2024/03/02

 

BRITŲ ANALITIKAI PROGNOZUOJA DAR PAVOJINGESNĮ DEŠIMTMETĮ ŽMONIJAI

Asociatyvi Unsplash nuotrauka

Dėl Izraelio ir „Hamas“ karo, besitęsiančios Rusijos invazijos į Ukrainą bei įtampų Azijoje ir konfliktų Afrikoje ekspertai prognozuoja dar pavojingesnį dešimtmetį žmonijai.

Pasaulis įžengė į labai nestabilią saugumo aplinką, kuri išliks ir toliau, sakoma antradienį Didžiosios Britanijos Tarptautinio strateginių studijų centro (IISS) paskelbtoje metinėje ataskaitoje apie karinę pusiausvyrą. Dėl to esą šiais metais karinės išlaidos pasaulyje gali būti rekordinės.

Dabartinė karinė ir saugumo politinė padėtis yra galbūt dar pavojingesnio dešimtmečio, kai valstybės naudos savo karinę galią, kad įgyvendintų savo pretenzijas, pranašas, teigiama toliau ataskaitoje. Dėl šios nesaugios situacijos pertvarkoma pasaulinė gynybos pramonė – didinama ginklų gamyba JAV ir Europoje.

Dėl karo Ukrainoje ir augančios įtampos su Kinija karinės išlaidos pasaulyje, anot ekspertų, pernai išaugo 9 proc. iki rekordinių 2 200 mlrd. dolerių (2 000 mlrd. eurų). Jos šiais metais esą gali dar labiau didėti.

Rusija ir Kinija, pasak ekspertų, dabar daugiau kaip 30 proc. savo valstybės išlaidų investuoja į gynybą. Vakarai tuo tarpu raketų ir amunicijos gamybą didina lėtai.

Iš NATO valstybių, IISS duomenimis, tik 10 narių skyrė gynybai bent 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP), kaip yra susitarta. Tiesa, Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas skaičiuoja, kad 2024 m. 2 proc. tikslą įgyvendins du trečdaliai NATO šalių, antradienį Briuselyje pranešė NATO šaltiniai.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video