Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

VYRIAUSYBĖ SUŠVELNINO KARANTINO SĄLYGAS: ATNAUJINAMA PREKYBA TURGAVIETĖSE

Vyriausybė trečiadienį pritarė karantino sąlygų švelninimui. Bus leidžiama rengti nedidelius renginius laukuose, taip pat atnaujinama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose.

Nuo gegužės 4 dienos leista rengti nedidelius, t. y. iki 10 dalyvių, renginius atvirose erdvėse. Tokie renginiai galės vykti tik tuo atveju, jei bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo ketvirtadienio leista vykdyti prekybą pilna apimtimi visose prekybos vietose, t. y. tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, numatant, kad veikla gali būti vykdoma, jei ribojamas pirkėjų srautas.

Bus galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t. y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas uždarose patalpose, bet ir ilgiau trunkančias paslaugas, tačiau ribojant lankytojų srautą. Taip pat bus galima teikti paslaugas, kurių teikimas vyksta atviroje erdvėje.

Nutarimu leistinų vykdyti mokymų sąrašas papildomas jūrininkų bei transporto priemonių A1, A2 ir A kategorijų praktinis mokymais.

Nuo ketvirtadienio taip pat leista vykdyti laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje nevardinant konkrečių veiklų sąrašo (šiuo metu leidžiami laisvalaikio užsiėmimai tik golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose).

Atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę situaciją, leista atnaujinti individualias sporto treniruotes ne tik atvirose erdvėse, bet ir uždarose erdvėse. Treniruočių metu bus ribojamas sportuojančių asmenų srautas (ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų ir asmenų grupių). Draudimas netaikomas Europos klubų komandinių sporto šakų turnyrams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Be kita ko, patikslintos nuostatos dėl privalomo nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose. Nustatyta, kad kaukes privalomai dėvėtų asmenys vyresni nei 6 metų amžiaus. Ribojimas bus netaikomas ne tik valgant ir geriant lauko kavinėse, bet ir profesionaliems sportininkams treniruočių metu, kaimo vietovėse bei važiuojant automobiliuose.

Taip pat nustatyta, kad skrydžiai į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą, išskyrus skrydžių maršrutus, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė, gavusi užsienio reikalų ministro siūlymą.

Skrydžių maršrutus leista atnaujinti nuo gegužės 10 dienos.

Visuotinis karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 iki gegužės 11 dienos.

ELTA

 

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų