Gruodžio 12 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje surengta popietė su keliautojų dviračiais šeima, pasivadinusia „Minčia“. Tai keturi keliauninkai – Liudvikas, Eglė ir jų vaikai Perkūnas ir Girė, kurie palikę darbus, susikurtą gyvenimą Lietuvoje, dviračiais važiavo per Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynus, kelyje praleido pusantrų metų.
Šis renginys buvo proga ne tik susipažinti su neeiliniais žmonėmis, daugiau išgirsti apie jų sumanymą, bet ir kvietimas gyventi drąsiai, sąmoningai, jaučiant ryšį su gamta.
Jurga BANIONIENĖ
Mintis, kur išleisti pinigus
Svečius pristatęs Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus pirmiausia klausė, ką reiškia „Minčia“. Pasak Liudviko, reikėjo pavadinimo, atspindinčio, kas paskatino leistis į kelionę, tai buvo gimusi neįprasta mintis, antra, šeima keliauja mindama dviračius. Taip ir atsirado „Minčia“.
Rodydamas žemėlapį, Liudvikas papasakojo, kad ketvertuko kelionė prasidėjo Vankuveryje ir tęsėsi į Kanados šiaurę originaliu Panamerikanos plentu, ilgiausiu pasaulyje sausumos keliu, einančiu nuo Aliaskos viršaus, atsižvelgiant į tai, koks maršrutas pasirenkamas, iki 45 tūkst. kilometrų.
Startavę Kanadoje, jie nusprendė praleisti Aliaską, nes kai pradėjo keliauti, dukrai Girei buvo tik 7 mėnesiai, ji dar nevaikščiojo. Pabijojo ne šalčių, bet uodų, kurių ten būna neįsivaizduojamai daug. Pakilę į viršų, pirmiausia pradėjo leistis uolėtaisiais kalnais, per Ameriką, apvažiavę Kalifornijos pakrantę, kirto Meksiką ir, kadangi dėl lietaus sezono nebegalėjo važiuoti dviračiais, lėktuvu persikėlė į Gvatemalą.
„Grįžę planuojame toliau tęsti kelionę. Mes kelyje jau išbuvome pusantrų metų. Vaikams pasibaigė pasai, reikėjo grįžti į Lietuvą, juos pasidaryti, nes nebegalime kirsti sienų. Mūsų planas – nuvažiuoti dar maždaug tiek pat“, – sakė Liudvikas.
Plačiau skaitykite gruodžio 19 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF
Zeda | 2025-12-20
|
O KAM BŪTINAI AMERIKA ! IR KOKS VISO TO TIKSLAS . KELIAVO , VAŽIAVO, MOKESČIŲ NEMOKĖJO , O PASKUI GYDYTIS VAŽIUOJA Į LIETUVĄ .