2024/05/14

Nauji mitybos įpročiai kainuoja brangiau

Nuo rugsėjo mėnesio mokyklose pasikeitus mokinių maitinimo reikalavimams, norint sočiai ir sveikai pavalgyti, reikia mokėti brangiau. Kokį sveiko ir sotaus maisto pasirinkimą turi mokiniai, gaunantys nemokamą maitinimą? Ar dėl mokinių tėvų pageidavimų vėl valgiaraščiuose atsiradusi sriuba yra populiari tarp mokinių?

Įpročiai nepasikeitė

„Ar vaikai pradėjo sveikiau maitintis, nežinau, tačiau, kad už pietus mokykloje tenka brangiau mokėti, tikrai pajutome, – sakė dviejų mokinių mama Vida P. – Dabar norint, kad sočiai vaikas pavalgytų, reikia 4-5 Lt.“

Pasak pašnekovės, labai gerai, kad mokyklose buvo atsisakyta pardavinėti įvairius gazuotus gėrimus, traškučius, tačiau tai problemos neišsprendė. „Dirbu pardavėja, todėl žinau, kas darosi parduotuvėje, kai ateina pertraukos metas. Vaikai skuba į parduotuvę pirkti bulvių traškučių, skrudintų riešutų, gazuotų gėrimų. Manau, dar turės prabėgti nemažai laiko, kol supras sveikos mitybos reikšmę.“

Pakalbinti jaunesni ir vyresni mokiniai sakė, kad ne visada patinka nauji patiekalai. „Vaisiai ir sultys gerai, tačiau daržovių salotos, žuvis ne visiems patinka, todėl ir einam į parduotuves, – dėstė savo mintis moksleiviai. – Kita problema, kad valgant nemokamai nebeliko pasirinkimo galimybės. Yra nustatytas valgiaraštis, todėl patinka maistas ar ne, bet teks valgyti tai, kas paduota.“

Sriuba – tik už pinigus

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje nemokamą maitinimą gauna daugiau kaip 200 mokinių. Vienos dienos maitinimui skirta suma svyruoja nuo 3,38 iki 4,68 Lt. „Nemokamų pietų kaina daug priklauso nuo vaisių ir kitų produktų kainos, – sakė gimnazijos socialinė pedagogė Audronė Matuzevičienė. – Negalima sakyti, kad vaikai masiškai nevalgo, išmeta maistą. Pas mus virėjos skaniai gamina, gal tik yra sudėtingiau, kai būna žuvies diena. Ne visi mėgsta žuvies patiekalus.“

Kupos pradinėje mokykloje nemokamą maitinimą gauna 139 mokiniai. Čia, pasak socialinės pedagogės Gražinos Gladutienės, valgyti mokiniai ateina visi kartu, šalia būna mokytojos, kurios paragina mokinukus pirmiausiai paragauti gal jiems ir nematyto, naujo patiekalo, o ne skubėti jį nešti atgal.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Nida ŠULCIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video