2024/07/19

 

CENTRINĖS AIKŠTĖS ATNAUJINIMO PROJEKTAS VĖL ĮŽIEBĖ AISTRAS

Centrinės Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės vizualizacija suglumino kupiškėnus. Vizualizacija iš Kupiskis.lt

Centrinės Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės vizualizacija suglumino kupiškėnus.
Vizualizacija iš Kupiskis.lt

Pagaliau Kupiškį pasiekė gera žinia, kad Vidaus reikalų ministerija skyrė beveik 2 milijonus eurų centrinės Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės ir jos prieigų sutvarkymo projektui. Turėtų būti atnaujinama aikštės danga, įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė, vietos prekybai, atnaujinami šaligatviai, įrengiamas fontanas, apšvietimo ir lietaus nuotekų sistema, mažoji architektūra, želdiniai, įrengiamas viešasis tualetas.
Taigi šio projekto, matyt, jau neištiks garsiojo baseino likimas. Pinigų darbams turime, bet didelio džiaugsmo kupiškėnai dėl to nejaučia.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kupiškėnai klausia, kodėl nebuvo diskusijos su visuomene apie šį naująjį projektą? Kam buvo reikalingi balsavimai ir žmonių nuomonė, jei buvo pasirinktas projektas, kurio visuomenė net nematė? Kodėl tas naujasis projektas nebuvo pristatytas visuomenei kartu su kitais projektais? Čia juk ne vienadienė instaliacija miesto erdvėje.
Vizualizacija iš Kupiskis.lt

Vizualizacijos sukėlė diskusijas

Socialiniai tinklai lūžta nuo komentarų. Ši naujiena aptarinėjama darbovietėse ir gatvėje. Žmones piktina tai, kad valdžia be jokių diskusijų su visuomene tarsi iš dangaus nuleido savo aikštės sutvarkymo variantą. Kyla klausimas, kam tada reikėjo jai veltis į demokratijos žaidimus, įtraukiant kupiškėnus į geriausio aikštės projekto rinkimus, kai vyko profesionalių architektūrinių pasiūlymų konkursas.

Buvo pirmiausia suerzinti tą konkursą laimėję architektai, kai jų projektas nebuvo pasirinktas įgyvendinti. Meras tuo metu teisinosi, kad su architektais atsiskaityta kaip pridera. Tas konkursas tebuvęs tik idėjų konkursas, o ne projektų, kad iš visų pateiktų idėjų bus atrinktos geriausios ir panaudotos rengiant galutinį aikštės rekonstrukcijos projektą.

Kas iš to išėjo, visi matome Savivaldybės pateiktose būsimo aikštės sutvarkymo vizualizacijose.
Daug kam krito į akis, kad ten pavaizduota aikštė labai jau plyna, mažai žalumos, gėlių, medžių. Kupiškėnai nelabai įsivaizduoja, kad ši vieta turėtų virsti turgaus aikšte, nepaisant istorinės praeities. Negi ten bus pastatyti tokie gana neišvaizdūs suoliukai kaip generolo Jono Černiaus aikštėje. Tokios detalės signalizuoja apie lėšų taupymą. Tai lyg ir nepeiktinas dalykas, bet lėšos gi skirtos nemenkos.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Anksčiau tie suolai toje aikštėje buvo smetoniškesni ir labiau derėjo prie prieškario istorijos 🙂

  • matau, kad nedaug kas čia pasikeis. Realiai- tik danga. Vadinasi, prie Tamošiūno buvo irgi gerai. Tik plytelių tokių gražių nebuvo. Bet ir kinietiškų nebuvo.

  • Keista, bet Kupiškyje labai mėgsta bambėti ,,visažinis“ jaunimas. Tokių labai nedaug, bet, deja, yra. O dėl aikštės tikrai reikia tik džiaugtis.

  • Bambeklių,nepatenkintų,nuolat priekaištaujančių,pensininkų meka.Džiaugtis reikia kad bus tvarkoma aikštė.

  • Rašytojai Banguolei – Černiaus skvere anksčiau stovėjo tikrai žymiai „išvaizdesni“ suolai:)

  • nebematau čia jokių aistrų.Prieš metus vyko visi vieši aptarimai,reikėjo pulti nepatenkintiems savivaldybėn ir rėkauti.O dabar,kai gauti pinigai,prasidės darbai,negi besirakins žalieji grandinėmis prie pjaunamų pasenusių nevertingų medžių?Vargšai statybininkai – tik susės parūkyti ir prasidės nepatenkintos liaudies filmavimai ir komentarai.

Rekomenduojami video