2023/11/30

 

PALĖVENĖLĖS BENDRUOMENĖ KOVOJA DĖL PATALPŲ

Šiandien toks buvusios Palėvenėlės mokyklos katilinės pastatas. Palėvenėlės bendruomenės nuotrauka

Gegužės 14 dieną posėdžiavusiai rajono Tarybai pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl Viešame aukcione parduodamo Kupiškio rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo papildymo. Po tokia formuluote slėpėsi noras į šį sąrašą įtraukti su visais šiam pastatui priklausančiais kitais statiniais buvusią Palėvenėlės mokyklą.

Ne kartą esame rašę, kad Palėvenėlės kaimo bendruomenė su Savivaldybe daug kartų nesėkmingai kalbėjosi dėl patalpų jai čia suteikimo. Pastaruoju metu bendruomenė pagal panaudos sutartį naudojasi buvusios katilinės pastatu.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Leido pasisakyti

Apie būsimą šio klausimo svarstymą sužinoję Palėvenėlės bendruomenės nariai nutarė ateiti į rajono Tarybos posėdį ir išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu. Prieš Tarybos posėdį ši bendruomenė visiems Tarybos nariams išsiuntė laišką, kuriame išdėstė problemą. Posėdžio pirmininkas rajono meras Dainius Bardauskas šios bendruomenės atstovei Almai Pustovaitienei leido kalbėti 10 minučių.

Kalbėdama prelegentė paminėjo garsią Palėvenėlės kaimo istorinę praeitį, čia nuveiktus daugiau nei prieš dešimt metų susikūrusios bendruomenės darbus tvarkant kaimą ir gražinant Lėvens tvenkinio pakrantes.

Ji pabrėžė, kad jos tėvų karta ir dar senesniais laikais gyvenę Palėvenėlėje žmonės sukūrė iki šiol išlikusį materialinį paveldą.

Buvęs mokyklos pastatas iš pradžių buvo skirtas kolūkio vaikų lopšeliui-darželiui, vėliau ten įsikūrė pagrindinė mokykla.

Dėl mažo mokinių skaičiaus mokykla uždaryta, bet jos pastatas iki šiol tarnavo palėvenėliečių bendruomenės reikmėms. Čia tebeveikia biblioteka. Ši veikla palaiko kaimo kultūros gyvybingumą.

Kad bendruomenė gyvuotų ir palaikytų kaimo kultūrą, įgyvendintų projektus, pvz., kulinarinio paveldo, jai reikia patalpų.

„Neatimkite mokyklos pastato, leiskite bendruomenei veikti, gražinti Palėvenėlę. Būkite kaip milžinai, kurie dūmoja, t. y. mąsto, ir gerbia toje vietoje gyvenančių žmonių nuomonę. Stipri bendruomenė – stipri Savivaldybė ir stipri Lietuva“, – emocingai baigė savo pasisakymą bendruomenės atstovė.

Vėliau paaiškėjo, kad bendruomenė pretenduoja tik į buvusios mokyklos katilinės pastatą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Pilnam vaizdui dar paminėkim ir kitas bendruomenes, gavusias už šešiaženkles sumas suremontuotas patalpas: Alizavos, Adomynės, Migonių, Uoginių, Šimonių, Skapiškio, Valakų. Viskas gerai, bet neužbrėžkim brūkšnio, padėkim ir likusioms įsikurti.

 • Vien pagal 2007-2013 m VVG strategiją iš paramos finansuota bendruomenių patalpų atnaujinimas ir įrengimas:
  Kreipšių už 131 tūkst.Lt, Salamiesčio (tarybos posėdyje labai garsiai buvo tvirtinama „mes patys be niekieno pagalbos susitvarkėme“) už 125 tūkst.Lt, Puponių 130 tūkst.Lt, Senojo Subačiaus 235tūkst.Lt, Juodpėnų 250 tūkst.Lt, Miliūnų 250, Noriūnų 234tūkst.Lt. Visos patalpos savivaldybės, suteiktos pagal panaudą ar pan., projektų partneris savivaldybė.Todėl ir sakiau – dvigubi standartai – vieniems galima, kiti atstumtieji, gal ne taip kalba, ne taip balsuoja, ne tokie pat kupiškėnai…
  Žadėta artėjančiam posėdžiui patiekti pakoreguotą sprendimą, deja, jo nėra, vėl kažkas stringa.

 • Idomu,ar paskui nereiks is valdisku lesu prisideti prie katilines remonto,islaikymo..jei savivaldybe pateiktu alternatyva iskelti ta biblioteka ir skirtu kitas patalpas bendruomenei-as tik uz tai..reikia vadovautis logika,o ne kist i senus chlamus pinigus

 • Dėl mokyklos pastato perdavimo bendruomenei su meru ir administracija kalbėta visus 4 metus, parašyti du prašymai dėl mokyklos panaudos, meras ir buvęs vicemeras ne kartą lankėsi Palėvenėlėje. Mokyklos pastato mums niekada nesutiko duoti panaudai.
  Paskutinė viltis, kad neliktume gatvėje, gimė visai neseniai. Parduodant mokyklą aukcione,nors katilinę palikti bendruomenei – nėra pati blogiausia išeitis. Svarbiausia bus rasti projektus, kurių lėšomis būtų galima atlikti remontą, įrengti salę bendruomenei ir išsaugoti biblioteką.
  2014 metais buvome parengę projektą katilinėje įrengti valčių nuomos punktą ir nusipirkti 5 valtis. Negavome finansavimo, bet tos minties dar neatsisakome. Pagarbiai. Euchrida Sipavičienė.

 • nesupratau? Kovojo dėl mokyklos Pustovaitienė, o paaiškėjo,kad užteks ir katilinės,kurią jau turi keletą metų ir nieko su ja nedaro. Tai visas triukšmas dėl nieko?

Rekomenduojami video