2024/06/24

 

LIETUVOJE VYKSTA PREZIDENTO RINKIMŲ ANTRASIS TURAS

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Sekmadienį Lietuvoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame susitinka perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Rinkimų apylinkės duris atvėrė 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

Rinkėjai balsuoti gali bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Svarbu turėti asmens tapatybės dokumentą, kuris gali būti ir pasibaigusio galiojimo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad per tris balsavimo iš anksto dienas antrajame prezidento rinkimų ture iš viso balsavo beveik 169 tūkst. rinkėjų.

Rinkimų dieną iki 8 val. prie balsadėžių atėjo 0,91 proc. rinkėjų. Tuo metu balsuodami iš anksto ar namuose savo valią jau pareiškė 257 854 rinkėjai. Anot VRK, tai sudaro 11,03 proc. nuo bendro visų balsavimo teisę turinčių rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausi rinkėjai – Neringos (24,28 proc.), Ignalinos rajono (23,31 proc.) ir Birštono (20,63 proc.) savivaldybėse.

Pasyviausi – Kauno rajono (6,85 proc.), Klaipėdos miesto (7,09 proc.) ir Visagino (7,66 proc.) rinkėjai.

Nuo vidurnakčio yra įsigaliojęs agitacijos draudimas, kuris tęsis iki kol sekmadienio vakarą baigsis balsavimas šiuose rinkimuose. Taip pat rinkėjams, susidūrusiems su atlygio, dovanų, nemokamo pavėžėjimo balsuoti ar kitais siūlymais, VRK pataria nedelsiant apie atvejį informuoti komisiją arba policiją.

ELTA primena, kad už perrinkimo siekiantį prezidentą G. Nausėdą pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, o už konservatorių kandidatę, premjerę I Šimonytę – 20,05 proc.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video