2024/07/16

 

PRISKIRTI VĖLUOJANČIOS GEROVĖS SAVIVALDYBIŲ GRUPEI

Pagal tyrimo rezultatus, Kupiškio rajono savivaldybė yra tarp dešimties prasčiausių. Geriausi Kupiškio rajono savivaldybės rodikliai yra fizinio saugumo srityje, o prasčiausi ekonomikos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pagal tyrimo rezultatus, Kupiškio rajono savivaldybė yra tarp dešimties prasčiausių.
Geriausi Kupiškio rajono savivaldybės rodikliai yra fizinio saugumo srityje, o prasčiausi ekonomikos.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gyvenimo gerovė – nevisiškai į sausos statistikos rėmus įspraudžiama sąvoka. Ar gerai gyvename, daug lemia ir kiekvieno žmogaus požiūris, gyvenimo prioritetai. Statistika – sausa skaičių kalba, tai, kas lieka nubraukus individualistinį požiūrį į gyvenimą. Vilniaus politikos analizės institutas į gyvenimo kokybę žvilgtelėjo būtent per statistiką ir ištyrė savivaldybių gerovės indeksą. Atliekant šį tyrimą remtasi 2017 metų oficialios statistikos duomenimis. Indeksą sudaro 5 komponentų – socialinio saugumo, fizinio saugumo, gyvybingos ekonomikos, švietimo, sveikos demografijos – visuma.

Viliamasi, kad šie duomenys padės valdžiai labiau atkreipti dėmesį į šalies probleminius regionus, kad ten žmonių gyvenimo kokybė priartėtų bent prie aukso vidurio.
Deja, Kupiškio rajonas pagal pateiktus tyrimo duomenis yra tarp atsilikėlių.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Prasčiausi ir apskrityje

Šio tyrimo rezultatai atskleidė, kad šiuo metu Lietuvoje geriausia gyventi Vilniaus miesto savivaldybėje. Jos indekso balų vidurkis yra 8,1. Vilniečiai gerokai atsiplėšę nuo kitų savivaldybių. Antra vieta pagal minėtų penkių indeksų vidurkį atiteko Kauno miesto savivaldybei (6,7). Trečia vieta – Neringos savivaldybei (6,6), ketvirta – Klaipėdos miesto savivaldybei (6,4), penkta – Klaipėdos rajono savivaldybei (6,2).

Antras penketukas išsirikiavo taip: Šiaulių miesto savivaldybė (6,1), Kauno rajono savivaldybė (6,0), Palangos miesto savivaldybė (5,7), Kretingos rajono savivaldybė (5,5) ir Vilniaus rajono savivaldybė (5,5).

Mažiausią gerovės indekso balų vidurkį surinko Kalvarijos (3,2), Ignalinos (3,0), Lazdijų (3,0) ir Zarasų (2,9) rajonų savivaldybės. Nedaug jas lenkia Kupiškio rajono savivaldybė (3,3). Jos gerovės indeksas iš Panevėžio apskrities savivaldybių yra žemiausias. Arčiausiai kupiškėnų yra biržiečiai, kurių gerovės indeksas labai panašus – 3,5. Šiek tiek geriau gyvena pasvaliečiai (3,7), arčiausiai šalies savivaldybių gerovės indekso vidurkio yra Panevėžio rajono savivaldybė (4,0), o Panevėžio miesto savivaldybė šį rodiklį viršija (5,4). Šalies savivaldybių gerovės indekso vidurkis yra 4,5 balo. Artimiausi kaimynai anykštėnai, priklausantys kitai apskričiai, gerovės indeksu kupiškėnus lenkia tik minimaliai (3,4).
Atlikę šį tyrimą ekspertai atskleidė, kad Lietuva yra nevienalytė. Be konkurencijos gyvenimo kokybe pirmauja sostinė Vilnius. Antrai grupei priskirtini Kaunas, Klaipėda ir keli kurortai. Į trečią aukso vidurio, arba vidutiniokų, grupę patenka daugiausia savivaldybių, o ketvirtas sluoksnis – vėluojančios gerovės, turinčios labiausiai pasitempti savivaldybės. Tai būtų šiaurės rytų ir pietvakarių Lietuvos pasienio savivaldybės.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Labas vakaras gerb. kritikai važiuoju , matau , pritariu , stendo situacija nėra gera , nenuimame jo , nes vykdomas naujas projektas regionines plėtros tarybos skirtomis lėšomis pagal kurį turi būti atnaujinti panašaus pobūdžio informaciniai ženklai.Nuimti ir laikyti visai tuščią vėlgi sulaukti kritikos ar ne taip?…. Nebent visi sutartume ir numontavę palauktume rezultato.
  Apie krivules nekomentuosiu , ne už nieką pamećiui jos dalijamos…
  Dėl rezultatų reitinguose paaiškinsiu susitikimų su rinkėjais metu jei tokių iškils
  Nebijau žmonėms pažiūrėti į akis , visą kadencijos laiką stengiausi spręsti tiek kiekvieno tiek bendras mūsų krašto problemas

  pagarbiai Dainius Bardauskas

  • Pritariam, tikrai yra svarbesnių darbų. Tas stendas tik šiaip, papuošalas. Bet vis gi, įdomumo dėlei, kiek kainavo, kas gamino ir iš kokių medžiagų abu stendai: senasis, šviesus, kuris nuotraukoje ir paskutinis, rudas ir meniškas? Taip pat smalsu paskutinio stendo gamybos sutartis, ar ten įrašyta kokia garantija? Būtų labai draugiška įvardinti gamintojus, kad neduokdie jų nepasamdytų kokia įmonė, įstaiga ar šiaip kas.

   • norisi priminti banalią tiesą- juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis…o dabar netrukdykite žmonėms dirbti.

    • Hmm, kame juokas? Čia visiškai rimti reikalai, visi stendai su sutartim, su parašais, su kainomis. Juokais čia net nekvepia. Dėl trukdymo: štai nuo čia detaliau. Ar klausimas apie kainas trukdo darbą? Ką jūs apie tai žinote? Kodėl klausimas apie darbų rangovus trukdo? Gal trikdo? Nejuokinga dabar.

  • Toks jūsų darbas. Visi merai sprendžia savo rajono problemas. Ir ne tik.

 • Nedejuokim, nera del ko. Mazas miestas, ne kurortinis, toli nuo sostines- nebus auksta vieta niekaip. Gera cia gyventi, nes Kupiskis grazus, jaukus ir tvarkingas miestelis. Ir rajono vadovybe sauni, nes viskas sumaniai ir rupestingai tvarkoma.

  • Taip, gražus Kupiškis buvo ypač tada,kai aikštėje vaikščiodamas,sėdėdamas galėjai gėrėtis rožėmis, skulptūromis… Dabar bijau, kad netaptų marširavimui ir vėliavoms skirta vieta.

   • Nu jau ir pasakei, marširavimui! Nepanašu. Panašiau į vietą, kur bus tribūna ir iš tribūnos liesis pažadai, pagyros ir šiaip visokio plauko teisybės. Anksčiau dėl fontano daug miestelėnų netilpdavo…

 • Gimsti žmogus tokiam, va, GEROVĖS KAMPELY (o jei dar užkampy)…. IR BENDRAI -MES GYVENAM LABAI GERAI !!!!

 • Aukso vidurys, vėluojančios gerovės savivaldybės – žurnalistės terminai-atradimai siekiant pridengti karaliaus nuogybę. Tiesa ta, kad egzistuoja net ne dviejų greičių Lietuva kaip buvo sakoma o keturi lygiai ir mes ęsame ketvirto lygio dugne. Jei ne santykinai labai neblogi švietimo (4,9) ir fizinio saugumo (5,4) reikalai, su ekonomika (0,9), demografija (2,4) ir socialiniu saugumu (3) būtume dar žemiau. Gal ne tuo savivaldybėje užsiiminėta? O krivūles dalina kad visiems anksčiau ar vėliau už ką nors tektų.

  • Nu, pagalvojus, tai rajonai, kuriuose 600€ yra laikoma „gera alga“ turėtų išnykti visiškai. Net pėdsako kad neliktų. Nes tokių bomžynų išlaikymas yra tik lėšų švaistymas. Negali tokios pelkės išsilaikyti net ir su trinkelėmis 😀

 • Che che, žemėlapio nuotrauka archyvinė. Ar sunku buvo dabartinį žemėlapį įdėt? 😀

  • Ar čia tą dabartinį miesto žemėlapį, kuris yra įvažiavus į miestą? Vaje vaje, kiek kartų pravažiuoju, tiek kartų neatsistebiu sugebėjimu tokį dar padaryti…o gal jis taip nubluko? Įdomu, kas jį pagamino ir kiek kainavo?

   • ta jusu miesto zemelapi grauzia rudys:)) matyt meras ne tuo keliu vazineja ir nemato, tai pasakykit:)

    • Iš tikro tai dabartinis žemėlapis labai sąžiningas, iš toli matosi, kokios spalvos Kupiškis 😀

 • Fizinis saugumas susijęs su tuo, kad į nusikaltimus linkusiems čia net nėra ką veikti? Nors dėl policininkų darbo tai tikrai priekaištų neturiu. Jų darbu tikrai pasitikiu.

 • Kurion vieton čia reiktų pritaikyti gautas už didelius nuopelnus krivūles?

  • Geras klausimas!!!

  • Krivulės gautos 2017 ir 2018 metais, investicijos irgi nuo 2017.
   Tyrime naudojami duomenys 2016 ir 2017 metų, pasidomėkit.
   Čia jums ne su šakėm mėšlą krauti, kur rezultatas iškart matomas.

Rekomenduojami video