Kupiškėnų mintys

2017 m. vasario 19 d., sekmadienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija

Skelbimai  (7)

Atsiliepimai  (62956)

Redakcija

Įkainiai

 

 

SENIŪNAI KRATOSI BAUDĖJŲ VAIDMENS  (6)

2017−02−18

Įsigaliojus naujam Administracinių nusižengimų kodeksui, seniūnams primesta papildoma „baudėjų“ funkcija – protokolus jie galės surašyti už daugybę įvairių administracinių nusižengimų. Seniūnijų šeimininkai įpareigoti bausti girtuoklius, prekybininkus, žmones, pamiršusius valstybinių švenčių proga iškelti vėliavą. Taip pat savo seniūnijos gyventojus, pažeidusius Kelių eismo, prekybos, medžioklės ir kitas taisykles.


ŠILDYMAS – AR IŠLOŠĖ ATNAUJINĘ NAMUS  (12)

2017−02−18

Žiema ritasi į antrą pusę. Pats laikas pasižiūrėti, koks mums yra šis šildymo sezonas, palyginti gruodžio ir sausio mokesčius, sužinoti, kaip per metus keitėsi Kupiškio rajono gyventojų išlaidos už šilumą. Pagaliau ir pasvarstyti, ar išlošė savo namus apšiltinę gyventojai. Taip pat išgirsti specialistų komentarus, kodėl visi namai, nesvarbu, ar atnaujinti ar ne, nevienodai suvartoja šilumos.


POLICIJA IEŠKO DINGUSIŲ BE ŽINIOS  (27)

2017−02−17

Vasario 10 d. iš Kupiškio r., Kupiškio sen., Paketurių k., vaikų globos namų išėjo ir negrįžo Diana Rumbaitytė (gim. 2001 m.) ir Aylin Tokareva (gim. 2001 m.).

 

VIRGILIJUS ALEKNA: „SĄŽININGAS ŽMOGUS BUS KITOKS NEI IEŠKANTIS GREITOS NAUDOS“  (0)

2017−02−11

Kai su mūsų garsiuoju kraštiečiu tarėmės dėl interviu artėjančio 45-ojo gimtadienio proga, jis pašmaikštavo, kad ši sukaktis, jei ne mes, tai būtų jam visiškai iš galvos išgaravusi.
Olimpinis, pasaulio, Europos disko metimo čempionas V. Alekna net keturis kartus yra laimėjęs geriausio Lietuvos sportininko titulą, buvo išrinktas geriausiu metų pasaulio bei geriausiu metų Europos lengvaatlečiu. Šiuo metu jis yra Seimo narys. Neseniai lankėsi Kupiškyje, kur dalyvavo geriausių rajono sportininkų pagerbimo renginyje. Tądien ir radome laisvą minutę su garbiuoju kraštiečiu pasikalbėti. Kaip ir dera tokia proga – apie gyvenimą.


ELENOS GYVENIMO SPALVOS  (23)

2017−02−04

Neseniai Elena Skardžiūtė-Varnienė redakcijai atsiuntė keletą savo eilėraščių. Jie pasirodė tikrai nelėkšti, išsiskiriantys iš margos bandančių eiliuoti minios savitu žvilgsniu į pasaulį. Ši aplinkybė paskatino pakalbinti ir jų autorę, daugiau sužinoti, koks yra kuriantis žmogus.


DABARTINĖ AKTORĖS SITUACIJA – TIESIOG TOBULA  (1)

2017−01−28

Kupiškėnei, Juozo Miltinio teatro aktorei, šį mėnesį 40-metį švenčiančiai Vitai Šiaučiūnaitei, dvidešimt keturių valandų per parą nepakanka. Vis dėlto radome laiko šnektelėti apie jai svarbius dalykus – šeimą, darbą teatre, penkiasdešimt jos globojamų vaikų bei praeities baltas šmėklas. Ji tikina radusi savąjį laimės receptą.

 

KLAUSIMŲ DAUG, O ATSAKYMŲ Į JUOS?  (1)

2017−02−18

Lyg ir vertėtų rašyti apie Lietuvos nepriklausomybės aktą, priimtą prieš 99 metus, apie Laisvės sampratą, suvokimą. Juolab kad kitąmet minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Norisi suprasti, kokie mes esame pasitikdami svarbią sukaktį? Ką per šimtmetį sukūrėme, iš kur atėjome ir kur link einame?
Kankinantys klausimai, o atsakymų kiek?


KAD NETEKTŲ APGAILESTAUTI  (4)

2017−02−11

Kupiškio labai lengvai neužgrobtų. Tokią išvadą galime daryti po šią savaitę miesto centre vykusių Lietuvos kariuomenės pratybų, kurios patikrino ir kupiškėnų budrumą. Žmonės, pamatę ginkluotus uniformą vilkinčius kariškius, kėlė aliarmą visais žinomais telefonais apie užplūdusius žaliuosius žmogeliukus. Tokia kupiškėnų reakcija sukėlė pratyboms vadovavusių karininkų nusistebėjimą, kad žmonės neatpažįsta skiriamųjų Lietuvos kariuomenės ženklų. Antra vertus, kur čia betyrinėsi, kas ant rankovės užsiūta, kai po L. Stuokos-Gucevičiaus aikštę ir šalia kitų miestui svarbių objektų ginkluoti automatais sukiojasi. Be to, iš toliau ir tų antsiuvų su Lietuvos kariuomenės atributika neįžiūrėtum. Tokia reakcija neramių laikų fone parodė, kad kupiškėnai pilietiški, neabejingi ir budrūs. Beje, gretimame rajone vykstant tokio tipo kariškių pratyboms, vietiniai abejingai stebėjo šalia jų Savivaldybės stovinčius ginkluotus asmenis ir ramiai žingsniavo pro šalį.


LIETUVA TOLIAU TUŠTĖJA  (2)

2017−02−07

Neseniai išgirdau vieną gana skambią sentenciją, kad Lietuvoje beliko tik idiotai ir patriotai. Visi kiti išvyko. Laimės ieškoti kitur.

 

BAJORUOSE GYVENA NE KILMINGI, BET – PAPRASTI ŽMONĖS  (2)

2017−02−09

Bajorai – Skapiškio seniūnijos kaimas, nuo Skapiškio nutolęs apie porą kilometrų į pietryčius. Greta yra Kandrėnėliai, Kepuriškis, Laibiškis, Slabada, Šimiškiai. Prie kaimo prieina Misiukiškio miškas, Skapagiris. 2001 m. duomenimis, kaime buvo 17 sodybų, gyveno 32 gyventojai.
Po penkiolikos metų Bajorai gerokai sumažėję. Vos šešios gyvenamos sodybos čia bėra, o ir žmonių kaime toli gražu nebe trys dešimtys. Su jais ir pasikalbėjome – apie gyvenimą, Bajorų kaimo praeitį ir, deja, liūdną perspektyvą.


GALSIŠKIAI – KAIMAS, ŠETEKŠNOS ATKIRSTAS NUO SALŲ MIESTELIO  (1)

2017−02−09

Pačiame rajono pakraštyje, kaimynų rokiškėnų pasienyje, Šetekšnos upės dešiniajame krante, įsikūręs senas kelių sodybų Galsiškių kaimas. Nuo čia iki Adomynės 5 kilometrai į šiaurės rytus, o iki Šimonių, seniūnijos centro, ta pačia kryptimi 13 kilometrų. Gretimi kaimai: Gučiūnai, Mieliūnai, Punkiškiai, Šetekšna, Visbarai.
2003 metų duomenimis, Galsiškiuose gyveno 6 žmonės. Šiuo metu šis kaimas labiausiai atgyja vasarą.


BAKŠĖNŲ PILIAKALNIS – KUR MILŽINO GYVENTA  (1)

2017−02−02

Alizavos seniūnijoje, visai netoli Bakšėnų kaimo, dešiniajame Pyvesos upės krante, stūkso Bakšėnų piliakalnis. Mažai tyrinėtas, išsiskiriantis savo forma, primenančia nukirstą piramidę. Legenda byloja, kad čia ir ant netoliese, Rudikų kaime, stovinčio milžinkapio gyveno du milžinai. Per Pyvesos slėnį, vadintą Raganyte, jiedu susitikdavo.

 

JAUNIMO NEVYRIAUSYBINĖS ORGANIZACIJOS – PROGA BŪTI IŠGIRSTIEMS  (0)

2017−02−15

Lietuvoje gausu aktyvių ar mažiau aktyvių jaunimo nevyriausybinių organizacijų (JNVO). Priklausymas joms – tai jaunuolių savirealizacija. Įsilieję į bendraminčių būrį jie pažadina savo norą veikti, susipažįsta su naujais žmonėmis. Nevyriausybinė organizacija gali tapti ta erdve, kur kiekvienas atranda savo nišą turiningai, pagal savo pomėgius praleisti laiką, įgyti tam tikros patirties. Atstovaudama organizacijos, kuriai priklauso, narių interesams, jaunuomenė kartu ugdo ir savo pilietiškumą, visuomeniškumą.
Kokie šios srities reikalai Kupiškyje, kalbėjomės su rajono Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju (jaunimo reikalų koordinatoriumi) Vytautu Knizikevičiumi ir Kupiškio jaunimo centro direktore, Savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininke Edita Vaitiekūniene.


MAŽOS MOKYKLOS DŽIAUGSMAI  (0)

2017−02−15

Kaimuose sparčiai mažėjant mokyklų, visgi dar nemažai vaikų mokosi nuo rajono centrų ir didmiesčių nutolusiose mokyklose. Vieni jų gailisi ir mano, kad tokių mokyklų mokiniai nuskriausti ir negauna kokybiško išsilavinimo, neturi sąlygų plėsti akiračio ir kelti savo kultūros lygio. Antri tokias mokyklas vertina teigiamai dėl bendruomeniškumo, šiltesnių tarpusavio santykių ir teigia, kad daug ką lemia mokytojų, mokinių, jų tėvų ir visos kaimo ar miestelio bendruomenės iniciatyva, aktyvumas.
Kaip yra iš tiesų, atskleis Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės Aistės Zablockytės mintys.


RYTIS TURĖTŲ KĄ VEIKTI IR TŪKSTANTĮ METŲ  (2)

2017−02−08

Portretų ir šaržų piešėjas, tatuiruočių meistras, muzikantas, vaidintojas, vaizdo klipų, logotipų kūrėjas, tapytojas, ugnies šou žonglierius – tai dar toli gražu ne visi jaunojo kupiškėno Ryčio Songailos apibūdinimai. Jis dar ir vienas „Facebook“ puslapio „Kupiškis – svajonių miestas“ kūrėjų ir administratorių.
Prieš pokalbį su Ryčiu galvoje kirbėjo mintis, iš kurgi tokie žmonės atsiranda.
Šis klausimas ir buvo svarbiausias atspirties taškas mezgant pašnekesį.

 

KRAŠTIETIS IŠ VALIUKIŠKIO  (0)

2017−02−14

Kazimieras Jokantas buvo švietimo ministras Antano Merkio Vyriausybėje. Gydytojas, 1920–1927 metų I–III seimų narys, priklausęs krikščionių demokratų, o vėliau ūkininkų sąjungos frakcijai. 1925–1926 metais švietimo ministras, lotynų–lietuvių žodyno, lotynų kalbos vadovėlių autorius paliko gilų pėdsaką Lietuvos visuomeniniame ir politiniame gyvenime.


KRYŽIAUS ŽENKLAS – KANČIA IR IDEALAI  (0)

2017−02−14

Kryžiaus simbolika lydi mus nuo senų senovės. Lietuvos senosios kultūros tyrinėtojai yra nustatę, kad kryžiai – išskirtinis lietuvių kultūros reiškinys. Manoma, kad kryžiai yra kilę iš senovės lietuvių stabmeldystės papročio statyti stabus. Visgi ne taip svarbu, koks tikėjimas vertęs lietuvį juos statyti – stabmeldiškas ar krikščioniškas. Ši tradicija gyva ligi šiol. Gimusius krikštijant paženklina kryžiaus ženklu, palydint į Amžinybę vėlgi statomas kryžius.


PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI“ – LIETUVOS VALSTYBINGUMO ŠIMTMEČIUI.  (0)

2017−02−07

Projektą „Pamiršti negalima prisiminti“ skiriame Lietuvos valstybingumo šimtmečiui. Beveik dešimt metų (1944–1953 m.) vykęs pasipriešinimas, dar vadinamas partizaniniu karu, yra svarbus istorijos epizodas kaip ir Sąjūdis Lietuvoje. Tikime, kad publikacijos padės geriau suvokti laisvės kovų mastą ir netektis, tai, kad šios kovos sustabdė brutalų krašto kolonizavimą bei rusinimą ir padėjo išlaikyti didžiausią tarp Baltijos valstybių etninių gyventojų nuošimtį krašte. Okupuotoje Lietuvoje partizaninis karas buvo traktuojamas kaip klasių kova, buržuazinių nacionalistų kurstomas pasipriešinimas socialistinei santvarkai. Visuomenės nuomonė apie šiuos Lietuvos istorijos puslapius taip pat yra nevienareikšmė. Šiomis temomis per mažai diskutuota, per mažai pateikta išsamesnės informacijos plačiajai visuomenei. Mokslinės studijos apie partizaninį karą atgula į monografijas ar studijų darbus.

 

Savaitės klausimas

Ar pakanka įstatymų, teisės aktų, kurie užtikrintų vaikų teisių apsaugą?

 
 
 
 
 

 

Vardadieniai

Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminas, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas, Nida, Šarūnas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Gamta ir mes  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Sveikata  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt