2024/04/24

 

A. LUKAŠENKA: APIE J. PRIGOŽINO ATVYKIMĄ Į BALTARUSIJĄ IR BRANDUOLINIUS GINKLUS

Pixabay nuotrauka

Grupės „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas po savaitgalį Rusijoje įvykusio maišto yra Baltarusijoje. „Taip, tikrai, jis šiandien yra Baltarusijoje“, – apsišaukėlį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką citavo valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Pastaruoju metu sklandė daug spėlionių apie J. Prigožino buvimo vietą, nebuvo aišku, kur jis yra, taip pat iki galo nėra aišku, kur yra jo grupuotė „Wagner“.

A. Lukašenka tarpininkavo nutraukiant „Wagner“ maištą Rusijoje, kai J. Prigožino privačios kariuomenės samdiniai nužygiavo beveik iki Maskvos. Vėliau Kremlius pranešė, kad buvo susitarta, jog J. Prigožinas galės išvykti į Baltarusiją, jam iškelta baudžiamoji byla nutraukta.

Aliaksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad į Baltarusiją jau atgabenta didelė dalis Rusijos branduolinių ginklų, praneša UNIAN.

A. Lukašenka pažymėjo, kad jam tenka asmeninė atsakomybė už Rusijos branduolinių ginklų saugumą. Anot jo, Baltarusijoje dislokuotus branduolinius ginklus prižiūri Rusijos kariškiai, baltarusiai tokios patirties neturi.

„Lenkai ir kiti mano, kad branduolinius ginklus saugos „Wagner“. Juos saugos ir jau saugo rusai ir baltarusiai, kadangi dalis branduolinių ginklų (nesakysiu, kiek) jau atvežta į Baltarusiją. Keista, kad jie to nesusekė“, – cituoja A. Lukašenką valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Jis patikino, kad „Wagner“ nariai nesaugos Rusijos branduolinių ginklų Baltarusijoje.

„Tai mūsų užduotis. Ir man pirmiausia tenka asmeninė atsakomybę už ginkluotės saugumą. Turime pakankamai vaikinų, galinčių saugoti šį objektą kartu su rusais“, – sakė diktatorius.

Kovo pabaigoje Vladimiras Putinas pranešė apie ketinimą dislokuoti Baltarusijoje branduolinius ginklus, tariamai reaguojant į  A. Lukašenkos prašymą. Branduolinių ginklų saugyklos statyba Baltarusijoje turėjo būti baigta iki liepos 1 d.

Šiuo metu Ukraina neturi įrodymų, kad Rusijos branduoliniai ginklai jau atgabenti į Baltarusiją.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video