2023/02/05

 

REKOMENDUOJAMA VIEŠOSE VIETOSE DĖVĖTI ASMENS APSAUGOS PRIEMONES

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Taip pat šiuo nutarimu siekiama įpareigoti žmones vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

SAM inf. ir nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kiek daug pasakėlių pavaryta dėl to ,,viruso“, kiek daug apie kaukes, kurios nuo nieko nesaugo, bet nieko neparašo kur ją gauti, kai pardavime niekur nėra

 • Kaukiu devejimas turi buti privalomas. Jos bet kokios, net ir savadarbes yra geriau negu nieko, nes jos yra barjeras ypac uzdarose patalpose,parduotuvese, vaistinese, kai zmones be kaukiu ikvepia ir iskvepia, ciaudo, kosti. Internete daug informacijos, schemu, iskarpu ir video kaip jas daryti. Kas tik galite, siukite ir dalinkites. Aciu uz jusu geruma.

  • Įjunk savo proto barjerą, kad atsijotų teisingą informaciją nuo kliedesių.

   Tekstas paimtas iš Šarūnas Jasiukevičius facebook paskyros 2020-03-24.

   Apie kaukes ir kvėpavimo apsaugos priemones. Mačiau kelis postus feisbuke, kur žmonės dalinasi klaidinga informacija, tai šiek tiek paaiškinsiu. Pradėsiu nuo mažiausiai saugančių barjerinių kvėpavimo organų apsaugos priemonių.
   1. Porolono kaukės, savadarbės kaukės, šalikai ar skarelės, kaklaskarės, dviratininkų, slidininkų kaukės.
   Apsauga nuo virusų 0%
   Apsauga nuo bakterijų 5%
   2. Medvilnės ar kito tankaus audinio penkių sluoksnių kaukės.
   Apsauga nuo virusų 0%
   Apsauga nuo bakterijų 50%
   3. Medicininės kaukės.*
   Apsauga nuo virusų <10%
   Apsauga nuo bakterijų 50%
   4. FFP1 kaukės su vožtuvu
   Apsauga nuo virusų <50%
   Apsauga nuo bakterijų 80%
   5. FFP2 arba N95 kaukės su vožtuvu
   Apsauga nuo virusų <95%
   Apsauga nuo bakterijų 100%
   6. FFP3 arba N99 kaukės su vožtuvu
   Apsauga nuo virusų <99%
   Apsauga nuo bakterijų 100%
   7. Respiratoriai su filtro žymėjimu P arba balta juostele. **
   Apsauga nuo virusų <99%
   Apsauga nuo bakterijų 100%
   8. Dujokaukės su filtro žymėjimu P arba balta juostele. ***
   Apsauga nuo virusų <99%
   Apsauga nuo bakterijų 100%
   9. Uždaro ciklo izoliuojančios dujokaukės arba kvėpavimo aparatai
   Apsauga nuo visko 100%
   10. Saviizoliacija.
   Apsauga nuo visko 100%
   Atskiras punktas apie sovietmečio dujokaukes.
   Jos izoliuoja labai gerai, dauguma net dengia plaukus. Bet jų filtrai nesulaiko virusų. Vis tik, su nedideliu patobulinimu, tai yra labai gera apsaugos priemonė. Tereikia ant filtro oro paėmimo angos uždėti FFP3 klasės respiratorių ir ji apsukti lipnia juosta, kad oras galėtų praeiti tik per respiratorių. Kadangi filtruose yra asbesto, kuris nuo senumo virsta dulkėmis, reikia tarp dujokaukės ir filtro įdėti medvilnės tarpinę. Tam tinka kosmetiniai vatos diskeliai. Tik juos reikia apkirpti. Žinoma, galima respiratorių bandyt tvirtinti tiesiai ant šlangos, bet bus sunkiau padaryt sandariai.
   * med kaukės sulaiko pakankamai mažai ir jų problema, kad tarp sluoksnių pradeda kauptis virusas, kuris anksčiau ar vėliau pateks į kvėpavimo takus. Šią problemą galima išspręsti maždaug kas valandą kaukes keičiant arba dezinfekuojant iš abiejų pusių.
   ** apsauga nuo virusų galioja tik jei filtras turi žymėjimą P (particles). Priešingu atveju gali būti ženkliai mažiau, priklausomai nuo filtro paskirties. Priglunda ir dengia žymiai geriau nei kaukės.
   *** Nors filtro pralaidumas toks pat, kaip respiratoriaus, tačiau apsauga žymiai geresnė, nes dengia visą veidą, ypač akis, dažnai ir plaukus. Be to oro paėmimo anga dažniausiai būna mažesnio diametro.
   Visi duomenys yra paimti iš gamintojų ir sertifikatus išduodančių kontorų laboratorijose atliktų tyrimų. Realiai duomenys gali labai smarkiai skirtis priklausomai nuo aplinkybių. Pvz Koronavirusas sklinda lašeliuose, kurių skersmuo gerokai didesnis už bakterijas. Tad ir apsauga turėtų būt geresnė. Tačiau yra kita privaloma sąlyga – priemonės turi būti naudojamos teisingai. T. Y. priglausti prie odos paviršiaus kiek galima labiau.
   Būtina nepamiršti, kad virusas gali tykoti ne tik ant rankų, bet ir plaukuose ar ant drabužių. Grįžus namo patartina lauko drabužius nusirengti ir palikti atskiroje patalpoje. Nesant tokiai patalpai galima ją pasidaryti pakabinus polietileno gabalą.
   Nusirengus patartina kuo greičiau nusiprausti duše su muilu.
   P. S. Plyz, pasidalinkit šiuo postų, nes tikrai daug žmonių bando dangstytis savadarbėm kaukėm, iš kurių naudos mažai.
   Visų rūšių kaukių jau vėl galima įsigyti alli express. Kainos nuo 0. 3€. FFP3 nuo 5€. Atsiunčia per 2 savaites.

 • Kupiskyje yra siuvimo imone,gal jie galetu pasiuti apsauginiu kaukiu,pasidomekit.Normalia kaina nusipirktu ir gyventojai.Dabar yra ir daugkartiniu kaukiu,isplovei ,islyginai karstu lygintuvu ir gali naudoti daug kartu.Savivaldybe gal pasidometu.

Rekomenduojami video