2024/07/19

 

JAUNI ŽUVO, KAD LIETUVA KADA NORS NUGALĖTŲ

Paminklą Aluotų kaime atidengė rajono meras Dainius Bardauskas, Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius ir Vladas Pajarskas. Autorės nuotrauka

Ties keliu į Adomynę atidengtas paminklas partizanų vadui.

Ada DVARIONAITĖ

Šeštadienį Adomynė ir Šimonių giria sutraukė gausybę patriotiškai nusiteikusių žmonių iš visos Lietuvos. Įvykis, rodos, svarbus tik aukštaičiams iš Svėdasų apylinkių, Anykščių, Kupiškio rajonų, o suvažiavo iš visos Panevėžio apskrities ir iš Utenos, pilnas autobusas vilniečių, kupiškėnų klubo narių. Buvo brandaus amžiaus senjorų ir jaunimo, vaikų, buvo Laisvės kovų sąjūdžio, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Krašto apsaugos savanorių, Jaunųjų šaulių organizacijų atstovų, plevėsavo šių organizacijų vėliavos. O rudeniškos gamtos gražumas visur, kur keliavo šventės dalyviai: ir Adomynės kapeliuose, ir bažnyčios šventoriuje, ir Kupiškio–Utenos kelio kryžkelėje link Adomynės, ir Šimonių girioje, prie apsamanojusių partizanų bunkerių, kur kadaise jauniems kovotojams silpnųjų išdavystė mirtį atvedė.

Tokio sambūrio dingstis – paminklo Algimanto apygardos partizanų vadui Antanui Starkui-Montei atidengimas. Pirmiausia renginio dalyviai stabtelėjo Adomynės kapinėse prie paminklo 1949 m. lapkričio 1 d. Šimonių girioje žuvusiems ir čia perlaidotiems Algimanto apygardos partizanams, čia uždegtos žvakelės, padėtos gėlės, pagarbos žodžius tarė Anykščių ir Kupiškio savivaldybių merai Kęstutis Tubis ir Dainius Bardauskas. Adomynės folkloro ansamblis „Jara“ ir susirinkę žmonės sugiedojo giesmių. Po to visi rinkosi bažnyčioje, kur aukotos šv. Mišios už partizanų vadą.

Prie partizanų bendro kapo ilgėliau užtruko jauna moteris, pasimeldė. Vėliau paaiškino: „Padėkojau partizanų vadui, kad mano seneliui Jonui Kadžioniui dukart išgelbėjo gyvybę. Mano senelis kalbės prie paminklo, pats papasakos.“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nereikia draskytis su visu pasauliu. Užtenka nustoti meluoti. Ypač sau. Reikia įvertinti savo jėgas ir tik tada veikti. Kiek be reikalo išdrabstytų jėgų? Manot į Sibirą išvežti negalėjo šėlioti demonstruodami jėgą. Bet jie išsaugojo savo šeimas, išsaugojo laisvės siekimą. Visur tie žmonės buvo pavyzdžiu. Net rusai kolūkių pirmininkai gerbė už vidinę stiprybę. Per akimirką gali tapti didvyriu, o siekiant laisvės, reikia sistemingai dirbti tėvams, vaikams,anūkams.

  • Bent pats supranti, ką šitas minčių kratinys reiškia?

 • Antikonstituciniu būdu sugužėjusios į Seimą visos partinės gaujos – su komunistiniu užkratu. Tokios gaujos primeta Tautai taisykles su komunistiniu dvoku, kurios paralyžiuoja bet kokią veiklą Lietuvoje ir pavyzdžių yra l. l. daug. Turim komunistę prezidentę, komunistinės propogandos pergalės dėka, LRT dėka.
  Partizanų tikslas buvo išjungti komunistus. Dabar, mūsų tikslas yra toks pat, juk nepavyko mums to padaryti iki šiol.
  Lietuvos valstybę kuria Tauta, išjungusi (iš politikos) kenkėjus komunistus.
  Sąjūdis (iki pergalės)

 • Veiksmų planas
  ______________

  Nenusakomai daug bėdų turim bet juk reikia jas ir (su)tvarkyti. Kas jei ne mes.
  L. lengva būtų tai (pa)daryti štai tokio eiliškumo tvarka.

  1. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (pirmininkas Gvidas Rutkauskas) privalo nedelsiant panaikinti (2004 metų) politinį sandorį su klastingiausiaisiais komunist_kgb’istiniais landsberginiais ir tai duotų nenuspėjamai didelę jėgą dar vieno Tautos Sąjūdžio startui. Reikalingas Tautos forumo kreipimasis į LPKTS pirmininką Gvidą Rutkauską ir jo pavaduotojus bei į visus LPKTS valdybos ir tarybos narius.
  Turim straipsnius, išryškinusius iki šiol buvusią nematomą Vytauto Landsbergio klastą. Va tokį
  “Jonas Burokas. Nepaneigsime to, kas tikrai buvo”
  ir va tokį
  “Tautos forumo pareiškimas dėl LKP paskelbimo nusikalstama organizacija ir politinio elito priešinimosi dekomunizacijai”
  Išvada: nejusdama klastos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, susidėjo su LKP budelius dangstančiaisiais landsberginiais. Vienareikšmiškai, tokią klaidą reikia nedelsiant atitaisyti.
  2. Tautos forumui LRT eterį, šiuo metu užgrobtą landsberginių, grybauskinių, brazauskinių, kirkilinių gaujų ir laiminga Tauta turės:
  – Tautos naudai dirbančią prezidentinę tarnybą;
  – Tautos naudai dirbantį Seimą;
  – Tautos naudai dirbančią vyriausybę;
  – Tautos naudai dirbančią teisėtvarką;
  – Tautos naudai dirbančią saugumo tarnybą;
  – Tautos naudai dirbančią žiniasklaidą;
  – Tautos naudai dirbančią mokyklą tik ir tik lietuvių konstitucine kalba;
  – pavyzdingiausią pasaulyje tvirtovę – Lietuvą.
  Be LRT Sąjūdis – netikras.
  3. Tautą skurdinusių Lietuvą naikinusių landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų 7 antikonstitucinių suėjimų (Seimų) partinių gaujų l. lengvas “išjungimas” (iš politikos). Nes turim dr. Jono Ramanausko straipsnius
  va tokius
  “Eilinį kartą antikonstituciniai rinkimai – valdžia nelegitimi”
  “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”
  Jei trumpiau, Seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija.
  Visos klastingosios partinės gaujos su komunistiniu užkratu turi būti nukenksmintos (išjungtos).

  ____________________________________________________

  Lietuvos gynėjų ginklas – Lietuvos konstitucija pirminio pavidalo.
  ____________________________________________________

  Sąjūdis (iki pergalės)

  P. S. Šių minčių nepaisymas (ignoravimas) – pražūtingas Tautai, kasdien vis labiau skurdinamai.

 • gal kas iskunde, gal netycia kam ka pasake o blogiukas pas stribus nuejo…buvo karas, ziaurus laikai, per kara zusta ne vien kalti, bet jie kovojo uz laisve, musu senelius ir tevus, mes jau ju vaikai dabar galime tik didziotis kad partizanai pasirinko toki kelia, juk jie visi zinojo kad pagalba neateis ir zus, bet ejo. o kiek dabar taip eitu????

  • Iš rusų kariuomenės sugrįždavo, iš Sibiro sugrįždavo… Kiek šeimų nesukurta, kiek lietuvių negimė. Juk daugumas pokariu gimę nepriklausomybę atkūrė. Mažos tautos paprastai naudojasi tylaus pasipriešinimo okupantams strategija. Gaila, pas mus tai nebuvo pritaikyta.

 • Lietuva laisva tik del drasiu lietuviu. Ilsekis ramybeje, drasusis Monte.

 • o nuo simoniu kulturos namu nuplesta lenta su 16 jaunu zmoniu pavardemis kuriuos ir susprogdino sis zmogus istorija nemegsta dirbtinai nusleptu faktu

 • Dvilypiai jausmai užplūsta, kai matai tokias šventes. Istorijos vadoėlyje skaičiau, kad pokariu nuo partizanų rankos žuvo bene 14 000 žmonių. Šiurpu. Teko ne kartą girdėti,kad mūsų rajone irgi memažai žmonių nužudyta. Gal užtektų tyliai paliūdėti dėl vienų ir kitų, kurie negalėjo džiaugtis gyvenimu…

  • Okupantų melu tikim? Irgi šiurpu.

   • Ir prisiminimais. Pasakojo ne visai taip kaip dabar rašo oficialūs šaltiniai. Ir Starkų matę ne visai tokį. Nemanau, kad jie melavo. Jie buvo ūkininkai. Niekuo neskolingi rusiškai valdžiai. Ir duonos iš jų namų nemažai į mišką iškeliavo, ir rūbus džiovino, adė, ir samagoną bei alų ant stalo statė… Kartais saviems vaikams kąsnio nelikdavo. Ir Šimonių tragedija neužgoš kaltės jokiais paminklais.

Rekomenduojami video