2024/06/21

 

RAJONO VANDENS TELKINIUOSE GAUSINAMI ŽUVŲ IŠTEKLIAI

Kupiškio marios didžiuojasi ne tik gražiausia sala, poilsiavietėmis, saloje vykstančiais kūrybos ir meno festivaliais, bet ir garsėjo respublikinėmis vėžių gaudymo varžybomis.

Treji metai šios varžybos nebevyksta, įsisukęs vėžių maras sunaikino vėžių populiaciją šiame vandens telkinyje. Siekiant atkurti vėžių populiaciją rugpjūčio 31 d., rugsėjo 7 d. ir rugsėjo 27 d. siauražnypliai vėžiai buvo perkelti (įveisti) į Kupiškio tvenkinį.

Siauražnyplių vėžių įveisimas vykdomas pagal Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2018 m. planą, kuriame numatyta Kupiškio mariose įveisti 4000 siauražnyplių vėžių. Vėžius perkelia Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biuro pareigūnai. Perkelti į Kupiškio tvenkinį siauražnypliai vėžiai sugauti Meletinio ežere (1200) ir Kernavės ežere (670 + 630), iš viso įleista 2500 vėžių.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyrius iš valstybės nuomojamus vandens telkinius įžuvina pagal vandens telkinių įžuvinimo planą.

Kaip numatyta plane, birželio 22 d. į Kupiškio marias išleisti 3597 šiųmečiai šamai. Spalio 12 d. įžuvinti keturi vandens telkiniai, į Mituvos ežerą išleisti 347 įvairaus amžiaus lynai, į Noriūnų tvenkinį – 35 šiųmetės lydekos, 340 šiųmečių karpių ir 34 trivasariai baltieji amūrai, į Stirniškių tvenkinį – 665 šiųmečiai karpiai, į Šaukliškių karjero vandens telkinį – 118 įvairaus amžiaus lynų.

Tą pačią dieną 5 šiųmetės lydekos išleistos ir Akmenytės ežere, išnuomotame fiziniam asmeniui.

Įžuvinant dalyvavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus atstovas, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kupiškio skyriaus vedėjas, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos pareigūnai. Išleistos žuvys išaugintos UAB ,„Arvydai“ ekologiniame žuvininkystės ūkyje.

Tikimasi, kad dauguma žuvų sėkmingai prisitaikys prie vandens telkinių, į kuriuos buvo išleistos, sąlygų, ir pagausins žuvų išteklius, o žvejai mėgėjai laikysis nustatytų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų.

Aplinkos apsaugos departamento inf. ir nuotraukos

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video