2024/04/16

 

LENKIJA PIRMĄSIAS GAUTAS RAKETŲ SISTEMAS HIMARS DISLOKUOS PRIE RUSIJOS SIENOS

Lenkija gavo pirmąsias raketų sistemas HIMARS ir dislokuos jas prie Rusijos sienos. EPA-ELTA nuotrauka

Lenkija gavo pirmąją JAV pagamintų raketų paleidimo įrenginių HIMARS partiją, šiuos įrenginius ketina dislokuoti su Rusija besiribojančiame regione, pirmadienį pranešė Lenkijos gynybos ministras.

„Šie ginklai bus dislokuotas šiaurės rytinėje mūsų šalies dalyje (…) jų užduotis – atgrasyti agresorę“, – žurnalistams sakė Mariuszas Blaszczakas.

Kovo mėnesį ministerija pranešė, kad didelio nuotolio tiksliųjų raketų sistemos bus dislokuotos kariniame dalinyje, įsikūrusiame Olštyne, maždaug už 80 kilometrų nuo sienos su Rusijos Kaliningrado anklavu.

M. Blaszczakas sakė, kad HIMARS raketų paleidimo įrenginiai „sustiprins Lenkijos kariuomenę rytiniame Lenkijos flange ir rytiniame Šiaurės Atlanto Aljanso flange“.

Lenkija, turinti sieną su Ukraina, kurią tvirtai remia, 2019 m. įsigijo iš JAV 20 sistemų HIMARS, o dabar į šalį pristatytos pirmosios iš šių sistemų. Tačiau Varšuva sako, kad derasi su JAV dėl daugiau tokio tipo paleidimo įrenginių pirkimo.

„JAV Kongresas pritarė beveik 500 paleidimo įrenginių pardavimui Lenkijai. Šie paleidimo įrenginiai pasieks Lenkiją kaip galima greičiau“, – sakė M. Blaszczakas.

„Norime garantuoti, kad pagal naująją sutartį šios sistemos HIMARS, tiek paleidimo įrenginiai, tiek raketos, būtų bendrai gaminamos Lenkijoje. Tai mūsų užsibrėžtas  tikslas“, – pridūrė jis.

Lenkija sausio pabaigoje paskelbė smarkiai didinanti išlaidas gynybai iki 4 proc. bendrojo vidaus produkto, o premjeras pareiškė, kad dėl Rusijos karo Ukrainoje šaliai reikia „greičiau“ ginkluotis.

Viljama Sudikienė (AFP)

Lenkija gavo pirmąją JAV pagamintų raketų paleidimo įrenginių HIMARS partiją, šiuos įrenginius ketina dislokuoti su Rusija besiribojančiame regione, pirmadienį pranešė Lenkijos gynybos ministras.
EPA-ELTA nuotrauka
Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video