl …… bus sunkiau atsikeisti. O juokingiausia kad pavelavo į darbo pokalbi. Kiek žinau tokius Parko g. 15 Naujoje Vilnioje į „darbo pokalbi“ visa para prima,niekur jis nepavelavo

 3. Na, Mtumba (78.57.189.140)

  2020-01-23 at 18:30

  Ptinkai man.

 4. Laba diena (2.7.121.158)

  2020-01-23 at 13:10

  Sunkiai suvokiamas straipsnis.

 5. Matumba (82.135.130.244)

  2020-01-23 at 09:46

  Viskas, nusiperku vakso (batų tepalas) , nusimaliavoju fizionomiją ir tegu tik Kupiškio mergos nesiveža manęs… Už rasinę diskriminaciją atsakys pagal Įstatymus. Ką, juodaodis tai jau ne žmogus???

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų