Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

ETNINĖS KULTŪROS UGDYMUI – PER MAŽAI DĖMESIO?

Penktadienį į Kupiškį pirmą kartą susirinko Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos nariai, kurie ne tik susipažino su rajono etnokultūros srities pasiekimais, bet ir apžiūrėjo lankytinus kultūrinio paveldo objektus.

Audinga SATKŪNAITĖ

Į paviršių – ugdymo problema

Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos posėdis prasidėjo Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės sveikinimo žodžiais. Meras miesto svečius pasveikino tarmiškai ir pabrėžė, kad etnokultūra yra dažnai neįvertinama sritis, bet jai atsidavę žmonės yra ypatingai svarbūs.

Susirinkusių posėdžio dalyvių nuotaiką praskaidrino mažieji kupiškėnai, konkurso „Tramtatulis 2018“ laureatai, po kurių pasirodymo prabilta apie etninės kultūros ugdymo problemą. Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos posėdyje dalyvavusi Lietuvos etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė įvardijo siekiamybę, kad etninės kultūros ugdymas taptų ne integruotu, o privalomu pradinio ugdymo dalyku. Anot jos, vienas iš keliamų uždavinių, kad greitu metu Lietuvoje pradėtų vykti mokinių etninės kultūros olimpiados.

D. Urbanavičienė pabrėžė, kad etnokultūrinio ugdymo problema šalyje nesprendžiama ir įstrigusi įstatymuose, o be šios srities specialistų šio dalyko integracija į kitus mokomuosius dalykus yra sunkiai įgyvendinama.

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė tvirtino, kad Lietuvoje jaučiamas ir etninės kultūros specialistų trūkumas, todėl, jos įsitikinimu, turėtų būti inicijuoti sprendimai dėl etnokultūrinio ugdymo pedagogų rengimo ir parengtos strategijos dėl kvalifikacijos tobulinimo šioje srityje.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
3 Komentarai

3 komentarai

 1. Andrius (82.135.137.165)

  2018-05-30 at 14:34

  Pritariu,nereikia užmiršt praeities,bet su saiku,be pasipūtimo ir savęs sureikšminimu.Jau matom,kad šalies folkloro ansambliai dainuoja keliais balsais,skambančiai, o ne rėkauja ausim užmintom kaip mūsų išaukštintas. Atsibuskit,kultūra.

 2. antanas (88.118.132.81)

  2018-05-29 at 20:16

  ponia Pustovaitienė nieko neveikia, š mala ir algą gauna gal jau 20 metų

 3. Domas (90.140.201.167)

  2018-05-29 at 16:51

  Baikit cirkintis su ta etnokultūra. Atsibuskit – 21 amžius. Kokios vertybės? Ką jūs ten puoselėjat? Patriarchalines tradicijas? Bet kurioje pažangesnėje, mokslinėje literatūroje rašoma, kad jas reikia peržiūrėti ir keisti. Ir nebegadinkit vaikų sų savo Tramtatuliu – išmokykit juos gražiai, lietuviškai kalbėti, taisyklingai kirčioti, kad paskui gėdos neturėtų kur išvažiavę…

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų