2024/06/15

 

NAVIGACIJOS SISTEMA VIETNAMIEČIŲ GABENTOJĄ KUPIŠKĖNĄ ATVEDĖ PAS VARĖNOS PASIENIEČIUS

Prie pasienyje su Baltarusija veikiančio Raigardo kontrolės punkto Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo kupiškėnas. Jis automobiliu „Audi A4 Avant“ gabeno penkis neteisėtus migrantus iš Vietnamo. Vairuotojas gerokai apsikvailino aklai patikėdamas navigacijos sistema, kuri artimiausią maršrutą į Lenkiją jam parinko per Raigardo punktą ir Baltarusiją.

Šeštadienio vakarą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Druskininkų savivaldybėje, Raigardo kontrolės punkto prieigose, sustabdė Baltarusijos link važiavusį automobilį „Audi A4 Avant“. Mašina buvo pažymėta lietuviškais registracijos numeriais.

„Audi A4 Avant“ vairavęs 27 metų Kupiškio gyventojas pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens dokumentus. VSAT pareigūnus iškart sudomino mašinos salone įsitaisę keturi vyrai. Paaiškėjo, kad tai – Vietnamo piliečiai. Dar vieną jų tautietį pasieniečiai aptiko automobilio bagažinėje.

Užsieniečiai turėjo savo vardais išduotus vietnamietiškus asmens dokumentus, kuriuose, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę jų turėtojams legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Sulaikytų nelegalių migrantų amžius – nuo 22 iki 44 metų.

Paaiškėjo, kad kupiškėnas naudojosi automobilio navigacijos įranga ir kelionės iš Lietuvos tikslu pasirinko Lenkiją. Navigacija jam parodė trumpiausią maršrutą per Baltarusiją, kurį vairuotojas pasirinko ir taip atsidūrė prie Raigardo kontrolės punkto.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Po apklausos Kupiškio gyventojas buvo uždarytas į areštinę, o vietnamiečiai – į Druskininkų užkardos specialias sulaikymo patalpas.

ELTA

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • 27 metai-o tundrų tundra

  • Patariu mokytis geografiją. Žemėlapis turi būti galvoje,o ne vien navigacicoje. Jei neišloši proto mūšyje, tai bent į kalėjimą nesėsi.

Rekomenduojami video