2023/02/08

 

DUJŲ ŪKIUI PRIŽIŪRĖTI GYVENTOJAMS STINGA PINIGŲ

Sprogus dujoms viename Kupiškio daugiabučiame name visoje Lietuvoje atkreiptas didesnis dėmesys į centralizuotai tiekiamų suskystintų dujų daugiabučiams namams infrastruktūrą ir jos priežiūrą.

Ar pasikeitė padėtis rajono daugiabučiuose namuose, kuriems centralizuotai tiekiamos suskystintos dujos? Kokia Krantinės gatvės daugiabučio namo, kur įvyko nelaimė, situacija? Ką naujo rekomenduoja VERT?

Taip atrodo techniškai tvarkinga jungtis. Jokios žarneles ar savadarbiai prijungimo būdai netinka ir gali sukelti pavojų ne tik buto ar namo šeimininkams, bet ir aplinkiniams.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Reikalauja sutarčių

Kai kuriuose Kupiškio, Noriūnų daugiabučiuose namuose po minėtos nelaimės Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) siųsti specialistai tikrino dujų įtaisus laiptinėse ir gyventojų namuose. VERT atkreipė dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio namo bendro naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. Patikrinus nustatyta, kad tam tikrais atvejais nesilaikoma privalomų teisės aktų reikalavimų.

Bene svarbiausias rastas trūkumas, kad daugiabučiai namai neturi sudarę su kvalifikuotais specialistais sutarčių dėl namo bendro naudojimo dujų sistemos patikros. Savivaldybės administracijos buvo paprašyta vykdant daugiabučių namų bendro naudojimo objektų valdytojų veiklos priežiūrą patikrinti, ar valdytojai (daugiabučių namų savininkų bendrijos ir UAB „Kupiškio komunalininkas“), administruodami namo bendro naudojimo dujų sistemas, užtikrina tinkamą jų priežiūrą, ar yra su kvalifikuotomis tarnybomis sudarę galiojančias sutartis, pagal kurias tos tarnybos privalėtų atlikti daugiabučio namo bendro naudojimo dujų sistemos patikrą ne rečiau kaip vieną kartą per 5 metus.

Plačiau skaitykite liepos 4 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Sprogimas įvyko dėl rezervuarų nepriežiūros, bet apie tai niekas nekalba, nes dujų tiekėjai matomai nupirko VERT atstovus.

  • Ar dar neuztenka mokamo abonentinio mokescio,beveik penkiu euru kas menesi duju ukio prieziurai?Dar papildomo mokescio reikalaus,na tai bus visiskas nuzmogejimas.Ar savivaldybe nesugebes uztarti savo rajono gyventoju nuo teikiancios suskystintas dujas gobsuoliu?

  • Kas įeina i abonimentinio mokesčio kaina? Kur turi buti panaudojami tie pinigai ?

  • Bus išvada padidins dujų priežiūros, arba įves papildoma mokesti

    • Už tą mokestį darys tą patį, ką ir dabar darė – nieko.

Rekomenduojami video