2024/05/22

 

LATVIJOS PAJŪRYJE IŠSILIEJUS NUOTEKOMS IŠ VALYMO ĮRENGINIŲ UŽDARYTI PAPLŪDIMIAI

Asociatyvi Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Dėl avarijos nuotekų valymo įrenginyje Latvijos vakaruose į Baltijos jūrą išsiliejo daug nevalytų nuotekų, todėl uždaryti paplūdimiai ir uždrausta maudytis, pirmadienį pranešė vietos valdžios institucijos.

Sekmadienį 70 tūkst. gyventojų turinčiame pakrantės mieste Liepojoje sugriuvus gamyklos sienai, ištekėjo mažiausiai 1 250 tonų atliekų su sieringu dumblu.

„Nežinome, kada pavyks sutvarkyti pažeistus dumblo rezervuarus, todėl visiems Liepojos gyventojams patariu į tualetą nuleisti kuo mažiau vandens, nes dabar visos nuotekos išleidžiamos į atvirą jūrą“, – televizijos kanalui LTV1 sakė Liepojos meras Gunaras Ansinis.

Latvijos higienos inspekcija nurodė uždaryti visus paplūdimius nuo sienos su Lietuva pietuose iki Paviluostos miesto, esančio už 40 km į šiaurę nuo Liepojos, ir uždraudė maudytis Baltijos jūroje.

„Grėsmės žmonių sveikatai nėra. Darome viską, kas įmanoma, kad kuo greičiau sustabdytume taršos išleidimą į Baltijos jūrą“, – sakė G. Ansinis atskirame pranešime miesto interneto svetainėje, pridurdamas, kad vandens kokybė stebima.

Nacionalinė aplinkos apsaugos tarnyba pradėjo avarijos tyrimą, teigdama, kad per valandą į jūrą toliau išmetama 400 tonų atliekų.

„Atliekų tvarkymo sistema gali sutalpinti 21 tūkst. kubinių metrų skystų atliekų, tačiau tokios talpos užtenka tik dviem dienoms, todėl tiesiame laikiną vamzdį, kad aplenktume sugriuvusią perdirbimo įmonės dalį“, – žurnalistams sakė komunalinių paslaugų bendrovės „Liepajas Udens“, valdančios miesto vandens tiekimo ir perdirbimo sistemas, generalinis direktorius Andis Dejus.

Jis pažymėjo, kad sugriuvęs pastatas buvo palyginti naujas, pastatytas 2009 metais.

Geologė Baiba Grinberga savo feisbuko paskyroje teigė, kad „geotechniniai tyrimai jau prieš 20 metų atskleidė, kad regione nestabilus gruntas, tačiau perdirbimo gamykla vis tiek buvo pastatyta“.

Aplinkos apsaugos agentūros vadovė: Lietuvos pajūriui grėsmė dėl vandens išsiliejimo iš Liepojos nuotekų valyklos nenumatoma

Sekmadienį iš Liepojos nuotekų valyklos į Baltijos jūrą išsiliejus teršalams, Lietuvos pajūriui grėsmė dėl to nenumatoma, teigė Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovė Milda Račienė.

„Įvertinus vyraujančius vėjus Baltijos jūroje ir meteorologines sąlygas, kurios buvo praeitą savaitę, numatomos šią savaitę, tikrai galime patikinti, kad taršos Lietuvos pajūryje šiuo metu nėra. Įvertinant išsiliejusį nešvarų vandenį, kuris pateko iš Liepojos nuotekų valyklos į Baltijos jūrą, tikrai grėsmės Lietuvos pajūriui nenumatoma“, – antradienį LRT radijui sakė M. Račienė.

Ji teigė antradienį gavusi žinią iš Latvijos valstybinių institucijų, kad taršos šaltinis po nuotekų išsiliejimo iš Liepojos nuotekų gamyklos yra lokalizuotas, nuotekų tekėjimas į jūrą yra sustabdytas.

„Taip pat jie pamini, kad atlikę stebėseną, atlikę tyrimus, nėra galimo poveikio žmonių sveikatai ir žuvų ištekliams“, – dėstė M. Račienė.

Vis dėlto, anot jos, Latvijos pajūryje dėl avarijos Liepojos nuotekų saugykloje išlieka rekomendacija nesimaudyti.

ELTA

nuotekų valymo įrenginiai

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Gal reikėtu paminėti butent kokie papludimiai latvijoje uzdaryti!ar nukentėjo rigos įlanka?

Rekomenduojami video