2024/05/14

Gėlėms irgi reikia švelnumo

Dabar pats augalų žydėjimo metas. Darželiuose žydi įvairios daugiametės gėlės, tačiau daug džiaugsmo suteikia, ir dar labiau pagyvina aplinką ar balkonus ryškiaspalvės surfinijos, petunijos ar pelargonijos.

Apie kai kurių vienmečių gėlių priežiūrą maloniai sutiko savo pastebėjimais pasidalinti jau dešimtį metų auginanti gėles alizavietė Lina Šidlauskienė.

Pabandė – ir patiko

Baigus agronomijos mokslus L. Šidlauskienei taip ir neteko dirbti pagal specialybę. Prieš dešimt metų moteris pradėjo auginti gėlių daigus, ir juos pardavinėti turguje: „Pastebėjau, kad žmonės gėles perka. Man tai labai artimas širdžiai užsiėmimas, juolab kad ir specialybė susijusi su augalais, tai ir pradėjau gilinti gėlių auginimo žinias“. Taip pamažu gėlių ūkis plėtėsi, ir dabar moteris kiekvienais metais užaugina ir parduoda daugiau kaip dešimtį tūkstančių jų daigų. Dar nebuvo taip, kad rudenį liktų išaugintų gėlių – kol kas jos visos suranda kelią į žmonių namus. Darbo užtenka visus metus, nes jau lapkričio mėnesį prasideda begonijų auginimas naujam sezonui. Pajamų už gėles būna tik du mėnesius. Likusį laiką – darbas siekiant užauginti gražius gėlių daigus.

„Kiekviena gėlė, kaip ir žmogus – jai reikia dėmesio, švelnumo, – sakė gėlininkė. – Jeigu daigelis bus tik paprastas žalias augalas, tai nedžiugins taip, kaip su meile prižiūrėta, išpuoselėta gėlė“.

Pasak pašnekovės, kiekviena gėlė turi savo norus. Jeigu juos žinotume bei išpildytume, ryškiaspalviai jų žiedai ilgai džiugintų akį.

Svarbiausia – tręšti

Šiuo metu lauke jau galima sodinti visas gėles. Štai surfinijos irgi yra labai skirtingos. Stambiažiedėms nelabai patinka lietus, jų žiedai yra gležni. Atsparesnės yra smulkiažiedės, kurios taip pat labai gražiai atrodo ir gausiai žydi. Salvijos, astrai nereikalauja daug priežiūros, nėra labai išrankūs. Žinoma, tiesioginiai saulės spinduliai nelabai patinka gėlėms. Jos gražiau žydi tose vietose, kur saulės kaitra tiesiogiai nepasiekia. Gėles galima auginti net labai mažame kiekyje žemės, tačiau pagrindinė jų grožio paslaptis – nuolatinis tręšimas. Kiekvieną dieną jas laistant reikia nepamiršti patręšti. Trąšas galima keisti, nebūtina naudoti vienos rūšies. Nuolat gėles tręšiant, jos negauna streso ir trąšų mažiau reikia. Jeigu kiekvieną laistymą jos gaus tokį pastiprinimą, tai, pavyzdžiui, petunijoms nebūtina ir skabyti nužydėjusių žiedų – jos vis tiek gražiai žydės. Tada žiedus skabyti reikės tik dėl estetinio vaizdo. Begonijas labai gerai tręšti kalcio salietra – tada nepuola miltligė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Nida ŠULCIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video