2024/03/04

 

POLIKLINIKOJE NORINČIŲ IŠSITIRTI KRAUJĄ APGULTIS SUNKIAI VALDOMA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar neįsibėgėjo peršalimo ligų sezonas. Saulutė žeme ridinėja. Deja, ne tokia saulėta padėtis Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC), kur kupiškėnai pastaruoju metu kartais net apie tris valandas praleidžia laukdami, kol medikės paims iš jų kraujo tyrimams.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Piktina ilga eilė

Į redakciją paskambinusi viena moteris papasakojo, kad šios procedūros prie kabineto durų laukusi nuo 7.30 iki 10.20 val. Žmonių prie procedūrinio kabineto kasdien debesis, nors dar ir ne gripo epidemija. Pacientai šurmuliuoja nepatenkinti, kad reikia ilgai laukti eilėje. Kodėl taip yra, niekas jiems nepaaiškina. Kas bus, kai ligų sezonas įsibėgės?

„Dirbantiems žmonėms dėl sveikatos tyrimų reikia iš darbo atsiprašinėti. Planuoji, kad į darbovietę ateisi tik kokiu pusvalandžiu ar valanda vėliau, o užgaišti neplanuotai vos ne trigubai daugiau. Sunku ne tik darbingiems žmonėms. Ilgose eilėse vargsta ir senyvo amžiaus pacientai. Daugelį jų į polikliniką atveža vaikai ar kiti artimieji. Jie taip pat priversti ilgai laukti tėvų, jų pavėžėjimą į gydymo įstaigą derinti su savo darbdaviais. Anksčiau kraują imdavo ir trečiame poliklinikos aukšte. Šiuo metu visi buriasi tik prie procedūrinio kabineto antrame aikšte“, – teigė pašnekovė.

Apie problemą ir gandus

Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Dovilė Kulbokienė patvirtino, kad pastaruoju metu neįtikėtinai daug žmonių nori išsitirti kraują. Tokį srautą pacientų labai sunku fiziškai aptarnauti. Anot direktorės, nemažai žmonių kraujo tyrimus atlieka prisiklausę visokių patarimų, kad tai būtina daryti nuolatos. Taigi pasiduoda reklamai. Žinoma, savo sveikata rūpintis reikia, bet vien kraujo tyrimo neužtenka.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ateina genijai ir vėl išeina, kažkas atėjo visiems laikams. Spėkit kas?

  • Tai gal direktorė nori pasakyti, kad žmonės šiaip sugalvoja ir tiriasi kraują? Juk gydytojai skiria tai, ką ir turi skirti. Aš visiškai pasitikiu savo šeimos gydytoja, todėl gavusi siuntimą pasitikrinti, kulniuoju ten kur reikia. O jei sumažino darbuotojų skaičių procedūriniame kabinete,tai gal ne gydytojų problema, o direktorės gebėjimas ,,taupyti“ ir organizuoti darbą. Buvo laikas, kai kabinetas dirbo žymiai ilgiau ir ligoniai bei pensininkai susileisti vaistų galėjo ramiai ateiti po pietų. Dabar visi susigrūda iš ryto.

  • kokia nesamone parasyti , kad tiriasi pagal gandus, nesukordinuoja normaliai desimtmecius ir tik blogeja situacija. didesnese klinikose dvi trys moterys greiciau sukasi. didesnese klinikose ne men lauki talono, o savaite, dvi pas seimos gyd. o tyrimus kitur daro daug daugiau, nes skirtingai nei cia-kitur be uzdegiminio todyklio nepradeda speliot ligu ir skirti vaistu, daznai ir zmones daugiau mokamus uzdisako nei sioje poliklinikoje. tiesiog nemokejimas organizuoti darbo aktyviausiu laikotarpiu iir bendrai

Rekomenduojami video