2025/07/10

 

UNIKALUS ATVEJIS LIETUVOJE. RYŠYS SU KASININKAIS

Pixabay nuotrauka

Birželio 22 d. „Laisvės TV“ eteryje pasirodė laida „Skaidrinam“, kurioje jos vedėjas Andrius Tapinas apžvelgė Kupiškio rajono savivaldybėje žurnalisto Ryto Staselio atliktą tyrimą, kuriame čekiukų, kai juos dar buvo galima rajono Tarybos nariams pristatyti buhalterijai, istorijos. Tarybos nariai už pristatytus čekius, kurie susiję su jų, kaip Tarybos narių veikla, gaudavo pinigines išmokas iš Savivaldybės. Nors „Kupiškėnų mintys“ buvo aprašiusios su čekiukais susijusias peripetijas, pateikiame „Laisvės TV“ laidos santrauką, kurie Tarybos nariai nevengė pasinaudoti įstatymų spragomis ir nusigvelbti vieną kitą eurą savo naudai.

Pradžioje A. Tapinas trumpai apžvelgė bendrą situaciją Lietuvos mastu.

Kolegų iš „15min“ portalo ir Generalinės prokuratūros subendrinti duomenys tokie: tarybų nariai savo noru į savivaldybių biudžetus grąžino 932 tūkstančius eurų. Pareikšti 104 civiliniai ieškiniai, kad būtų grąžinta dar maždaug 1,2 milijonas eurų. Sudarytos trisdešimt septynios taikos sutartys už 400 tūkstančių eurų. Teismai priėmė devyniolika apkaltinamųjų nuosprendžių, skirtų baudų suma 220 tūkstančių eurų ir devyniose bylose atlyginta žala už 64 tūkstančius eurų, dar vyksta keturiasdešimt aštuoni ikiteisminiai tyrimai.

Po trumpos įžangos A. Tapinas pristatė žurnalisto Ryto Staselio apibendrintus duomenis, pradžioje priminęs audringus laikus, susijusius su buvusiu Kupiškio rajono meru Dainiumi Bardausku, kai nepaisant 2019 metais prokuratūros iškeltos baudžiamosios bylos, kai meras sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarus kyšininkavimu, prekyba poveikiu, dokumentų klastojimu ir kurstymu dokumentą klastoti, 2020 metais teismas leido D. Bardauskui grįžti į pareigas. Vis dėlto 2023 metų gegužę Apeliacinis teismas kaltinimus patvirtino. Dėl nuosprendžio Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino 2023 metais D. Bardausko laimėtą mero mandatą. Paskelbus VRK priešlaikinius rinkimus, meru buvo išrinktas socialdemokratas Algirdas Raslanas.

Laidoje A. Tapinas užsiminė, kad juos buvo pasiekę gandai apie principingą Savivaldybės administracijos kontrolierę Vilmą Mažeikienę. Ji Tarybos nariams vis primindavo, kad mokesčių mokėtojų pinigai nėra savaime suprantami. Jis V. Mažeikienę prilygino gana unikaliam atvejui Lietuvoje ir sakė, kad nesunku įsivaizduoti, kaip nelengva būti Savivaldybės administracijos rakštimi, priminė, kad jos pastangomis grąžinti 206 eurai. Būtent tai ji pastebėjo (TS-LKD atstovo Algirdo Gasiūno kanceliarinių prekių sąskaitos, apie kurias rašyta „Kupiškėnų mintyse“).

Daugiau, pasak A. Tapino, kontrolierė nieko nepešė net po audito 2023 metų gruodį, nors per patikrinimą pastebėjo ir daugiau dalykų – tarpusavyje nederantis kuras, tuometinis meras (D. Bardauskas) su vicemeru (Augenijumi Cesevičiumi) apsimetė eiliniais Tarybos nariais ir kompensavo savo kuro pirkimo poreikius, gausias kuro išlaidas per pandemiją.

Plačiau skaitykite birželio 27 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Parengta pagal „Laisvės TV“ birželio 22 d. laidą „Skaidrinam“ Kupiškis, Unikalus atvejis Lietuvoje, Ryšys su kasininkais“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Gerb. rinkėjai atsiminkit pavardės prieš rinkimus gal neberinkim vieną kartą tų pačiu ištisus kartus už teks praturtėjo iš čekučių ir dar ne viską žinom apie kitas išlaidas kur išleidžia mokesčių mokėtojų pinigus paieškokim naujų kandidatų rinkimai nelabai ir toli metai su trupučiu

  • Gerai varo visi. O taip tai šventaisiais vaidina. Arba Kupiškio elitą. O už kelis eurus kuro įsipilti negali, tai sukčiauja viršūnė. Umbra ir tas paminėtas. Nusivažiavo

  • Jau ir taip piniguose maudosi, naujomis mašinomis važinėja ir vis dar negana. Štai tokie tie mūsų išrinktieji.

  • Kaip netikėta . Černius milijonierius tikrai nustebino. O Gasiūnas tai topas,

    • Dėl vieno kito šimto eurų susitepe savo mundurus ne vienas tarybos narys. Bet keisčiausia kad žmonės jau metuose, kai kurie net pensininkai, didžiausi Lietuvos „patriotai“, rankiojo tuos cekiukus iš visų pakampių. Viena net telefoną įsigudrino nusipirkti Gėda tokiems mūsų isrinktiesiems.Bet jiems tur but nei kiek negeda

  • Juoda gėda kaip rinkėjams į akis pažiūrėti va ko einama į tarybą ir dar buvo šmeižiama kontrolierė kai liepė pinigus gražinti į biudžetą ant visos Lietuvos ponai išgarsėjo ir dar turės su STT reikalų tiesiog šaunu

    • Gėda, gėda, gėda. Du telefonai žmogui, kuris turėtų būti patriotizmo pavyzdžiu… Lenkia jie galvas prie partizanų kapų… Savanaudžiai veidmainiai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video