2023/11/28

 

NORIŪNŲ GYVENTOJAMS PAŠTO PASLAUGOS – KITAIP

Lietuvos pašto nuotrauka

Lietuvos paštas informuoja, kad nuo 2022 m. liepos 19 dienos, siekiant užtikrinti visiems prieinamas ir kokybiškas pašto paslaugas, jų teikimas Noriūnų gyventojams bus organizuojamas kitokiu būdu. Nuo minėtos datos šio Kupiškio rajone įsikūrusio kaimo gyventojams visas paslaugas teiks mobilusis laiškininkas. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Sodų g. 1, Noriūnai, 40030 Kupiškio r. sav., tuo pačiu adresu bus įsteigta Noriūnų seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks antradieniais–šeštadieniais 10.00–10.15 val.

Apie būsimus pokyčius ir tai, ką svarbu žinoti mums visiems, kalbamės su Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktoriumi Jonu Sadausku.

Mobilusis laiškininkas – kas tai?

Mobilusis laiškininkas – tai patogesnis ir šiuolaikiškesnis būdas gauti visas pašto paslaugas neišeinant iš namų. Paprastai tariant, mobilusis laiškininkas yra lyg paštas ant ratų, pagal gyventojo pageidavimą atvykstantis net ir į atokiausias vietoves. Ši paslauga skirta kaimiškų vietovių gyventojams, kadangi neretai būtent tokiose vietose iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus tenka keliauti net ir keliolika kilometrų.

Mobiliojo laiškininko paslaugos Lietuvoje teikiamos ketvertą metų, jomis naudojasi beveik 7 tūkst. šalies miestelių ir kaimiškų teritorijų gyventojų, tai sudaro net apie 80 proc. visų kaimiškų vietovių. Jau šią vasarą  mobiliojo laiškininko privalumais galės naudotis ir Noriūnų gyventojai.

Kuo mobilusis laiškininkas skiriasi nuo paprasto laiškininko?

Įprastas laiškininkas tik pristato siuntas, laiškus, atneša laikraščius ir kitus prenumeruojamus leidinius. Laiškininkai ir toliau dirbs kaip įprastai.

Tuo tarpu mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar prieinamos tik pašto skyriuose: priimti siuntas ir laiškus, juos išsiųsti, priimti prenumeratos užsakymus, pristatyti ir išmokėti vietines pinigų perlaidas.

Be to, kaip ir įprastas laiškininkas, mobilusis laiškininkas atveš gautas siuntas ar laiškus, spaudą – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikės, jis atvyks pats.

Mobilusis laiškininkas taip pat pristatys ir gyventojų pensijas, kurias prieš tai dažniausiai reikėdavo atsiimti atvykus į pašto skyrių. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems galimybių lengvai pasiekti artimiausio pašto skyriaus.

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus?

Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti paskambinus trumpuoju numeriu 1842 arba 8 700 55 400. Jis nemokamai atvyks jau kitą dieną po iškvietimo.

Ką daryti, jei nenoriu, kad mobilusis laiškininkas atvyktų į mano namus arba jeigu darbo valandomis manęs nėra namuose?

Mobilųjį laiškininką visada galite išsikviesti ir į savo darbovietę. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Sodų g. 1, Noriūnai, 40030 Kupiškio r. sav., tuo pačiu adresu bus įsteigta Noriūnų seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks nuo antradienio iki šeštadienio 10.00–10.15 val.

Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad siuntas gyventojai kviečiami patogiai registruoti ir Lietuvos pašto savitarnoje www.lpexpress.lt. Joje galima pasirinkti tinkamiausią siuntimo būdą, iš anksto sužinoti preliminarią siuntos išsiuntimo kainą, apmokėti siuntimo išlaidas, atsispausdinti siuntos lipduką ir greitai, patogiai jas perduoti atvykusiam mobiliam laiškininkui.

Ar tai reiškia, kad atsiradus mobiliajam laiškininkui bus uždarytas pašto skyrius? Kaip pasikeis pašto teikiamos paslaugos?

Rajonuose dirbantys laiškininkai jau kurį laiką pastebi, kad į nedidelius kaimo pašto skyrelius užsukančių gyventojų mažėja, vis dažniau tenka pravažiuoti ištuštėjusias sodybas. Taip pat matome tendenciją, kad daugiau žmonių pageidauja gauti siuntas tiesiai į namus, tad jiems nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Kiekvienas laikmetis diktuoja savus pokyčius, todėl atsižvelgdami į demografinę šalies situaciją ir kintančius žmonių poreikius, pasiūlėme naują pašto paslaugų teikimo formą.

Pašto skyriaus, kaip pastato, neliks, tačiau svarbiausia, kad pokyčiai neturės įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei – priešingai, siekiame, kad žmonėms būtų patogiau, kad visas pašto paslaugas jie gautų negaišdami savo brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų.

Lietuvos pašto inf.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Ar Lietuvos pašto valdovams turi galvoje smegenų, o gal ten tik žalia masė, o gal jie kiekvieną dieną pradedant darbą suruki suktine, po pietų paruošto, o vakare vėl SURIKO.kaip gali mobilūs laiskininkas aptarnauti klientus per 10 min, juk užrašyta dirbs nuo 10 val iki 10.15 gal tikrai jau ir Lietuvoje prasideda genocidas

Rekomenduojami video