2024/07/19

 

GYVENTOJAI, PAMIRŠĘ DEKLARUOTI PAJAMAS, SULAUKS PRIMINIMŲ

ELTOS nuotrauka

17 tūkst. gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, jau pirmadienį sulauks priminimų. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, iš viso pajamų dar nedeklaravo 88 tūkst. gyventojų. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Kviečiame gyventojus nedelsti ir nelaukiant priminimų jau šiandien prisijungti prie EDS, pateikti deklaraciją bei sumokėti pajamų mokestį. Tai svarbu atlikti kaip įmanoma greičiau, kad nesusikauptų reikšminga mokėtina suma dėl priskaičiuotų delspinigių“, – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad gyventojai, turintys finansinių sunkumų, deklaravę pajamas gali kreiptis dėl mokesčių išdėstymo dalimis, t. y. sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS).

VMI duomenimis, didžiausią dalį pajamų nedeklaravusių sudaro individualią veiklą vykdę gyventojai – 45 tūkst., taip pat 22 tūkst. turi pateikti deklaracijas dėl pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD) bei 15 tūkst. dėl parduoto nekilnojamojo turto, neišlaikyto nuosavybėje 10 metų.

Taip pat 10 tūkst. gyventojų dar nepateikė turto deklaracijų. VMI atstovas atkreipia dėmesį, jog tai padaryti privalo politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, savivaldybių, valstybės įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai ir kiti asmenys dėl užimamų pareigų bei jų šeimos nariai. Šiems asmenims taip pat artimiausiu metu VMI išsiųs pranešimus.

Už deklaracijų nepateikimą taikoma administracinė atsakomybė. Priminimo sulaukę gyventojai turės 10 d. pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti mokesčius. VMI atkreipia dėmesį, kad pasibaigus deklaravimo terminui nuo kitos dienos pardedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. už kiekvieną pradelstą dieną.

Patogiausias būdas pateikti pajamų deklaraciją prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos.

VMI inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video