2023/01/30

 

KUPIŠKIO GELEŽINKELIO STOTYJE – CIGAREČIŲ KONTRABANDA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Kupiškyje aptiko daugiau kaip 50 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Įvykio vietoje taip pat sulaikyti du Rusijos piliečiai, siejami su neteisėto krovinio gabenimu.

Šeštadienį ryte Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Kupiškio geležinkelio stotyje, krovininių vagonų stovėjimo aikštelėje, pastebėjo du įtartinus asmenis. Šie iš dviejų vagonų į netoliese stovėjusį mikroautobusą „Renault Master“ krovė polietileno plėvele aptrauktus paketus.

Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad iš Baltarusijos atvykusiame traukinyje gali būti slepiamas nelegalus krovinys.

Netikėtai užkluptas vienas krovikas dar mėgino sprukti šokdamas į mikroautobusą, tačiau buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad jis – 44 metų Rusijos pilietis. Įvykio vietoje taip pat įkliuvo ir jo tautietis, 38-erių rusas. Abu užsieniečiai, pirminiais duomenimis, Lietuvoje yra legaliai.

Mikroautobuse VSAT pareigūnai rado 5 tūkst. pakelių cigarečių „NZ10“ ir „Fest“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Įvykio vietos apžiūrą tęsę pasieniečiai patikrino ir biriems kroviniams gabenti skirtus traukinio vagonus. Paaiškėjo, kad jų dugnuose slėptuose stačiakampiuose paketuose sudėti cigarečių „Fest“, „NZ10“, „NZ Gold“ ir „NZ Safari“ pakeliai su baltarusiškomis banderolėmis.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 53 tūkst. 750 pakelių rūkalų. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 193 tūkst. eurų.

Netoli įvykio vietos taip pat rastas Prancūzijoje registruotas automobilis „Volkswagen Touran“. Juo, manoma, užsieniečiai atvyko į Kupiškio geležinkelio stotį.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusižengimą sulaikytiesiems gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Po apklausų rusai buvo uždaryti į areštinę. Sekmadienį teismas vieną užsienietį leido suimti dviem mėnesiams, kitą – trims.

Kontrabandinės cigaretės ir automobiliai laikinai saugomi Šiaulių pasienio užkardoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O kas jiem daryt darbo nera, mazai jis apmokamas, gyvent visi nori, vogt jie neina, jei yra pajkausa bus ir pasiula, paziurek kiek parduotuvej kainuoja.

  • Tokiu „verslininku“ Kupiskyje ir rajone daug ir visi LABAI gerai gyvena.Cia tik laikinas sutrikimas.

  • Blogai, labai blogai Ale verslininkas Noriūnų vadinamas medinis negaus didelio pelno, nebus biznio, nebus bapkiu reikės mediniui taupyt, o jis to nemoka, palundra jam ir Noriūnų pipkoriam

Rekomenduojami video