2023/11/28

 

LIUDININKŲ PASAKOJIMAI – PREKYBININKŲ KONKURENCIJOS PASIUTPOLKĖ

Korupcija kaltinamas rajono meras Dainius Bardauskas su savo advokatu į teismo posėdį atskubėjo prieš pat jo pradžią. Autorės nuotrauka

Liepos 2 dieną Panevėžio apygardos teisme vyko ketvirtas teismo posėdis, kur toliau nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje rajono meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu, dokumentų klastojimu.

Apklausti keturi liudininkai. Pasibaigus šio teismo posėdžiui bylos nagrinėjimas stabtelėjo iki rudens. Prasideda intensyvus atostogų laikotarpis. Tad visiems tinkamas laikas pirmam po atostogų posėdžiui numatytas tik apie spalio 27 dieną. Bus išklausyti kiti liudytojai. Artėja metas, kai savo parodymus duos kaltinamieji.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Į piniginius reikalus nesikišo

Pirma tą dieną savo parodymus davė Laura Lesmanavičienė, UAB „Roklava“ savininkė, direktorė.

Moteris teisme teigė, kad nieko apie piniginius įmonės reikalus nežinojo, jos direktore buvo tik formaliai, popieriuje. Visus reikalus, taip pat susijusius ir su dokumentacija, tvarkė vyras Virginijus Lesmanavičius, tada buvęs įmonės komercijos direktorius. Ji buvo atsakinga tik už maisto produktų pirkimą ir maisto gamybą. Jei reikėjo, vyro pateiktus dokumentus pasirašydavusi. Pasitikėjo. Festivalyje „Stichijos“ Kupiškyje jų įmonė dalyvavo du kartus. Apskritai „Roklava“ dirbo ir pelningai, ir prasčiau. Apie paramos teikimą nieko nežinanti.

Po festivalio „Stichijos“, metų nebepamena, jos vyras buvo STT sulaikytas lyg už kyšininkavimą. Jokių to įvykio detalių jai neatskleidė. Vėliau juos užklupo savos bėdos (V. Lesmanavičius mirė nesulaukęs, kol ši byla pasieks teismą – aut. past.).

Prokurorės Dalios Markauskienės paklausta, ar bendravo, ar buvo Kupiškyje susitikusi su kultūros darbuotojais, L. Lesmanavičienė prisiminė, kad vieną kartą buvo su vyru atvykusi apžiūrėti prekybos vietos, kur reikės tiekti maitinimą. Kalbėjosi su kažkokia moterimi dėl tų reikalų.
Po vyro mirties ji įmonę laikinai uždarė. Šiandien jokios veiklos nevykdo.

Plačiau skaitykite liepos 10 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • na tikrai,straipsnis nei į tvorą,nei į mietą….

  • Banguole, teismas nagrinėja korupcijos bylą, o ne prekybininkų nesutarimo klausimus. Neklaidinkit žmonių, o jei galite- nerašykite .

Rekomenduojami video