2024/05/19

 

BALSAVIMAS BAIGTAS: PREZIDENTO RINKIMUOSE IR REFERENDUME DALYVAVO 59,37 PROC. RINKĖJŲ

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Baigėsi balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Šalies vadovo rinkimų pirmajame ture piliečiai dalyvavo aktyviau nei prieš penkerius metus – iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 59,37 proc. rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Kaip Eltai teigė VRK pirmininkė Lina Petronienė, konkretesnių rinkimų rezultatų reikėtų tikėtis po vidurnakčio.

20 valandos VRK duomenimis, sekmadienį prie balsadėžių atėjo 47,78 proc. piliečių. Dar 11,59 proc. gyventojų rinkimuose dalyvavo iš anksto.

Prieš penkerius metus per pirmąjį prezidento rinkimų turą aktyvumas siekė 56,45 procento. Savo ruožtu referendume dėl pilietybės išsaugojimo dalyvavo 53,16 proc. rinkėjų, tačiau iniciatyvai pritrūko pasisakančių „už“. Konstitucinius pakeitimus tada parėmė 73,92 proc. dalyvavusių rinkėjų. Visgi, tam, kad pakeitimai būtų priimti, būtina, jog siūlymą palaikytų daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių gyventojų – iš esmės tiek, kiek tą kartą ir dalyvavo referendume apskritai.

Aktyviausi rinkėjai – Birštono savivaldybėje

Aktyviausia šiais metais vykusiuose rinkimuose buvo Birštono savivaldybė, kur balsavo 70,76 proc. rinkėjų. Pasyviausia – Visagino savivaldybė. Ten savo balsą atidavė tik kiek daugiau nei du penktadaliai – 40,90 proc. – balsavimo teisę turinčių gyventojų.

Kupiškio rajono savivaldybėje balsavo 57,27 proc. rinkėjų.

Balsavimas rinkimų apylinkėse vyko nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjų sąraše buvo 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

Parengta pagal ELTOS ir VRK inf.

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video