2023/01/30

 

GAUDYTI NUSIKALTĖLIUS SVAJOJO NUO VAIKYSTĖS

Tapti pareigūne Asta svajojo nuo vaikystės. „Būdama vaikas dažnai sapnuodavau, kad gaudau nusikaltėlius“, – sakė ji.
Nuotraukos iš asmeninio pašnekovės albumo

Visai neseniai, kovo 10 dieną, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate priesaiką davė nauja pareigūnė, subatėnė Asta Zdažinskaitė. Mykolo Romerio universitete teisės ir policijos veiklos studijas baigusi mergina dirbs Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja.

Pakalbinta A. Zdažinskaitė už viską labiausiai dėkojo ją užauginusiems seneliams Aldonai Zofijai ir Antanui Vytautui Zdažinskams.

„Jie labai prisidėjo prie mano svajonės išsipildymo“, – sakė ji.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Žaidė ir sapnavo

Simboliška, bet pirma pareigūnės darbo diena sutapo su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. A. Zdažinskaitė teigė, kad tai jai, kaip pareigūnei ir kaip Lietuvos pilietei, svarbus dalykas.

„Pirmą dieną labai jaudinausi, bet kolegos buvo malonūs ir stengėsi tą jaudulį išsklaidyti, net mane, naujokę, atvykusią į komisariatą, pasitiko“, – šypsojosi Asta.

Tik pradėjusiai dirbti pareigūnei suteiktas inspektorės laipsnis. Nors ji paskirta dirbti Veiklos skyriaus tyrėja, pirmus tris mėnesius, kol apsipras, teks patrule pabūti.

Kuo šią dailią, smulkutę merginą patraukė policijos veikla? Asta atsakė, kad gaudyti nusikaltėlius svajojo nuo vaikystės, netgi naktimis save, dirbančią pareigūne, sapnuodavo.

Žaisti policininkus ir nusikaltėlius taip pat buvo mėgstamas Astos vaikystės žaidimas.

„Kai buvau maža, jau matėsi ir savotiški pirmi pilietiškumo bruožai. Jei brolis ką nors negero padarydavo, iš karto suaugusiems pranešdavau. Giminaičiai dėl to advokate mane vadindavo. Aš už tokį pavadinimą netgi įsižeisdavau, man taip nepatiko. Tokios buvo pirmos dabartinės profesijos užuomazgos. Iš artimųjų tik vienas krikšto tėtis yra pareigūnu buvęs. Brolis ir sesuo dirba kitokius darbus“, – teigė A. Zdažinskaitė.

Anūkės norą tapti pareigūne labai palaikė ją užauginę seneliai Aldona Zofija ir Antanas Vytautas Zdažinskai. Labai skaudu, kad senelis prieš keletą mėnesių mirė ir nebesulaukė tos dienos, kai anūkė davė priesaiką.

Gyvenimo sunkumų užgrūdinta mergina teigė, kad sugeba išlikti šalta net esant kritinėms situacijoms.

Ir apsiginti, ir atsikirsti – ne bėda

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas – pirma A. Zdažinskaitės darbovietė. Mergina visai neseniai Mykolo Romerio universitete gavo teisės ir policijos veiklos bakalauro diplomą, o nuo rudens planuoja tęsti studijas – rinktis teisės magistrantūrą.

Pradėjusi dirbti pareigūne, Asta tikino žinojusi, kokie išbandymai laukia, ir teigė, kad ją nustebinti bus sunku, nes visokių nutikimų sočiai prisižiūrėjo per praktiką studijuodama universitete.

„Žinau, kad sugebu išlikti šalta esant kritinėms situacijoms. Turbūt tai lėmė gyvenimo aplinkybės. Mano šeimoje visi stiprūs, dėl menkniekių neverkiame“, – tvirtino anksti tėvų netekusi mergina.

A. Zdažinskaitė sakė į pavojingas situacijas patekusi jau pirmomis darbo dienomis, kai teko susidurti su agresyviais, apsvaigusiais pažeidėjais, bet tikino, kad tai jos neišgąsdino, tik paragino labiau rūpintis savimi.

„Moku keletą savigynos triukų, esant reikalui juos panaudočiau. Svarstau ir apie galimybę įsigyti specialių apsaugos priemonių, kad ir laisvadieniais ramiai galėčiau į gatvę išeiti“, – mąstė nauja pareigūnė.

Tačiau ne visi pažeidėjai į agresyvumą linkę. Kai kurie iš karto mylintys prisipažįsta. Antai vienas pažeidėjas pareigūnei akį merkė ir gėlių puokštę žadėjo, o ji irgi nepėsčia, atšovė, kad kur kas protingiau būtų, jei savo žmonai gėlių nupirktų.

Šiandien A. Zdažinskaitė įsikūrusi Panevėžyje, bet dažnai močiutės aplankyti sugrįžta. Per poilsio dienas lieka laiko ir pomėgiams.

„Fotografija visada traukė. Dabartinių išmaniųjų telefonų kamerų kokybė labai gera, tai su telefonu mėgstu pafotografuoti. Esu sulaukusi komplimentų, kad turiu gerą akį“, – prasitarė pašnekovė.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Pasiūkyt šitai gražiai mergaitei uniforma normalią, dabar atrodo kaip ant išaugimo būtų duota

Rekomenduojami video