2024/05/25

 

INGRIDA ŠIMONYTĖ IŠRINKTA MINISTRE PIRMININKE

Ingrida Šimonytė išrinkta ministre pirmininke. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ingrida Šimonytė išrinkta ministre pirmininke. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotrauka

Seimas antradienį pritarė Ingridos Šimonytės išrinkimui ministre pirmininke. Šis balsavimas tapo išbandymu valdantiesiems, nes dalis jų dėl Seime plintančio koronaviruso atsidūrė saviizoliacijoje.

Už I. Šimonytės kandidatūrą balsavo 62 parlamentarai, prieš – 10, susilaikė 41 Seimo narys.

„Dėkoju tiems, kurie parėmė mano kandidatūrą, dėkoju ir tiems, kurie neparėmė. Aš vieną dalyką noriu pasakyti ir patikinti, kad visi tie, kurių aš neįtikinau, bet kurie norės su manimi kalbėtis ar kažkokias diskusijas turėti, ar spręsti kažkokius klausimus, ar kažką konstruktyviai pasiūlyti… Tikrai visada būsiu tiems žmonėms atvira“, – po balsavimo teigė I. Šimonytė.

I. Šimonytės kandidatūrą pasiūlė valdančiąją koaliciją sudariusios centro dešinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

Dėl nustatytų užsikrėtimų COVID-19 dalis valdančiųjų turėjo likti saviizoliacijoje ir balsavime dalyvauti negalėjo.

Prieš balsavimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ nepalaikys Ingridos Šimonytės kandidatūros į premjeres dėl to, kad politikės pasiūlytas kandidatų į ministrus sąrašas, pasak jo, stebina savo silpnumu. Kandidatės į premjeres teigė nepalaikysianti ir Darbo partijos frakcija bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija. Tuo metu Mišri Seimo narių grupė teigė balsuosianti laisvai.

ELTA primena, kad ministrą pirmininką Lietuvoje skiria prezidentas Seimo pritarimu. Premjeras ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti jos programą. Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma pritaria jos programai.

46 metų I. Šimonytė spalį vykusiuose Seimo rinkimuose vedė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. Nors pati partijai ir nepriklauso, į Seimą su konservatoriais yra išrinkta antrą kartą. Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje I. Šimonytė ėjo finansų ministrės pareigas.

ELTA

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ko čia nesuprast taigi kaliošiniai balsavo.Pragertos galvelės balsavo .kaimeliai prauliavoti

 • Verutė ir Ko

  Niekaip negaliu suprasti,kaip už jį balsavo?

  • Jeigu zmonems patinka, uz tai balsavo, demokratija, kito nuomone reikia gerbt. Gal labai pasilgot diktaturos, stalininio rezimo, ten balsuot nereikejo paskyre ir viskas.

  • Kaip ir uz kitus seimo narius.Negi tik kalbeti reikia???

 • Dėl Valkiūno tikrai gėda. Kaip žmogus gali taip nusikalbėti. Biržiečiai jaučiu ir jūs raudonuojat iš gėdos. O mūsų du korifėjai Levukas ir Jarutis turbūt patenkinti. Jų noras išsipildė. Svarbu bet kas, kad tik ne konservatorius.

 • Ko čia dabar panikuojat kai gavot po 200 eurų už nieką tai džiaugėtės,tai žinokit brangieji ,kad jie iš dangaus nenukrito reikia kaip nors valstybės biudžeta papildyti o kaip kitaip jei ne kainų ir paslaugų kilimu o Karbauskis,su Skverneliu tuštino biudžeta nes žinojo ,kad bus neišrinkti į valdžią jau matė ,kad dauguma Lietuvos rinkėjų pasirinks konservatorius tai buvo visiems tada gerai,taip jau yra gyvenime.

 • Jau galit pradet dziaugtis, kainos jau kyla, jau automobiliu tarsos mokestis, nebeliks k, kompencaciju uz butu sildyma brangs vanduo, paminesit dar netaio tuos karabasus

 • 70-ajai-viską ką suminėjai žalia valstiete bus ,tik užmiršai ,kad dar bus pasaulio pabaiga lisk po kopustlapiais arba varyk į Naisius ir apraudok Pyzių apsikabinus ,kad Ramunčikas paliko seimč

 • Jau beveik yra ir rezultatai sustabdytas vaikų pinigų padidinimas, nebus ir antro keliam nemokamų pietų ir čia tik pradžia greičiausiai bus sumažintas pensijų indeksavimas. Jau pilnai kalbama apie diržų verzims, o tai daugiausiai lies tik dirbančius, pensininkus, neįgaliuosius ir pazios žemiausios grandies valdininkus

 • Geb. kupiskenai kur buvot,kad issirinkot Valkiuna i seima kaip jis pasirode seime su savo intelektu ,tai baisu yra posakis PROTO bokstas

 • Dvi džiugios naujienos, išrinko Šimonytę ir atsikratė Karabaso. Tikėkimės ir visa valstiečių partija greitu laikui šsibėgios, diktatorius Karabasas juk neduos normaliai dirbti. O kupiškėnams gėda ir dar kartą gėda balsavus už Valkiūną.

 • Puiki premjere protinga, reikli ir atsakinga ,ji mat nevogs pati ir neleis kitiems to daryti …

 • Smagu kad isrinko Ingrida Simonyte, dar smagiau bus kai sumazins pencijas, padidis mokescius, viskas pabrangs, atlyginimai sumazes. Sekmes taupymo, dirzu verzimosi darbuose.

 • Valkiunas yra gerai ir idomus.Nepykime.

  • Geda geda ir dar kartą geda pasiklausius Valkiųūno pasisakymo kalba kaip 4 klases baigęs kaimo bernas…

 • Sveikinimai gerbiamai Premjerei. Už ją visa šviesioji tautos dalis.

  • Galėsi sveikinti kai pensiją nuknis.

 • Tikrai didžiausias džiaugsmas kad turėsime tokią Prezidentę,bet kas klausėte pasisakymą Valkiuno tai jums turėtų būt didžiausią gėdą kad už tokį balsavot. Atrodo kad jis tikrai nevisprotis O kaip už jį agitavo Apšega su Joneliu

  • O man kaimynka sakė,kad prezidentu Nausėdą išrinkom.Ot melagė…

 • Smagu, kad mūsų Valstybei vadovaus Ingrida Šimonytė- išskirtinio proto + geros širdies, su sąźine ir teisingumu žmogus. Te padeda jai Dievas.

Rekomenduojami video