2023/02/08

KRANTINĖS DAUGIABUČIO NAMO BUTE ĮVYKO SPROGIMAS IR KILO GAISRAS

Ketvirtadienio naktį, 01.09 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kupiškyje, Krantinės gatvėje 8, įvyko sprogimas, dega butas pirmame aukšte, viduje yra žmonių.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos, informacija apie įvykį perduota Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Atvykus ugniagesiams, butas degė atvira liepsna. Priešgaisrinės apsaugos pareigūnai (PGP) užsuko dujų padavimą į namą, dujininkai atjungė dujų padavimą gretimiems namams.

PGP iš pastato evakavo 18 žmonių, kiti išėjo patys. Aštuoni iš jų laikinai apgyvendinti Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje, kiti išvyko pas gimines. Dvi moterys, iš buto, kuriame įvyko sprogimas, buvo išėjusios. Jos perduotos GMP medikams dėl nudegimų.

Policijos departamentas pranešė, kad sprogimas Kupiškio daugiabučiame name įvyko galimai dėl dujų nuotėkio. Jo metu išdužo langai ir kilo gaisras. Įvykio metu nukentėjo buto šeimininkė (g. 1968 m.) ir jos nepilnametė dukra (g. 2006 m.). Jos patyrė įvairius kūno nudegimus, po medikų apžiūros išvežtos į ligoninę.

Prie daugiabučio namo yra įrengtas dujų rezervuaras, kuriame kelias dienas dujininkai dirbo. Buvo keičiamos dujų slėgio reguliavimo galvutės.

Gyventojams į šią laiptinę grįžti uždrausta. Nuo sprogimo bangos nukentėjo keli automobiliai stovintys prie namo. Gaisro vietoje įkurtas įvykio likvidavimo štabas, vadovu paskirtas Kupiškio PGT viršininkas, į štabo sudėtį taip pat įeina Kupiškio civilinės saugos atstovas, rajono administracijos direktorius, policijos pareigūnas.

Gaisro metu išdegė dviejų kambarių butas, išdužo virš jo esančio buto langai. Apdegė butų durys pirmame aukšte, elektros skydinė, aprūko laiptinė, atsilupo sienų dažai, sutrūko laiptinės langai. Įvykis tiriamas.

Ryte prie  šio namo pirmos laiptinės būriavosi praeiviai. Pirmojo aukšto butas, kur įvyko sprogimas atrodė lyg po karo. Praktiškai likusios ten tik sienos. Ne ką geresnis vaizdas buvo ir virš jo esančiame bute, kur prieš nelaimę neseniai buvo baigtas remontas. Trečias aukštas irgi buvo aprūkęs.

Įvykio vietoje susirinkę žmonės apžiūrinėjo priešais namą stovėjusius automobilius. Daugumą jų sprogimo banga ir dūžtantys stiklai gerokai aplamdė. Buto langų rėmai buvo nulėkę tolyn Krantinės g. 6 namo link. Ant šaligatvio gulėjo ir laiptinės durys. Priešais namą plačiai buvo pažirę stiklų.

Žmonės pasakojo, kad Kupiškyje ne pirmą kartą kyla problemų dėl centralizuotai tiekiamų dujų. Dujininkai dažnai kviečiami pajutus dujų kvapą laiptinėse tvarkyti dujų įvadų. Reikėtų tą dujų ūkį atnaujinti ir geriau prižiūrėti.

Prieš metus, gegužės 21 d., dėl dujų nuotėkio nelaimė įvyko gretimame Krantinės mikrorajono daugiabutyje. Tąkart, atliekant renovacijos darbus, buvo pažeistas dujų įvadas, dėl dujų nuotėkio užsiliepsnojo 10 numeriu pažymėto daugiabučio namo išorinės sienos kampas.

 

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotraukos

 

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • atsirado proga įkąsti merui.Aišku,kad didelė nelaimė,o meras ne Dievas ir mes ne šventieji,bet būkim protingi

  • O kos jūs tikėjotės? Jei sprogimas būtų įvykęs, kal Bardauskas dar nebuvo sugrąžintas į darbą, didžiausias būrys kvarksėtų : Va, nėra šv. Mero, nėra tvarkos, dėl to tokia baisi nelaimė įvyko…
   Bet gi sugrįžo jūsų šventasis, o nelaimė vistiek nutiko… Taigi…

 • Yra toks klubas Kupiskyje,,R….,, Manau su Danu ar Norvegu pagalba, parems nukentejusia seima.

  • O be klubo, danų ir norvegų negali paremti? Sąskaitos numeris paskelbtas. P.s. aš jau parėmiau.

   • Negali negaus mokestiniu lengvatu už parama reikia oficialei deklaruot ir gaut graža

 • Paskaitykit tema raso apie Kupiskyje ivykusi gaisra.Pastabos autorius, cia komentaruose, manau, dujininku atstovas ISIZEIDES.Kaip jaustis nukentejusiems,be namu likusiems,suzalotiems zmonems,gal uzleisit savo prabangius rumus jiems?

  • Greiciau benamiai pades nei turciai perves 2 eurus
   .turciai nuosavuose namuose gyvena ir rankas trina kaip jiems pasiseke

   • Šia proga parašysiu, kad į pasiūlymą paremti nesureagavo administracija. Jokio atsako.
    Ne visada kalti „turčiai“.

  • Tai gal tas isizeides tegu i darbo birza eina….. tik isizeidinet ir menkint kitus moka. Tokiu specialistu nereikia is viso. Nes nulis sveiku.

 • Taigi VA KĄ REIŠKIA, kai buvusieji merai su visomis buvusiomis tarybomis pritarę Kupiškio dujų prichvatizavimui. Dabar net jau nebeaišku kas jas valdo, tai Bosas – bet gal ir ne Bosas, tai kažkoks vekėjas iš Rokiškio, tai velniai bežino kas. Nebeaiškūs (arba taip užsislaptinę) tie veikėjai, kad ir kalbėti su kuo nebeaišku. Žinoma tokiems „pinigų kapšams“ tik pinigai ir svarbu, o visas ūkis juk nesvarbu.

  • Labai nesunki apskaičiuoti ( žinant abonentų skaičių Kupiškyje) kiek grynojo pelno teko jiems vien už tai per tos kelis dešimtmečius.Galėtų tai spauda paskelbti viešai visiems kupiškėnams. Tikrai tos sumos užtektu
   visam Kupiškio m. vamzdynui pakeisti nauju.

   • Babkes jsu praleistos zemes namo ir tacku pirkimui

 • Akcinė bendrovė Suskystintos Dujos tvarko Kupiškio dujų ūkį ir nei Meras, nei Prezidentas už jų darbą neatsako. Akcinė bendrovė turi savo direktorius, akcinnkus – pas juos ir kreipkitės. Prisikabinti galima ir prie stulpo- ką kaltinti , kad sveiko proto, nuovokos ar supratimo kai kam neduota- genus, protėvius ar irgi Merą?

  • Tam ir turim Savivaldą ir jos vadovą Savivaldybės Merą, kad už mus ir nuo mūsų visų kreiptųsi į akcininkus, vadovus, uabus, teismus ir prokurorus. Turėk sveiko proto, kaip pats sakai.

 • Buvome surinke kelis tukstancius parasu, del didelio abonentinio mokescio uz dujas ir del blogos duju vamzdynu prieziuros.Nuveze tiesiog i prezidentura.Dar buvo prezidente D.Grybauskaite,na ir tyla iki siol,jokio atsakymo nera.Niekam neidomu paprastu zmoniu bedos.Mes tik runkeliai,sunauja.Ar ne tiesa?

 • Sako, meras sukiojasi apie gaisravietę, matyt laukia ,kol nufotkins 🙂

  • Kazy, ar Jus tai stebina? Meras prieš rinkimus prie bažnyčios stovi, per Covid pandemiją ligoninėje fotografuojasi, dabar nelaimė, vėl rašot, kad sukiojasi. SIŪLYČIAU MERUI NE RAŠTUS DUJININKAMS RAŠINĖT, O PAIMT IR PAS JUOS NUVAŽIUOT, PAGALIAU Į DARBĄ PRIIMT IŠ TIKRO DIRBANČIUS, KURIE IR IMTŲ DUJININKUS UŽ VIENOS VIETOS, ANTRA VERTUS TEGU PASAMDO RIMTUS TEISININKUS KAIP KAD PADARĖ BYLINĖJIMUISI SU V. MAŽEIKIENE, TEGU KREIPIASI Į PROKURATŪRĄ IR GINA VIEŠĄ INTERESĄ, NES VISAS KRANTINĖS RAJONAS ANT TIKSINČIOS BOMBOS

 • Patarimas žmonems kupiškėnams atsijunkite masiškai nuo dujų tinklų jus net nesuvokiat kokia padetis yra su vamzdynais ,rezervuarais, panaši nelaime pasikartoti gali bet kada ….

  • Jau gal 7 metai, kaip atsijungiau dujas, nusipirkau indukcinę viryklę, negaliu atsidžiaugti,kokie patogumai, švara ir moku žymiai, žymiai mažiau.

 • Ar neparėmė STICHIJŲ dujininkai? Jei ponas gali nusifotografuoti bei € paiimti – problemų nebūna.

Rekomenduojami video