Skelbimai
Pašnekesiai
Vėrinys

POLICIJOS PAREIGŪNĖ: „TIEK DAUG ŽMONIŲ GYVENIMŲ GYVENAME“

Praeitą savaitę buvo apdovanoti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2017 metų II pusmečio geriausi pareigūnai. Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos Valdos Subačienės darbo pasiekimai irgi pastebėti.
Panevėžio apskrities VPK nuotrauka

Valdos Subačienės antrais namais drąsiai galima vadinti Kupiškio rajono policijos komisariatą, kuriame ji dirba 17 metų. Niekada apie policininko profesiją anksčiau nesvajojusi moteris, šiandien jaučiasi turinti daug įdirbio, kuris reikalingas tampant savo srities profesionale.

Audinga SATKŪNAITĖ

Vietoj socialinio darbo – į policiją

V. Subačienė sakė, kad jos pažįstamų žmonių būrys yra didelis, bet dar atsiranda ir tokių, kuriems jos veidas būna nematytas, o pavardė negirdėta. Ilgus metus kriminalinėje policijoje dirbusi pareigūnė, prieš kurį laiką tapo Veiklos skyriaus vyresniąja tyrėja. Ji tvirtino, kad pradėjus dirbti naujai sukurtame skyriuje, darbo specifika pakitusi, todėl dažniau tenka ne sėdėti prie darbo stalo tiriant bylas, o važinėti po rajoną.

„Kartais žmonės pasiteirauja, ar mes vietiniai, nors esu gimusi ir užaugusi Kupiškio rajone. Čia ir gyvenu, tačiau iš gimtųjų vietų persikėliau visai į kitą pusę: iš Skapiškio seniūnijos – į Šimonių. Pats gyvenimas taip viską sudėliojo“, – kalbėjo V. Subačienė.

Ji iki šiol prisimena dieną, kai dvyliktoje klasėje užrašė savo ateities viziją. Tuomet policijos pareigūnė svajojo tapti socialine darbuotoja – nuo minimo užrašo baltame popieriaus lape praėjo beveik 18 metų.
„Dabar socialinio darbuotojo pareigybė yra kur kas labiau pažįstama nei anksčiau. Tuomet ji man siejosi su pagalba žmonėms“, – sakė pašnekovė.

V. Subačienė savo profesijos link pasuko įkalbėta klasės draugės stoti į policiją. Valda pradžioje buvo labai skeptiškai nusiteikusi prieš policininkės darbą, tačiau galų gale pasidavė pagundai ir įstojo į Kauno policijos fakultetą. Baigusi pirmą kursą, ji pasuko į Kupiškį, kur įsidarbinti tuo metu nebuvę ypatingai lengva. Netgi reikėję keletą mėnesių laukti, nes neatsirado laisvų etatų.

V. Subačienė buvo paskirta į kriminalinę policiją, kur pradirbo apie porą metų, o vėliau ji buvo perkelta į eismo priežiūros skyrių.

„Pradžioje buvo labai keista, kai iš vienos tarnybos perkėlė į kitą, bet įsiliejau ir ten“, – tvirtino pašnekovė.

Policijos pareigūnė į kriminalinę policiją grįžo 2007 metais, kai Mykolo Romerio universitete baigė neakivaizdines teisės ir policijos veiklos studijas. Anot Valdos, jos trukusios ilgai, nes baigimą vis turėdavo atidėti.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

 

Reklama
3 Komentarai

3 komentarai

 1. Žinau (85.206.214.147)

  2018-03-13 at 09:30

  Valda tikrai labai myli savo darbą ir dirba tikrai ne dėl apdovanojimų. Ji tuo darbu gyvena. Dirba ne formaliai, o iš širdies. Su žmonėmis bendrauja nuoširdžiai, paprastai ir suprantamai. Be jokio pasikėlimo. Visada pagelbės jaunesniam, mažiau patyrusiam kolegai. Ne visada vien bylos ir protokolai apie žmogų gali viską pasakyti. Na bet vistiek smagu, kai kažkas pastebi ir tavo darbus įvertina… Sėkmės:)

 2. T.T (85.206.219.59)

  2018-03-10 at 15:42

  Geriausia pareigune gal pagaus kas policijos komisariato kieme vinis meto????????????? 🙂

 3. Miestelėnas (88.119.136.87)

  2018-03-08 at 19:10

  Gal galima kažkokių skaičių pateikti, ar kokias rezonansines bylas ištyrė? kiek protokolų surašė ir t.t.
  Be visa to atrodo kad atėjo eilė apdovanoti už darbą tai ir apdovanojo. Tiesiog reikėjo kai kam atsiimti prizus, tai skyrė Valdutę. 🙂

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų