2024/07/12

 

GRIEŽTINAMI HIGIENOS REIKALAVIMAI PREKYBOS VIETOSE

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose.

Kol šalyje galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.

Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele. Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama užtikrinti maksimalų pardavėjų ir pirkėjų saugumą, dar kalbasi su prekybininkais, tad rekomendacijos gali būti tikslinamos ir pildomos.

SAM inf. ir nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • eiliniai kupiskenai patys siuvasi kaukes nelaukdami kol kazkas parupins. bukim pilietiski, saugokimes patys ir kitus saugokim, nesvarbu kaip su kauke ar su salikeliu…

  • Nepulkit prašom ant pardavėjų, jas apkrėsti gali tik neatsakingi kupiškėnai (pirštais nerodysim, nes šalikėlis ant nosies gali ir nepadėti) o kaukėmis turi aprūpinti maxima.

    • ar yra ir kupiskyje serganciu?

  • Kur galima isigyti veido kaukiu,juk be ju draudziama iseiti i gatve.

  • o kodel maximos pardavejos be kaukiu? viena uzsikretus puse kupiskio apkrestu.

Rekomenduojami video