2023/03/26

 

VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS NEATITINKA REIKALAVIMŲ

Vaikų žaidimų aikštelė Lauko gatvėje įrengta visai prie pat automobilių stovėjimo aikštelės ir judrokos gatvės. Autorės nuotrauka

Vaikų žaidimų aikštelė Lauko gatvėje įrengta visai prie pat automobilių stovėjimo aikštelės ir judrokos gatvės.
Autorės nuotrauka

Pastaraisiais metais Kupiškyje lyg grybai po lietaus dygo naujos vaikų žaidimų aikštelės. Kai geras oras, jose knibždėte knibžda mažųjų miestelėnų. Vieni ateina tėvų ar senelių lydimi, kiti čia žaidžia vieni.

Tačiau pažvelgus iš arčiau į šias aikšteles matyti, kad ne visose yra paisoma praėjusių metų lapkričio mėnesį įsigaliojusių naujų tokių objektų eksploatavimo reikalavimų.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Stinga informacijos ir tvorų

Šiuo metu bene pati populiariausia naujausia vaikų žaidimų aikštelė prie prekybos centro „Norfa“ Lauko g. Šalia jos gana arti važiuojamoji gatvės dalis ir automobilių stovėjimo aikštelė. Pakalbinti su vaikais čia atėję tėvai sakė, kad gal ir būtų neblogai šią aikštelė aptverti. Vyresni vaikai čia ir vieni ateina. Dūkdami gali užsimiršę ir į kelią išbėgti. Jei atsirastų kažkokia tvorelė, būtų saugiau.

Šioje žaidimų aikštelėje nebuvo privalomos informacinės lentelės, kur turi būti nurodytas aikštelės adresas, kas jos savininkas, techninės priežiūros personalo numerio, kokio amžiaus vaikams ta aikštelė skirta ir pan. Tiesa, yra nuoroda, kad šią aikštelę dovanojo šis prekybos centras. Tai gal jis ir atsakingas už jos eksploatavimą?

Be jokių nuorodų buvo ir aikštelės Krantinės mikrorajone skelbimų lenta. Čia vaikams nesaugu kapstytis smėlio dėžėje, nes ji be dangčio.

Vaikų žaidimų aikštelėje prie „Maxima“ prekybos centro radau informacinį stendą, kaip reikia elgtis su čia pastatytais įrenginiais, nurodytas bent jau elektroninis adresas įmonės, kuri, matyt, yra atsakinga už tų įrenginių saugą ir kokybę.

Visgi konkretesnės informacijos apie šią aikštelę ir jos šeimininkus čia irgi stigo. Ši aikštelė taip pat yra netoli gatvės važiuojamosios dalies ir automobilių stovėjimo aikštelės. Ją irgi būtų pravartu aptverti. Tokią nuomonę išsakė ir viena pašnekovė, atėjusi čia su savo atžala.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kad ir kaip bedarysi, kaimui visam viskas blogai. Kad ir paauksuotas sudėtų supynes vistiek būtų blogai. Toks jau žmonių įgimtas būdas. Vienam marių krantai sugrius po F2 lenktynių, kitam dar kas negerai. Cirkas be bilietų.

  • grynai priekabių ieškojimas.Niekur pasauly tos aikštelės neaptvertos,o Lietuvoj turim suvaryti vaikus į gardą.Jų vienų gi niekas ten nepalieka,tai kam tvoros? kad naktį niekadėjai pasislėpę laužytų,ar bomžai sėdėtų ?

    • Cia visa esme – laiku aptikti reikiamas normas

  • Prisipirko papigiai nors jau ir niekam nebetikusiu

  • Net mūsų valdžia kažką daro ne taip?

  • O pagal naujausias superinstrukcijas aikšteles reikia aptverti užrakinti ir vaikų neleisti.

Rekomenduojami video