2023/02/08

 

KOVOTI SU SOSNOVSKIO BARŠČIAIS PADĖS MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ

Sosnovskio barštis – kenksmingas augalas. Prisilietus prie jo galimi antro laipsnio nudegimai. Tokį augalą pamačius geriausia apeiti. Nuotrauka iš Agroeta.lt

Sosnovskio barštis – kenksmingas augalas. Prisilietus prie jo galimi antro laipsnio nudegimai. Tokį augalą pamačius geriausia apeiti.
Nuotrauka iš Agroeta.lt

Vasara – augmenijos žydėjimo metas. Deja, šiltuoju metų laiku pievos pasipuošusios ne tik spalvingais gėlių žiedais, bet ir invaziniais augalais. Vieni pavojingiausių Lietuvoje yra Sosnovskio barščiai. Iš Kaukazo atvežtos piktžolės žinomos ne tik dėl sunkaus jų išnaikinimo. Šio augalo sultims prisilietus prie žmogaus odos, galimi sunkiai išgydomi nudegimai. Visai neseniai kovai su Sosnovskio barščiais pasitelkta nauja priemonė – mobilioji programėlė „NMA agro“, kur gyventojai patys išmaniuoju telefonu galės fiksuoti invazinių augalų augimvietes.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Padės rasti naujas augimvietes

Šių metų birželį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) paskelbė naujieną – mobiliąją programėlę „NMA agro“. Kaip teigiama oficialiame NMA internetiniame puslapyje, šiais metais bus pradėtas įgyvendinti projektas „Invazinių ir svetimžemių rūšių būklės tyrimai Lietuvoje“, kurį Aplinkos ministerija finansuoja Europos Sąjungos lėšomis. Bus tiriamas 100 invazinių ir svetimžemių rūšių, taip pat ir Sosnovskio barščio, paplitimas gamtoje, sudaryti paplitimo žemėlapiai. Remiantis surinkta medžiaga, bus parengti veiksmų planai, numatytos kontrolės priemonės, nurodyta, kuriose vietose ir kokie asmenys turės naikinti Sosnovskio barščius ir kitas invazines rūšis. „NMA agro“ mobilioji programėlė turėtų pagelbėti planuojant ir analizuojant invazinių augalų naikinimo veiksmus.

Šią programėlę į savo išmanųjį telefoną kiekvienas gali parsisiųsti nemokamai. Todėl NMA, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, kviečia visus Lietuvos gyventojus aktyviai siųsti Sosnovskio barščių nuotraukas naudojantis mobiliąja „NMA agro“ programėle, kuri pasirūpins tiksliomis nuotraukų koordinatėmis. „Pagal gautą informaciją pažymėsime taškus, kuriuose auga šie augalai, patys vykdysime prevencinę veiklą bei informacija dalysimės su Aplinkos ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Tai bus naudinga ir patiems žemės turėtojams, nes galbūt šalia auginamo miško ar paveldėtame nenaudojamame sklype auga šių milžinų sąžalynas, o žmogus apie jį net nežino“, – rašoma NMA internetiniame puslapyje.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Tikriausiai dar niekur neužfiksuota, kad Sosnovskio barštis jau plinta palei Kupą netoli taip vadinamo Skerdyklos tilto

Rekomenduojami video