2023/06/03

 

NUTEISTAS UŽ VAGYSTES IŠ SKAPIŠKIO BAŽNYČIOS

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Panevėžio apylinkės teisme išnagrinėta dviejų vyrų, kaltintų 13 vagystės veikų ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ir nešaunamuoju ginklais, baudžiamoji byla. Tačiau teismas kaltu už 4 vagystes pripažino tik kėdainietį G. P., o biržietį R. K. – tik už neteisėtą ginklo laikymą.

Prokuratūros pateikta bylos medžiaga R. K. ir G. P. buvo kaltinti vagystėmis iš įmonės patalpų, Biržų miškų urėdijos, Skapiškio šv. Hiacinto (Jackaus) parapijos bažnyčios, lauko virtuvės, ūkinio pastato, sandėliuko, garažo, nesaugomos automobilių aikštelės, sodo sklypo ir kitų, įvykdytomis 2018 metais balandžio–spalio mėnesiais.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, pripažino G. P. kaltu dėl 4 vagysčių: apie 150 tūkst. eurų vertės bažnytinių reliktų – votų, monstrancijų, kieliko, relikvijorių, mišių taurių, komuninių, pasifikalo, kryžiaus, sieninio laikrodžio, bažnytinių knygų, gintarinių karolių iš Skapiškio šv. Hiacinto (Jackaus) parapijos, biotualeto iš UAB „Biržų komunalinis ūkis“ ir šulinio apdailos, voljero, šuns būdos, sodinukų ir kitų sodo reikmenų iš sodo sklypų. Už šiuos nusikaltimus jam skirta subendrinta 4 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Subendrinus su kito teismo skirta dar viena bausme, kėdainiečiui pataisos namuose reikės praleisti 6 metus.

„Dėl kitų vagysčių teismui nepakako įrodymų padaryti pagrįstą ir neabejotiną išvadą, kad jas įvykdė būtent šie kaltinamieji. Prieštaravimų ir abejonių, kurie buvo nustatyti teisminio nagrinėjimo metu, išnaudojęs visas galimybes teismas negalėjo panaikinti. Esant abejonėms dėl kaltinamųjų kaltumo, visos abejonės vertintinos jų naudai. Asmens kaltė nusikaltimo padarymu negali būti grindžiama tikėtinais ar keliančiais abejonių duomenimis, tad dėl kitų veikų kaltinamieji išteisintini, nes neįrodyta, kad jie dalyvavo padarant nusikalstamą veiką“, – sakė bylą nagrinėjęs Biržų rūmų teisėjas Vaidas Steckys.

R. K. pripažintas kaltu padarius nusikaltimą – neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir jam skirta 4 mėnesių ir 14 dienų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau įskaičius suėmime išbūtą laiką, teismas pripažino, kad laisvės atėmimo bausmę biržietis jau atliko. Dėl nešaunamojo ginklo laikymo baudžiamoji byla nutraukta suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui.
G. P. turės atlyginti apie 370 eurų turtinės žalos nukentėjusiesiems ir 57 600 eurų turtinės žalos atlyginimą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą ir 655 Eur bylinėjimosi išlaidas Skapiškio šv. Hiacinto (Jackaus) parapijai.

Graižtvinis ir pneumatinis šautuvai konfiskuoti ir perduoti Turto valdymo ir ūkio departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ginklų skyriui.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.
Panevėžio apylinkės teismo inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video