Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

JAUNOS ŠEIMOS – APIE BŪSTO PAIEŠKAS IR SUBSIDIJAVIMĄ

Subsidija jaunoms šeimoms, perkančioms regionuose pirmą būstą, pernai žmonės labai aktyviai domėjosi. Toms reikmėms skirta 2 mln. eurų valstybės parama greitai išgraibstyta.

Šiemet šioms subsidijoms atseikėti 4 mln. eurų. Statistika skelbė, kad Kupiškio rajone šia parama 2018 metais pasinaudojo 2 jaunos šeimos. Ar buvo daugiau pretendentų ją gauti? Ką apie šią valstybės paramą mano jaunos šeimos?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Klaidinga statistika

Situaciją paprašėme pakomentuoti Savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko. Pasak jo, mūsų matyta informacija nėra teisinga.

„2018 metais buvo dvi šeimos, norinčios pasinaudoti subsidija pirmam būstui įsigyti. Abu prašymai nepriimti dėl netinkamai pateiktų dokumentų (laiku nepateikė metinės gyventojų (šeimos) turto deklaracijos). Pareiškėjai galėjo susitvarkyti deklaracijas ir teikti jas pakartotinai, bet dėl Savivaldybei nežinomų priežasčių to nepadarė. Šiais metais būstui įsigyti teikiama subsidija susidomėjo ir konsultavosi trys šeimos, bet paraiškų kol kas dar nepateikė“, – sakė administracijos direktorius.

Pabandėme surasti jaunų šeimų, kurioms aktuali nuosavo būsto įsigijimo problema. Kupiškyje apskritai nelengva išsinuomoti gyvenamąjį plotą. Kaskart laikraštyje pasirodo skelbimų, kad žmonės norėtų išsinuomoti butą ar namą. Nuomotojai ypač vengia nuomininkų, kurie turi mažų vaikų.

Iš jaunų šeimų patirties

Kupiškėnas Giedrius Šidlauskas sakė, kad norėdamas įsigyti būstą pasirinko išperkamosios nuomos variantą. Kas mėnesį namuko savininkui sumoka tam tikrą sutartą sumą ir per dvejus metus tikisi tapti to būsto visateisiu šeimininku.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. Žvalgas (78.63.163.203)

    2019-03-11 at 18:35

    Pažiūrėjau skelbimus.Yra tų parduodamų butų Kupiškyje,nebent pirkėjai labai išrankūs arba tokie naivūs,jog mano, kad pardavėjas suremontuotą tvarkingą savo butą parduos už katino ašaras.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų