Skelbimai
Pašnekesiai
Nuomonės

KOKIOS TOS MAMOS?

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Ką reiškia būti mama, moteris sužino tik tada, kai pati ja tampa. Ir aš, kai patyriau šį virsmą, stebiu kitas mamas, tiek jaunas, tiek vyresnes, ir galiu pasakyti: visas šias būtybes vienija bendri bruožai.

Visų pirma, mamos yra apdovanotos motinystės titulu. Aišku, jis yra įgyjamas. Pagimdyti vaiką nepakanka, reikia jį prižiūrėti, ugdyti, juo rūpintis. Deja, yra tam tikras procentas vyrų, kurie to nesupranta. Kai kurie seno sukirpimo vyrai sako: ji nieko per dieną neveikia, tik būna su vaikais. Tokiems asmenims pasiūlius apsikeisti vietomis, jie dažniausiai atsisako, nes žino, kad jei tai būtų lažybos, jie gėdingai praloštų.

Antra, mama yra atsakinga. Lyg įmonės direktorė, kuri atsakinga už savo darbuotojus, taip mama atsakinga už savo vaikus. Ji tyliai linksi galva, kai auklėtoja pasakoja apie vaiko elgesį, ir su viskuo sutinka, o kad ir kaip kartais norisi, stengiasi nesikeikti viešumoje, nerodyti liežuvio, nesispjaudyti. Ji turi rodyti savo vaikams pavyzdį ir juo motyvuoti.

Dar galėčiau pridurti, kad mamos dažniausiai jaudinasi. Ir jos tai daro visada, nesvarbu, kiek vaikams metų. Jos jaudinasi, kai naktimis negirdi kūdikio kvėpavimo, jaudinasi, kad vėliau, paaugęs, neužsigautų šokinėdamas ant lovos, nervinasi, kai sūnus ar dukra neišlaiko vairavimo egzamino.

Taip pat mamos yra tikros sirgalės ir savo vaikų gerbėjos. Jos didžiuojasi savo vaikais neatsižvelgdamos į tai, ar jie gavo dešimtuką iš matematikos, ar sukapojo malkas, ar gal dirba užsienyje žuvies fabrike.

Mamos stengiasi būti kantrios ir stiprios. Stengiasi neverkti, kai vaikas serga, nesiskųsti, kad pavargo, ir nors širdyje įsižeidusios, sako, kad „gali man nepadėti, aš pati viską pasidarysiu“, ir sunkią akimirką joms „viskas gerai“.

Šios būtybės gali besąlygiškai ginti savo vaiką, net jei jis neigiamas klasės lyderis, nepagarbiai su mokytojais besielgianti paauglė ar jau suaugęs vyras mėlyna nosimi, reketuojantis mamą „euriuko“.

O smagiausia yra tai, kad mamos yra pačios geriausios kulinarės: iškepa skaniausius blynus ar geriausiai pašildo bulvių košę. Jos moka iš nieko padaryti geriausius kulinarinius šedevrus, kad tik vaikas būtų sotus ir laimingas.

Vis dėlto, mamos yra žmonės. Joms būna sunku, jos pavargsta, nori pagalbos ir labiausiai – kad kadaise namus palikę vaikai jų nepamirštų. Ir jei tik per Motinos dieną galite aplankyti savo mamą, būtinai tai padarykite ir padėkokite už tai, kad turite ją – vienintelę ir nepakartojamą mamą pasaulyje.

Rasos Čepaitės nuotrauka

KOKIOS TOS MAMOS?
Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. Zmones (188.69.211.35)

    2019-05-06 at 14:13

    Mamos yra zmones.Galvojau ne…

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų