2024/04/24

 

SAVIVALDYBĖS KORIDORIUOSE – IR GIMINAIČIAI

Kad tarp rajono savivaldybės administracijos darbuotojų yra susijusių ir giminystės ryšiais, ne paslaptis, tačiau pati administracijos vadovybė tokios statistikos neturi ir asmeninių darbuotojų ryšių vieni su kitais neanalizuoja. Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistų atliktas nepotizmo intensyvumo tyrimas atskleidė, kad Lietuvą pagrįstai galima vadinti svainių kraštu.

Statistika iškalbinga – 18 proc. visų savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ir svainystės ryšiais.

Ar tai, kad ir Kupiškio rajono savivaldybės koridoriuose yra būrelis giminaičių, kelia abejones dėl jų atliekamo darbo ir priimamų sprendimų skaidrumo?

Audinga SATKŪNAITĖ

Neįžvelgia sąsajų su protegavimu

Galimo nepotizmo intensyvumo rizika skirtingų savivaldybių administracijose nėra tolygi.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijoje šiuo metu dirba 145 darbuotojai.

Pagal įdarbintų artimų giminaičių skaičių iš 60 savivaldybių Kupiškio r. savivaldybė užima 22 vietą, t. y. 20 proc. visų administracijos darbuotojų susiję giminystės ryšiais.

Šis rodiklis gerokai didesnis nei, pavyzdžiui, gretimos Rokiškio rajono savivaldybės, kur nepotizmo intensyvumo rizika yra mažiausia – vos 3 proc.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas išsakė nuomonę, kad bendrame vertinimo kontekste vietinės valdžios rūmai pernelyg neišsiskyrė.

Jis pabrėžė, kad beveik pusės Lietuvos savivaldybių nepotizmo intensyvumo rizikos įvertinimas patenka į 16–23 proc. ribą.

„Tiesą pasakius, šis skaičius kiek stebina. Kad 20 proc. iš visų administracijos darbuotojų susiję giminystės ryšiais, reiškia, jog tokių darbuotojų turėtų būti apie 30. Galbūt į statistiką imami labai tolimi giminystės ryšiai, nes mes tiek darbuotojų nesuskaičiuojame.

O gal tiesiog ir nežinome, kad, pavyzdžiui, dirba teta ir sūnėnas ar pan.

Toks tyrimas atliktas ir rezultatai pateikti, bet tikrai nesutikčiau su tuo, kad tai yra pavadinta nepotizmo rodikliu, tas reikštų giminių protegavimo rodiklį, bet palikime tai tyrimo atlikėjams ar iniciatoriams paaiškinti, ką vis dėlto šis rodiklis parodo iš tiesų“, – savo vertinimą pateikė M. Mališauskas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Vieni giminės, kiti prie partijos. Visi savi (SAVIvaldybė)

  • Koks cia skirtumas. Juk darbas nekurybinis, nepelningas. Na kas nori algeles pastoviai gauti, gal tam ir gerai. Tegul darbuojasi. Gyvenimo laiko gadinimas. Su bizunu nenuvarytu. Dziaugiasi tegul, kad kas ateina dirbti.

  • Į Kupiškio vandenis atėjo koncervatorių statytinis S. Simonavičius, tai tuojaus žmonelė iš gėlių verslo pradėjo dirbti savivaldybėje. Sutapimas… vargu

  • mažas miestukas mūsų Kupiškis. Daugybė vietinių gyventojų susieti įvairiais giminystės ryšiais… gal nereikėtų kiekviename žingsnyje ieškoti kriminalo?..

    • O kur Jūs matote kriminalo paieškas? Remiantis nepotizmo intensyvumo tyrimu apžvelgiama šalies savivaldybių situacija, kaip pagal šį tyrimą atrodo rajono savivaldybė, tik tiek.

  • Na žinoma, visi giminės – valytojos iš darbo biržos:)

Rekomenduojami video