2024/04/18

 

VITAI VADOKLYTEI ĮTEIKTAS MEDALIS „TARNAUKITE LIETUVAI“

Vitą Vadoklytę pasveikino ir rajono meras Dainius Bardauskas.
Rimos Maselytės nuotrauka

Šiandien, spalio 5 dieną,  Panevėžyje, Juozo Balčikonio gimnazijoje, buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Šiemet jais apdovanota 16 laureatų. Tarp jų buvo ir Skapiškio mėgėjų teatro „Stebulė“ bei vaikų ir jaunimo studijos „Ku-kū“ režisierė Vita Vadoklytė. Ji nominuota kategorijoje už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą kartu su Kazickų šeimos fondu, poetu Viktoru Rudžiansku, visuomenininkais Laima ir Jonu Šalčiais.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija laureatus buvo išrinkusi šių metų vasario 4 d. Medaliai tradiciškai turėjo būti teikiami kovo 30-ąją, G. Petkevičaitės-Bitės gimimo dieną, Panevėžyje, tačiau šįkart dėl koronaviruso grėsmės iškilmes teko perkelti į spalį.

2020 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti buvo pateikti 34 kandidatai. Medalis skiriamas, siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus.

Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo ir kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys. Seimo kanclerio įsakymu penkeriems metams yra sudaryta kandidatų vertinimo komisija, kuri svarsto pateiktas kandidatūras ir išrenka laureatus.

„Kupiškėnų minčių“, Seimo  inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • koks tu šlykštus esi 62 kupiškėna s.Man atrodo kad ir pats šlykštiesi savimi .Esi bjaurybių ,bjaurybė

  • Skaityti tokias naujienas.Sveikinimai ir geriausi linkėjimai!

  • O Bardauskas ko toks liūdnas?Tikriausiai,kad medalis vėl ne jam.Užsitarnaut reikia,Dainiau.Užsitarnaut…

  • Nuoširdūs sveikinimai.

Rekomenduojami video