2024/06/21

 

PREZIDENTAS SUSITIKO SU LIETUVOS SAVIVALDYBIŲ MERAIS

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje susitiko su Lietuvos savivaldybių merais. Susitikime dalyvavo ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos (Roberto Dačkaus) nuotrauka

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje susitiko su Lietuvos savivaldybių merais.

Kreipdamasis į juos šalies vadovas pabrėžė: augantis rinkėjų aktyvumas rodo, jog savivalda tampa vis įdomesnė žmonėms, o tai merams reiškia didesnį matomumą, bet kartu – ir papildomą atsakomybės naštą.

„Savivaldybių darbas ir funkcijos yra labai svarbios. Per pastaruosius kelerius metus įsitikinau, kiek daug galima nuveikti savivaldos lygmeniu.

Centrinės valdžios institucijos ne visuomet geba, o kartais tiesiog negali taip gerai atliepti žmonių lūkesčių kaip savivalda. Ypač susiklosčius kritinėms aplinkybėms, kurių pastaraisiais metais nestokojome: pandemija, migrantų krizė, karas Ukrainoje“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo žodžiais, nors pastarosios situacijos reikalavo daug pastangų, išradingumo ir solidarumo, didžioji dauguma savivaldybių su visais iššūkiais susitvarkė.

„Ilgai kalbėjome apie tai, kad konstitucinis Fiskalinės drausmės įstatymas yra pasenęs, nelankstus, suvaržo rankas ir iniciatyvą, tampa neįmanoma įgyvendinti reikiamus projektus. Šiandien tai – jau praeitis. Įstatymas pakeistas, savivaldybėms atvertas 700 mln. eurų dydžio investicinis potencialas.

Tai galimybė žaliosios ekonomikos plėtrai, skaitmenizacijai, darbo vietų kūrimui, viešųjų paslaugų plėtrai ir kitoms paslaugoms, kurios pagerins vietos žmonių gyvenimą“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas ragino merus ypatingą dėmesį skirti švietimui, užtikrinti sklandų mokymosi procesą nepaisant jokių pokyčių ar reformų.

Prezidentas taip pat akcentavo, jog nevalia pamiršti vaikų, kuriems specialieji poreikiai, negalia ar socialinė, ekonominė ir kultūrinė aplinka tampa kliūtimi siekti išsilavinimo, jiems būtina suteikti lygias galimybes su kitais.

„Kalbant apie sveikatos sistemos reformą, teko matyti ir gražių, ir nuviliančių pavyzdžių. Tačiau įsitikinau, kad, dirbant savivaldos lygmeniu, be aukštesnių institucijų įsikišimo, galima išgryninti funkcijas, sustyguoti procesus ir pasiekti rezultatus, kuriais gyventojai lieka patenkinti“, – pabrėžė Prezidentas.

Šalies vadovas skatino merus pasitikėti žmonėmis, bendruomenėmis ir padėti jiems skleisti pilietines galias.

Prezidento įsitikinimu, be vietos žmonių dalyvavimo nepavyks sukurti ir gražesnės, tvarkingesnės, kultūringesnės aplinkos. Kartais juos tereikia šiek tiek paskatinti ir padrąsinti, parodyti, kad jų nuomonė iš tiesų yra girdima, o į išsakytus poreikius ar kritiką atsižvelgiama.

Prezidentas palinkėjo merams būti principingiems ir niekuomet nepamiršti, kad pagrindinis jų darbdavys yra žmogus.

Prezidento komunikacijos grupė

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Mažas bet gražesnis už A&G.

    • Net už Pirmąją Ponią mažesnis. Ir sudžiuvęs. Geriausia dieta- nervinė.

      • Bet uz tave didesnis.

      • Man atrodo kad tu amžiams sutrauktas nervų,nes vos pamatęs ar išgirdęs gerus žodžius apie merą pradedi urgsti kaip pasiųtęs šuva

Rekomenduojami video