2024/05/25

 

PREZIDENTŪRA NEMANO, KAD ŠIANDIEN REIKIA VISIŠKAI UŽDARYTI SIENĄ SU BALTARUSIJA

Pixabay nuotrauka

Prezidentūros teigimu, šiandien nėra poreikio visiškai uždaryti Lietuvos sieną su Baltarusija, bet, akcentuoja šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys, prezidentas tam pritartų, jei kiltų tokia būtinybė.

„Ar šiuo metu yra toks poreikis, kad sienos uždarymas mums galėtų iš esmės pagerinti situaciją saugumo prasme arba veikti kaip tam tikra poveikio priemonė Baltarusijos režimui? Nemanau, kad mes esame tokioje situacijoje, jog to dabar reikėtų“, – LRT radijui pirmadienį sakė K. Budrys.
Kad, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, neatmetama galimybė uždaryti sieną su Baltarusija ir Kaliningradu, praėjusią savaitę užsiminė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Prezidento patarėjo teigimu, prieš priimant tokį sprendimą reikėtų įsitikinti, ar tikrai visiškas sienos uždarymas yra priemonė, kuri padės užkardyti grėsmes.
„Jie turėtų įsivertinti priemonių visumą, kaip tai galėtų padaryti, kaip greitai padaryti, kaip užtikrinti efektyvų sienos uždarymą ir tik tada teikti vieną ar kitą pasiūlymą politiniam suderintam veikimui. Jeigu bus tokios sąlygos, kai matysime, kad tai yra priemonė, padedanti užkardyti grėsmes, tai mūsų nacionalinio saugumo klausimas. Tad toks pritarimas bus ir net neabejoju, kad prezidentas inicijuotų tokį sprendimą“, – sakė patarėjas.

ELTA primena, kad penktadienį, nuo vidurnakčio, laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai su Baltarusija.

Šiuo sprendimu siekiama tinkamai reaguoti į geopolitinės situacijos ir grėsmių nacionaliniam saugumui pokyčius, užkardyti prekių kontrabandą.

Nutraukus vykimą per minėtus kontrolės punktus, pasienio kontrolę atliekantys pareigūnai perkeliami į kitus punktus, o transporto srautai nukreipiami į baigiamą rekonstruoti Medininkų pasienio kontrolės punktą. Šiame punkte naudojama rentgeno kontrolės sistema, kurios nėra Šumsko ir Tverečiaus punktuose.

Per Šumsko pasienio kontrolės punktą vyko tik lengvasis transportas, per Tverečiaus – lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės.
Lenkijos pasienyje su Baltarusija veikia vienas punktas, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje nuo šios dienos – keturi.

Praėjusią savaitę A. Bilotaitė sakė, kad rugpjūčio 28 d. Varšuvoje susitiks Baltijos šalių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai ir aptars galimą regioninį sprendimą dėl sienos su Baltarusija uždarymo.

ELTA

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Galvos turėjimas, dar neparodo,kad ir smegenai, būtent toje vietoje 😀

  • Kad ten tojprezidentūroj nėra kam manyti,kaip pasako karbovskis taip A irG atkartoja

  • Tai gal uzdarykite sienas su visomis LT kaimynemis,gyvensime izoliuoti nuo viso pasaulio. Su kuria valstybe dar nesusipyko uzsienio reikalu ministras?

Rekomenduojami video